SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Ronie220-nowy dziennik, nowa droga, stare metody.

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 54575

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6886 Napisanych postów 36450 Wiek 47 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 682929
Grunt to znaleźć sposób na siebie. Fajnie że znów zajrzałeś na forum. Ja od lat robię trening który jak twierdzi lokalny guru "scyzor" to "średniowiecze" i jakoś cały czas jestem i spory i w miarę silny. Trzeba robić swoje.
2

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 4078 Napisanych postów 45462 Wiek 6 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 349789
O, Pan wróbelek. Nie rozsypałes się jeszcze ? Jak forma? ;)

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6886 Napisanych postów 36450 Wiek 47 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 682929
Słowik - żeby być precyzyjnym Niemal regularnie co 5 lat jakaś operacja i wracam do boju . Ostatnio łokieć robiłem. Mam niestety osteofity na lewym łokciu. No i teraz po dwóch latach widzę że znów zakres ruchu mi w tym łokciu się ogranicza - czyli cholerstwo odrasta. Ale na razie nie ma tragedii. Może rekordów już nie biję ale jak na 46 latka to dalej jestem całkiem silny (60tki sztangielki na klatę dalej wyciskam, siadam 180 kg na 5 razy w tym momencie i cały czas jest progres). Najważniejsze że cały czas mam z treningu przyjemność.
2

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 4078 Napisanych postów 45462 Wiek 6 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 349789
Waga jak ? Próbowałeś suplementacją poprawić stan stawów. Poszedłem trochę w rehab to udawało mi się przywracać ludzi do sprawności przy odpowiednim planie działania. Kluczem były dobre suple, uzupełnienie braków i odpowiedni program treningowy. Pochwalę się, że jedna pacjentka rzuciła pracę zawodowa i spała w salonie, gdyż miała takie bóle kolan, że nie mogła chodzić. Ojezdzila się po wielu specjalistach, ortezy, zastrzyki z komórkami macierzystyki po 2,5 tys za jedno kolano itd. Dwa miesiące pod moim okiem i wróciła do pracy. Teraz z tego co wiem nawet biegać może.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6886 Napisanych postów 36450 Wiek 47 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 682929
Ważę coś koło 106 kg - czasem więcej, a czasem mniej. Nie ma suplementów, które hamowałyby rosnące osteofity - przynajmniej ja o takich nie słyszałem. U mnie dotyczy to tylko jednego łokcia - drugi jest bez zarzutu. Uszkodziłem ten łokieć dawno temu - długo nie sprawiał żadnych problemów.Po latach jednak osteofity zaczęły mi ograniczać zakres ruchu. Musiałem operować łokieć bo połamałem te osteofity i zaczęły mi się wbijać takie ostre odłamki w okoliczne tkanki. Łokieć mi nie boli teraz, dalej robię ćwiczenia na triceps używając na luzie ciężarów powyżej 100 kg. Tylko zakres ruchu w tym stawie mi się zmniejsza - bo dziadostwo odrasta. Jakiś czas jeszcze powinno wytrzymać bez kolejnej operacji. Na razie nie mam żadnych ukruszonych odłamków więc jest git, nie ma krwiaków, nic nie boli.



Zmieniony przez - nightingal w dniu 2025-11-07 15:10:46

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 4078 Napisanych postów 45462 Wiek 6 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 349789
nightingal
Ważę coś koło 106 kg - czasem więcej, a czasem mniej. Nie ma suplementów, które hamowałyby rosnące osteofity - przynajmniej ja o takich nie słyszałem. U mnie dotyczy to tylko jednego łokcia - drugi jest bez zarzutu. Uszkodziłem ten łokieć dawno temu - długo nie sprawiał żadnych problemów.Po latach jednak osteofity zaczęły mi ograniczać zakres ruchu. Musiałem operować łokieć bo połamałem te osteofity i zaczęły mi się wbijać takie ostre odłamki w okoliczne tkanki. Łokieć mi nie boli teraz, dalej robię ćwiczenia na triceps używając na luzie ciężarów powyżej 100 kg. Tylko zakres ruchu w tym stawie mi się zmniejsza - bo dziadostwo odrasta. Jakiś czas jeszcze powinno wytrzymać bez kolejnej operacji. Na razie nie mam żadnych ukruszonych odłamków więc jest git, nie ma krwiaków, nic nie boli.




Zmieniony przez - nightingal w dniu 2025-11-07 15:10:46



100kg na triceps raczej nie sprzyja naprawie stawów ;) Ja miałem na kręgosłupie i odziwo udało się go na przestrzeni lat ogarnąć. Zdaję się, że na nowszym rezonansie nie było ich w opisie. Skoro da się kierować wapn z tętnic do kości to może i da się zmniejszyć a przynajmniej zatrzymać rozwój osteofitow. Nie zagłębiałem się szczerze mówiąc.


Końskie dawki msm w proszku, kolagenu i wit C pomogły bardzo moim klientom. Ew do tego mikro dawki hormonu wzrostu. I stymulacja treningami a nie przeciążanie.


Może w końcu uda się jakiś wspolny trening zrobić?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6886 Napisanych postów 36450 Wiek 47 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 682929
Pewnie to 100 kg nie sprzyja. A żeby było śmieszniej to ja ciężkie ćwiczenia na łapy (biceps i triceps) robię w okluzji żeby nie móc używać za dużych ciężarów. Bez tego na luzie by były większe, a tak nie da się, bo pompa wielka i szybciej odcina "prąd". Co do treningu, to jak będziesz jechał gdzieś na Podlasie, to daj znać. Jak tylko nie będę kwitł w robocie, to chętnie z Tobą zrobię trening.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja- trening

Następny temat

Materiały do nauki

electro
Polecane artykuły