Szacuny
11205
Napisanych postów
52113
Wiek
33 lat
Na forum
26 lat
Przeczytanych tematów
57816
Mam 14 lat ok. 180 cm wzrostu ważę 62 kg na siłownie chodzę od tygodnia i zastanawiam się czy poprzez ciężki trening nie przestanę rosnąć?(w góre)i przy okazji prosił bym o jakiś nie wymagający specjalistycznego sprzętu (chodze do skromnej siłowni "przyblokowej", jest tam atlas kilka sztang zarówno łamanych jak i prostych, hantle) trening ogólno rozwojowy z naciskiem na górną część ciała.Jeśli wymagam zbyt dużo to prznajmniej jakiś sprawzdony na klate.
Z góry txk.
Szacuny
11205
Napisanych postów
52113
Wiek
33 lat
Na forum
26 lat
Przeczytanych tematów
57816
Mam 25 lat, ćwiczę od 5 miesięcy i uważam, że zacząłem o 10 lat za póżno.W młodym wieku pod okiem instruktora można zacząć uczyć się prawidłowego wykonywania ćwiczeń na wolnych cieżarach.Ale najlepsze na początek byłby chyba maszyny (bezpieczeństwo ćwiczącego).
Szacuny
7
Napisanych postów
904
Wiek
45 lat
Na forum
24 lat
Przeczytanych tematów
4911
Jestes wysoki jak na swoj wiek, ale trening w wieku 14 lat to przesada.Lepiej sobie pograj w kosza albo pilke czy siatkowke.Na silownie jeszcze przyjedzie czas.Musisz jeszcze troche dojrzec do tego sportu.Ale to juz inny dzial.
Szacuny
4
Napisanych postów
1151
Na forum
24 lat
Przeczytanych tematów
7738
Jeżeli jesteś zadowolony ze swojego dotychczasowego wzrostu to nie widzę problemu, ale jeśli chcesz rosnąć to do 17 roku powinieneś zająć się raczej sportem bez ciężarów (w tym wieku to też spowoduje wzrost mięśni, oczywiście mniejszy)
Szacuny
0
Napisanych postów
48
Na forum
24 lat
Przeczytanych tematów
603
Spokojnie możesz chodzić na siłownię i ćwiczyć (intensywnie i dużo). Ważne, abyś nie wykonywał ćwiczeń zbytnio obciążających kręgosłup (podnoszenie sztangi na stojąco, przysiad ze sztangą) - zwróci się on (kręgosłup) wtedy przeciw Tobie bólami i problemami za kilkadziesiąt lat.
Szacuny
4
Napisanych postów
2914
Na forum
24 lat
Przeczytanych tematów
17433
A ja uważam, że moszesz sobie trochę poćwiczyć. Używaj niewielkich ciężarów i staraj się unikać bezpośredniego obciążenia stawów i kręgosłupa a wszystko będzie dobrze.
Szacuny
2
Napisanych postów
71
Wiek
45 lat
Na forum
24 lat
Przeczytanych tematów
5829
Możesz spoko ćwiczyć ale na małych ciężarach i więcej powtórzeń uważaj na kręgosłup itp.takrze trening ogólnorozwojowy nie popadaj w ksenofobie nie tylko żelazo.