SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Dieta - klucz do sukcesu

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3201

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
witorrr98 Doradca
Ekspert
Szacuny 523 Napisanych postów 1516 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 22676
Wiele lat temu miałem dylemat , jak jeść twaróg, żeby smakował, bo na sucho nie wchodzi. Obecnie kupuje 7 kostek na tydzień (2 do zamrażarki zapasowe), bo akurat co jak co, ale z twarogiem można robić cuda niewidy w kuchni :)


Zmieniony przez - witorrr98 w dniu 2021-11-12 14:52:27

Siła ponad wszystko.

...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 738 Wiek 36 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 8763
Kiedyś ludzie jedli kazeine (twaróg) na noc, bo chcieli uzyskać wydłużony MPS, w nocy. Teraz już nie ma takich wariacików, bo wiedza jest większa. Nie musisz jeść twarogu, jeśli Ci nie smakuje. Możesz jeść inne źródła białka, inny nabiał (też dłużej stymuluje proces syntezy bialek miesniowych), który Ci smakuje, możesz zjeść serek wiejski który już masz w sniadaniu (i chyba lubisz). Po treningu warto też dodać węglowodanów, jak pokazały badania, najlepsze po treningu są węgle + białko a jak rzeczywiście nie masz miejsca w kaloriach i makro, to nie musisz dodawać węglowodanów. Jak najbardziej może być tam banan, jeśli Ci pasuje pod makro oczywiście. Po prostu ma Ci smakować i po treningu lepiej mniej tłuszczy czyli to co napisałeś byłoby okej. Po treningu jednak na redukcji wolałbym coś zjeść, schrupać, niż pić shake'a, ale jeśli Ciebie syci, to temat zamknięty.

Jeśli liczysz kalorie, to dieta jest dobra, bo jest dostosowana do Twojego celu.

W jakich godzinach (miedzy ktorymi posilkami) trenujesz?
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 310 Wiek 24 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 8955
Siema byłem na zakupach
Oto moje źródła białka myślę że jest bardzo dobrze i z odżywka nie muszę przesadzac.
Trenuje tak 18-19
Jem tak z 1h,2 przed treningiem trochę białka i wegli do tego cytrulina i po treningu shake .

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 310 Wiek 24 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 8955
Czyli przed np serek wiejski i wafle ryżowe w po treningu shake mleko, odżywka, twaróg i banan
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 310 Wiek 24 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 8955
I tu kalorie dopełniam chlebem, waflami i obiadem :)
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 310 Wiek 24 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 8955
Domer
Lubię twaróg o to chodzi ale teraz robie go do shaku z czekoladowym białkiem i bananem więc twaróg jest lekko wyczuwalny i smak genialny :)


Zmieniony przez - Baystert w dniu 2021-11-13 15:23:20
...
Napisał(a)
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 35339 Napisanych postów 27727 Wiek 45 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 288158
No i jest ok , mozesz sobie układać posiłki z takich produktów , zawsze lepiej z konwencjonalnego jedzenia niż z prochu bo wyrobisz sobie fajne nawyki zywieniowe
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 310 Wiek 24 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 8955
No dziś zacząłem się pilnować od godz 15.
Zjadłem serek wiejski około 15, godzinę potem 200g kurczaka ( 2 duże kotlety , trochę wafli wlecialo i zrobiłem trening i teraz pije shake i jak narazie nawet mnie nie goni na kibelek więc chyba dobrze.
...
Napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6374 Napisanych postów 79314 Wiek 42 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 774949
Nie wiem w jaki sposób robisz ten koktajl, ale osobiście dodając twaróg do koktajli, czy omletów nigdy nie wyczuwałem jego smaku. Chyba, że jest to jałowy koktajl twarogowy. Nawet jeżeli smak jego jest wyczuwalny, to w czym problem, skoro go lubisz? Dodając do koktajlu odżywkę białkową, erytrytol, jakieś orzechy, owoce, jogurt naturalny, czy mleko ciężko jest wyczuć smak twarogu/serka wiejskiego.

Źródła białka, które zakupiłeś są jak najbardziej dobre. Kwestia tego, aby pamiętać o odpowiednim urozmaiceniu.

Moderator działu Odżywianie

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na masę do oceny [55kg]

Następny temat

Ważenie produktów - kiedy?

electro
Polecane artykuły