SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

spięcia odwrotne - jak to wyglada??

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7156

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 132 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4901
przejzalem cale forum, ale nadal niewiem jak dokladnie wygladaja spiecia odwrotnie. Czy unosic nogi oraz biodra? i na jaka wysokosc unosic nogi i czy powinny byc wyprostowane czy ugiete? plz help

Basketball - I LOVE this game!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 113 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2661
Wszystko zależy od celu na jaki ukierunkowany jest trening. Aczkolwiek na ogół stosuje się w tym ćwiczeniu tempo umiarkowane, takie które pozwala na pełną koordynację ruchu i koncentrację nad napinaniem mięśni brzucha. Ćwiczenie wykonujemy bez przestojów. Prawidłowo wykonywane spięcia pozwalają uzyskać lepszą separację (przez poprawę zdolności neurologicznego sterowania tą grupą mięśni). Liczba powtórzeń do wyczerpania. Pozdrawiam...

You're born weak - you die weak ... it's your choice in between ...

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 285 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 12649
Leżysz na plecach i unosisz wyprostowane nogi do góry. Jest to ćwiczenie na dolne partie mięśni prostych brzucha.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1002 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 19653
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 132 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4901
dzieki, ale czytalem ze nogi powinny byc proste lub lekko ugiete a na tym gifie sa calkowicie zgiete...

Basketball - I LOVE this game!

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 194 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 24246
Nie chce zasmiecać wieć odświeżam. Czy nogi lekko ugiente maja byc przez caly zakres ruchu? i czy unosimy dolne partie pleców?
Z góry dzięki

Zmieniony przez - Dunga w dniu 2005-05-30 20:25:41

M3 JPII&A

www.pajacyk.pl

zaglądam tylko w weekandy

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 354 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2328
Dunga najlepsze (przynajmniej wg. mnie) efekty są gdy nogi są lekko zgięte przez cały zakres ruchu czyli nie robimy wogóle ruchu w kolanie - pracują tylko biodra. Dolnych partii mięśni brzucha nie unosimy gdyż jest to niepotrzebny odpoczynek - gdy je unosimy brzuch rozluźnia się i ćwiczenie jest mneij efektywne bo mięsnie brzucha nie są cały czas napięte.

Pamiętaj, to co ma znaczenie - jedna miłość, jeden Bóg i jedno przeznaczenie...

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 354 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2328
oczywiście chodziło o ' nie unoszenie dolnych partii pleców, a nie brzucha'

Pamiętaj, to co ma znaczenie - jedna miłość, jeden Bóg i jedno przeznaczenie...

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 354 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2328
Dunga, dzięki za uznanie .

Pamiętaj, to co ma znaczenie - jedna miłość, jeden Bóg i jedno przeznaczenie...

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 113 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2661
Nogi mogą być ugięte całkowicie, mogą też być ugięte lekko. Kluczowym elementem ruchu w tym ćwiczeniu jest uniesienie miednicy (oderwanie "tyłka" od podłoża w trakcie unoszenia nóg) dzięki czemu mięśnie brzucha pracują podczas tego ćwiczenia dynamicznie (zmienia się ich długość), w przeciwieństwie do wielu ćwiczeń (skłony na ławce), w których pozostają one w skurczu izometrycznym, a znaczną część pracy przejmują zginacze bioder (napinacze powięzi szerokiej). Spięcia, zarówne zwykłe, jak i odwrotne, pozwalają wyeliminować w dużej mierze zginacze bioder jako synergisty w ćwiczeniu, tak aby najintensywniej pracowały właśnie mięśnia brzucha. Im mniej ugięte kończyny w stawach kolanowych, tym intensywniej pracują mięśnie brzucha, pozdrawiam i owocnych treningów

You're born weak - you die weak ... it's your choice in between ...

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 113 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2661
W pozycji wyjściowej nogi mogą być wyprostowane, tak, jak na gifie w atlasie, aczkolwiek utrzymywanie stałego kąta ugięcia od początku ćwiczenia pozwala bardziej skoncentrować się na pracy mięśni brzucha. Tak więc można utrzymywać nogi ugięte przez całe ćwiczenie, pozdrawiam

You're born weak - you die weak ... it's your choice in between ...

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 194 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 24246
A wg Ciebie Radzix19 jak jest z dolnym odcinkiem pleców? Powinny byc oderwane od podłoża w końcowej fazie ruchu?

M3 JPII&A

www.pajacyk.pl

zaglądam tylko w weekandy

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

--->>> Pompki, zaklad na 3 stówy ..:: POMOCY !!! ::..

Następny temat

kontuzja na aerobach

electro
Polecane artykuły