SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Barki, czy nie za duzo?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2021

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 11601 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 70678
Chce robic tak:
unoszenie hantli bokiem 3 x 10
wyciskanie sztangi sprzed klatki (czy moze lepiej hantli?) 3 x 10
unoszenie hantli przodem 3 x 10
unoszenie hantli w opadzie tulowia 3 x 10
czy taki plan na barki bedzie ok czy nie bardzo?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 117 Napisanych postów 11455 Wiek 44 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 83143
cel?
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 11601 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 70678
sorki, cel to masa oczywiscie
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 577 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5049
dupa Ja bym tak dał

1.wyciskanie sztangi zza głowy siedząc 3 serie progresja-12,10,8
2.unoszenie sztangielek w bok w opadzie tułowia 3 serie 10 powtórzeń stały ciężar
3.podciąganie sztangi wzdłuż tułowia3 serie 12 powtózeń
4.szrugsy 3 serie 12 powt

Jak robiłem mase to tak cwiczyłem
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 11601 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 70678
a podciaganie nie powinno byc po wyciskaniu przypadkiem i dopiero pozniej w opadzie tulowia na tylne aktony?
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 117 Napisanych postów 11455 Wiek 44 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 83143
dupa Ja bym tak dał

Wycisk z przodu lub tyłu 12.10.8.8
Podciaganie wzdłuż tułowia 12.10.8.8
unoszenie hantli na boki 4x10
szrugsy 20.15.10
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 11601 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 70678
jednak wiele osob robi zwykle unoszenie hantli na boki bez opadu, wiec mysle ze to dobre cwiczenie...dzieki za Twoja opinie moze ktos jeszcze cos dopowie :)
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 56 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 16915
Najpierw wykonuj ćwiczenia typu wyciskań, suferowałbym zamiennie wyciskanie sztangi z przodu lub zza karku. Zamiast sztangi możesz również stosować sztangielki, które dają znacznie głębszy ruch.

Po wyciskaniach możesz zrobić unoszenie przodem (ale niedużo, ze 2 serie - bo to malutka grupa), następnie unoszenie bokiem (izoluje środkowy akton), a na koniec unoszenie w opadzie - na tylną część. kaptury na sam koniec.

Dociąganie do brody dałbym zamiennie z unoszeniem bokiem, bo przy dociąganiu również pracuje bok barku, ale również tył i kaptur.

Barki to stosunkowo niewielka grupa, więc nie ma co przesadzać z ilością ćwiczeń - ale za to wytrzymała - konieczna więc będzie duża intensywność treningu.

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 11601 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 70678
obawiam sie ze po wyciskaniu moge nie miec sily na unoszenie bokiem na akton boczny :( ...
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 147 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3993
soltys88 napisal: "obawiam sie ze po wyciskaniu moge nie miec sily na unoszenie bokiem na akton boczny".
Ja bym sie tym nie martwil -> lapiesz mniejsze sztangielki i zapierdlalasz. Wiesz mi ze efekt bedzie zadowalajacy.

Co do wzniosow sztangi wzdluz tulowia to zrezygnowalbym z tego cwiczenia (na rzecz np. wziosow hantelek bokiem), gdyz jest to raczej cwiczenie nie na budowe, a na ksztaltowanie obreczy barkowej.

Pzdr
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 56 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 16915
Przedmówca ma rację, wystarczy dobrać mniejszy ciężar.

"Co do wzniosow sztangi wzdluz tulowia to zrezygnowalbym z tego cwiczenia (na rzecz np. wziosow hantelek bokiem), gdyz jest to raczej cwiczenie nie na budowe, a na ksztaltowanie obreczy barkowej."

Tutaj bym polemizował, nie jest to może podstawowe ćwiczenie na barki - ale jest bardzo dobre i to nie tylko na barki (naramienne), ale na całą obręcz. Co jakiś czas nie zaszkodzi troszkę porobić

Pzdr

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening dla początkującego i zarazem zniecierpliwionego kolegi.

Następny temat

biceps nie rosnie. co robic

electro
Polecane artykuły