SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Odnośnie serii i powtórzeń...

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1187

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3177
Witam!

Ostatnio postanowiłam, że schudnę, i o dziwo tym razem nie skończyło się na samym postanowieniu :). Od jakichś dwóch tygodni chodzę na siłownię i stosuję dietę redukcyjną (a przynajmniej staram się). Mam plan, wg którego ćwiczę i zazwyczaj robię po 4 serie i 10-20 powtórzeń w zależności od ćwiczenia. I teraz tak.. raz czytam, że w miarę postępów powinnam zwiększać tylko ciężarki, a zaraz na siłowni słyszę, że prędzej powinnam zwiększać ilość powtórzeń. Jak to w końcu jest?

Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 3517 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 21015
To prawda, z czasem trzeba zwiekaszać cięzarki zeby dac nowy bodziec organizmowi. A co do liczby powtórzen to najlepiej trzymac sie planu, ale wraz ze zwiekszonym ciezarem mozna dodac dodatkowe 2 ruchy

sra ta ta ta ta...

...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3691 Wiek 40 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 84035
A czytałaś o treningu na rzeźbę? Zakres powtórzeń to +/- od 15 do 12.

Ciężary dobieraj tak żebyś mogła dobrze technicznie wykonywać ćwiczenia, ale z wysiłkiem.


I jescze do Twojego pytania: tak, należy dokładać obciążenia co "jakiś czas" żeby mięśnie mogły się rozwijać.
Wnioskuj, że Jesteś początkująca dlatego szybko będziesz stawać silniejsza.

Jeżeli mogę jeszcze w czymś pomóc to pytaj
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3177
Czytałam i stąd moje pytanie. Raz słyszę, że powinnam trzymać się stałej ilości serii i powtórzeń i zwiększać tylko ciężarki, a na siłowni znowu gość twierdzi, że jeśli najpierw chcę spalić tłuszcz, to powinnam 'machać' tymi samymi ciężarkami, a zwiększać tylko ilość powtórzeń (nawet do kilkudziesięciu docelowo). Dodam, że ten z siłki w zasadzie mnie trenuje i stoi mi zazwyczaj nad głową, żebym wszystko poprawnie robiła i jakoś głupio mi się spierać i mówić mu, że nie ma racji, bo w końcu jego wiedza jest poparta doświadczeniem, a moja nie bardzo...
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3691 Wiek 40 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 84035
Tłuszczyk spalamy:


1. Dietą /pośrednio, przez ujemny bilans kaloryczny/
2. Aerobami /bezpośrednio/
3. Cwiczeniami siłowymi /bezpośrednio, ale w mniejszej mierze niż aerobami/


Takie moje zdanie.

Ja bym nie przekraczał 20 powtórzeń.
...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 3517 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 21015

sra ta ta ta ta...

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3177
ok, dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
a teraz wypróbuję jak tu się te sogi daje...
...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 3517 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 21015
Odbijam

sra ta ta ta ta...

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Gorąco!!

Następny temat

Trening do oceny

electro
Polecane artykuły