SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta - klucz do sukcesu

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2493

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237848
monkey22
witorrr98
winterR
No ale to się spotyka nagminnie bo ludzie naoglądaja się doświadczonych ludzi którzy twierdzą że jedzą na oko i na czuja i wyglądają. No może i tak ale oni sa świadomi tego ile tam mają na talerzu i nie kierują się łaknieniem, a często ludzie własnie nim się kieruja a później jest jem zdrowo i tyje, nie moge schudnąć a jak tak posłuchasz tej osoby ile je to rzeczywiście mozna się za głowę złapac.
A inna sprawa to też adaptacje metaboliczne, no niestety jak ktoś się zabłodzi i metabolizm już zwolni totalnie bo niestety na redukcji nie "nakręcamy" metabolizmu tylko metabolizm spada bo organizm się broni rpzed utrata tkanki tłuszczowej ;)


Jak dla mnie im bardziej doświadczona osoba, tym bardziej musi trzymać dietę w ryzach, aby iść do przodu.
Niby tak tylko z drugiej strony osoba bardzo doświadczona zna juz swoje ciało doskonale i wie na co moze sobie pozwolić więc łatwiej na pewnym etapie ogarniać oszukane posiłki czy małe odskoki




nie no jasne ja się z tym zgadzam, dlatego nie polecam nigdy jedzenia na oko albo na odczucia. Sam bym tak nie umiał bo jednak i tak łaknienie by wygrało bo ja nawet teraz jedząc 300/40/700 btw to i tak bym zjadł jeszcze więcej więc zawsze uważam że jak ktoś się szanuje i swój czas jak i progress to jednak musi mieć wszystko ogarniete na tip top, do tego też dochodzi kwestia trawienia produktów itp.
Dobra już się nie rozpisuje bo zdanie mam takie jak Ty że na oko nic nie warto, tutaj trzeba planować wszystko to jak gra w szachy ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 76 Napisanych postów 720 Wiek 34 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 8637
Generalnie możesz tak trenować, trening nie jest idealny, ale jest naprawdę do przyjęcia, pewnie wznosy będziesz robił (i biceps) w nieco wyższych zakresach powtórzeń.
Co do diety, nie musisz super zdrowo jeść przecież. Obiad albo oszacujesz, albo niech Ci mama zważy, np. gotuje ziemniaki, to niech zważy przed i niech zważy ile ważą po. I wtedy z proporcji sobie weźmiesz, czyli równanie z jedną niewiadomą. To samo mięso, zważy przed że ma 250g, a po ma 200g, tzn. że jak wziałeś kawałek, który po ma 100g, tzn. że surowego wziąłeś 125g. Z zupą trudniej, ale jak już obliczysz/oszacujesz obliczenia dla jednej i tej samej zupy, to możesz potem powielać i wiecej razy nie liczyć. Przykładowo raz obliczysz, że 100g zupy ma jakieś 70 kcal, to już będziesz wiedział jak to liczyć na następne miesiące i lata.

Supli nie widać, ale wystarczy kreatyny 5g dziennie, obojętnie o jakiej porze, omega3 1 kapsułka z ostatnim posiłkiem, d3+k2 4000 IU np. z sfd i odżywka białkowa co jakiś czas z Kaefde.


Zmieniony przez - parej w dniu 2021-11-09 23:26:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 310 Wiek 22 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 8955
A macie jakieś pomysły jak jeść twaróg półtłusty ? W sensie żeby był w miare zjadalny, myślałem żeby np 40g białka kaefde ,mleko i do tego np pół twarogu lub cały
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 310 Wiek 22 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 8955
I taki shake ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33137 Napisanych postów 23209 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278150
Twaróg zgniatacz lub mielisz w maszynce z tuńczykiem lub makrela wędzona i masz super pastę na pieczywo . Makaron z twarogiem i owocami , pieczywo z twarogiem i miodem . Twaróg na ostro ( sałatka wiosenna ) twaróg jest cudowny i ma nieograniczone możliwości ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Baystert
A macie jakieś pomysły jak jeść twaróg półtłusty ? W sensie żeby był w miare zjadalny, myślałem żeby np 40g białka kaefde ,mleko i do tego np pół twarogu lub cały


Łyżkę dżemu w twaróg i szamasz łyżką
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 310 Wiek 22 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 8955
Zrobiłem sobie shake 40g protein + 125g twarogu + 500ml mleka wchodzi pięknie brakło tylko banana, ale po treningu myślę że bomba białkowa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 310 Wiek 22 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 8955
Więc jak jem 4 posiłki dziennie, rozdzielę 3 posiłki gdzie w każdym mam białko
Rano - 3 jaja + serek wiejski - ok 40g białka
Obiad- co jest to zjem, wliczam w makro orientacyjnie, i tak jestem na minusie zawsze -200 minimum...
Godz 16,17 - 200g piersi z kurczaka smażone na oliwie z kurczakiem i to zawijam z jakimiś warzywami w placek tortilli.

I wieczorem po treningu shake 40g protein + 125g twarogu 500ml mleka i pół banana .
I pod koniec dnia jakiś chleb i wciągu dnia wafle ryżowe

Więc myślę że dieta najlepszą nie jest ale jest do przyjęcia kalorie liczę jestem na minusie, białka 2g na kg masy ciała, tłuszczy nie więcej jak 60 oraz znaczna ilość wegli
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 310 Wiek 22 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 8955
I trening FBW 3 razy w tygodniu pn,se,pt tego narazie się trzymam .
Resztę zdjęć sylwetki, wyników siłowych będę wrzucać na mojego bloga (raz w miesiącu żeby nie było tego za dużo) na którego was zapraszam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6273 Napisanych postów 76043 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754908
Nie do końca rozumiem sens jedzenia czegoś w taki sposób, aby było zjadliwe. Po co jesz twaróg, skoro nie smakuje on Tobie? Gdzie tutaj jest sens? Musisz wiedzieć o tym, że to nie będzie odżywianie na miesiąc, czy rok. To ma być odżywianie przez resztę Twojego życia. Posiłki powinny być smakowite, tak abyś podchodził do nich z apetytem i chęcią, a nie koniecznością. W ten sposób nikt daleko nie zajdzie. Ja np. nieszczególnie przepadam za wątróbką, więc jej nie jadłam. Jest wiele innych źródeł składników odżywczych.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na masę do oceny [55kg]

Następny temat

Ważenie produktów - kiedy?

WHEY premium