SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Roztrenowanie a ilość jedzenia

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 902

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 204 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6236
Witam, mam takie pytanie. Jak jesteście na masie i przykładowo macie roztrenowanie takie tygodniowe i nie ćwiczycie przez cały tydzień to trzymacie nadal nadwyżkę kaloryczna czy w tym okresie przycinacie, żeby za bardzo nie podlapac fatu przez ten czas?
...
Napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7059 Napisanych postów 63262 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 787450

W sumie to trzeba dobrać trochę do sytuacji w jakiej jesteś. Roztrenowanie dla mnie wjeżdża wówczas jak faktycznie potrzebuję odpoczynku po długim i męczącym mikrocyklu treningowym, dostaje sygnały od układu nerwowego, że potrzeba przerwy, pojawiają się jakieś lekkie kontuzje, które wymagają zaleczenia zanim rozwiną się w coś poważniejszego.

Wówczas w zależności od długości tego roztrenowania zostawiam nadwyżkę kaloryczną, jeśli nie jest to roztrenowanie długie. A najczęściej na tydzień zmniejszam trochę intensywność treningową i staram się lepiej wysypiać tak żeby faktycznie utrzymana nadwyżka działała regenerująco na ciało.

A jak planuję dłużej roztrenowanie np w okresie wakacyjnym w czasie urlopu to wówczas najczęściej planuję w okolicach swojego zapotrzebowania, rzadko kiedy wchodzę w deficyt kaloryczny.

Tak na prawdę w okresie krótkich roztrenowań bym się jakoś zmianą diety nie przejmował bo w tydzień czasu nie jesteś w stanie zrujnować wypracowanych efektów. Ale warto patrzeć na to ze swojej perspektywy bo znam i takie osoby, które tyją od liścia sałaty ponad zapotrzebowanie




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2023-07-24 14:50:21
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 2605 Napisanych postów 13588 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 469238
Cześć. A stosujesz w diecie rotacje , dzien treningowy rozni sie kalorycznie od dnia nietreningowego ? Bo jezeli tak to w momencie kiedy nie cwiczysz to trzymasz kaloryke z dnia nietreningowego (czyli tą niższą) a jezeli nie masz rotacji i kazdy dzien jest taki sam pod katem kalorii to warto te kalorie delikatnie obniżyć na ten tydzień, albo chociaz zostawić kaloryke a zmienić rozkład makroskładników , dać niżej węglowodany a podnieść tłuszcz. Aczkolwiek przez tydzień jak nie będziesz trenował to nic się z sylwetką napewno nie stanie ,nawet jak zostawisz nadwyżkę kaloryczną, najwazniejsze zebyś po prostu tą dietę trzymał , najgorzej jakbyś nie trenował ale tez odpuscił diete to wtedy klapa :p
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 2397 Napisanych postów 5805 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 106437
Pheon
Witam, mam takie pytanie. Jak jesteście na masie i przykładowo macie roztrenowanie takie tygodniowe i nie ćwiczycie przez cały tydzień to trzymacie nadal nadwyżkę kaloryczna czy w tym okresie przycinacie, żeby za bardzo nie podlapac fatu przez ten czas?


Wyczerpująco masz już odpowiedź powyżej.

Jedynie co bym dodał to ja Czasami stosuję 2 tytodniowe roztreniwanie połączone z poprawą wrażliwości i wtedy właśnie kalorię znacząco idą w dół.
...
Napisał(a)
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12579 Napisanych postów 162282 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1243128
Jeśli robisz przerwę od treningu na masę, to oczywiście Twoje zapotrzebowanie energetyczne spada, ponieważ nie musisz pokrywać kosztów energetycznych związanych z treningiem siłowym. Dlatego logicznym wydaje się zmniejszenie ilości spożywanych kalorii, aby dostosować się do nowego poziomu aktywności fizycznej. Jednak nie oznacza to, że należy całkowicie zrezygnować z nadwyżki kalorycznej. Nadal warto dostarczać organizmowi nieco więcej energii niż potrzebuje, aby wspomóc procesy regeneracyjne i anaboliczne zachodzące w mięśniach.
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja dla zaawansowanych kontakt
https://www.instagram.com/tomq.bb/ 

...
Napisał(a)
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17819 Napisanych postów 133470 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1467379
Jest jeszcze sprawa czy budowanie masy Ci łatwo przychodzi a może łatwo łapiesz tłuszcz, bo jak łapiesz tłuszcz to nie ma co wyższych kalorii trzymać bez treningu.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 204 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6236
Czyli jeżeli na masie jadłem 4k kcal to podczas tygodniowej przerwy ile powinienem jeść?
...
Napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7059 Napisanych postów 63262 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 787450
Policz aktualne zapotrzebowanie kaloryczne i jeśli obawiasz się podlania czy też dla komfortu psychicznego ułóż dietę na aktualne zapotrzebowanie i przez tydzień możesz być na 0.
...
Napisał(a)
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12579 Napisanych postów 162282 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1243128
Czyli jeżeli na masie jadłem 4k kcal to podczas tygodniowej przerwy ile powinienem jeść?

to zalezy ile jestes na plusie. Czy jets to umowne 500 kcal, czy jest to wieksza wartosc. Ja teoretycznie mam okolo 4000 zapotzrebowanie, a na masie w koncowce mialem 5700 kcal, wiec tutaj trudno powiedzieć w ciemno. najlepiej zrobic tak jak napisal rion. Wylicz to obecnie na zero i sie tego trzymaj jak czujesz, ze zbyt duzy dodatek na plus Ci zaszkodzi. innego sposobu tutaj nie ma. Bysmy musieli wiedziec ile dorzuciles na plus

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja dla zaawansowanych kontakt
https://www.instagram.com/tomq.bb/ 

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 2605 Napisanych postów 13588 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 469238
Pheon
Czyli jeżeli na masie jadłem 4k kcal to podczas tygodniowej przerwy ile powinienem jeść?

No najbezpieczniej w Twoim przypadku faktycznie będzie wyliczyć sobie zapotrzebowanie zerowe i ten tydzień bez treningów trzymać na zerze kalorycznym , tylko później jak wznowisz treningi to żebyś też mądrze wyszedł z tego zera kalorycznego , żebyś nie zwiekszyl drastycznie kalori , tylko to tez zalezy ile teraz jesz tak naprawdę.
...
Napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6450 Napisanych postów 79271 Wiek 41 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 774631
Jak najbardziej należy zgodzić się z wypowiedziami kolegów powyżej. Okres diet break w trakcie trwania strategicznego roztrenowania należy dobrać do określonej sytuacji w jakiej się aktualnie znajdujemy. Osobiście robię raczej 10-14 dni roztrenowania, z uwagi na dość długie cykle treningowe. Nie eliminuję jednak w trakcie ich trwania, całkowicie aktywności fizycznej. Jest ona ograniczona, lżejsza, bardziej rekreacyjna. Tak też sugeruję zrobić. Chociażby więcej uwagi przyłożyć do rolowania/rozciągania, aktywnego wypoczynku.

Moderator działu Odżywianie

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening w okresie dojrzewania

Następny temat

Literatura treningowa

electro
Polecane artykuły