SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Dieta redukcyjna do oceny [140kg]

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1636

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 34
Cze co myslicie o takiej kalorycznosci w diecie redukcyjnej i podziale makro? Rady mile widziane. Typ endo morfik, trening silowy 3x w tygodniu i jakies kardio 3x w tygodniu lacznie 3-4 godziny wszystkiego poza tym aktywnosci brak. Z supli witaminy, mineraly i kreatyna.

Sniadanie gofry
75g maki owsianej
120g jajek
150g mleka 3.2
100g twarogu poltlustego
15g miodu
100g banana
824 kcal, b 46, t 28, w 94

Sniadanie nr2
180g jajek
90g chleba tostowego gracham 4 kromki
125g sera mozarella
100g ogorkow kanapkowych
860 kcal, b 52, t 45, w 49

Obiad po treningu
200g pstraga tenczowego
150g jablka
150g marchwi
100g mleka
5g cukru
10g oliwy
75g ryzu
850 kcal, b 51, t 31, w 103

Kolacja
200g twarogu
75 platek owsianych
450g mleka
100g banana
870 kcal, b 56, t 28, w 97
...
Napisał(a)
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 23329 Napisanych postów 25313 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1020771
Cześć!

Na samym początku diety redukcyjnej rozpocznij od wyliczenia ile powinieneś spożywać kalorii.
https://www.sfd.pl/-t276436.html - Wzór na zapotrzebowanie kaloryczne znajdziesz w tym linku.
Gdy wyliczysz zapotrzebowanie warto zadbać o odpowiedni podział makroskładników:
Białko powinno być na poziomie 2-2,5g na kg masy ciała. 1g białka to 4 kcal. Źródłami białka są: mięsa/podroby/ryby/jaja/twarogi/sery/odżywki białkowe.
Tłuszcze powinny stanowić 30% kaloryczności Twojego żywienia. Stanowią one podstawę w budowie gospodarki hormonalnej. 1g tłuszczu to 9kcal. Źródłami tłuszczu są: mięsa/ryby/jaja/podroby/orzechy/nasiona/pestki/nabiał/oleje(oliwa/kokosowy/awokado)
Węglowodany powinny stanowić resztę z kalorii, które pozostały po obliczeniu. 1g węglowodanów to 4kcal. Żródłami węglowodanów są warzywa/owoce/bulwy(ziemniaki)/pseudozboża(ryże/kasze)/zboża.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 35460 Napisanych postów 27481 Wiek 45 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 287657
Ankietę wypełnij bo nic nie wiemy o tobie a dietę daj w formie zrzutu ( link) .Na start masz plus za to że nie ustaliłeś sobie jakiejś głodówki na poczatek redukcji i masz sensowne kalorie

https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html 
...
Napisał(a)
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29759 Napisanych postów 27260 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 384639
zapotrzebowanie jak liczyłeś?
...
Napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6447 Napisanych postów 79265 Wiek 41 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 774594
W ten sposób nie wrzucamy diety do sprawdzenia. Aby to zrobić, należy wykonać to krok po kroku wygodnie w opisem w regulaminie działu. Pierwsze co trzeba zrobić to dokładne wypełnienie formularza ankiety działu. Musimy mieć czytelne informacje na Twój temat.

Następnie należy wrzucić obliczenia zapotrzebowania kalorycznego za pomocą dokładnego wzoru.

Trzeci krok to rozpiska kilku przykładowych dni diety jako zrzuty ekranu z dziennika żywieniowego potreningu.pl

Jak to zrobić opisane masz w wklejonych linkach do artykułów.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 34
Po wyliczeniu ze wzoru wyszlo mi 3350kcal odjolem od tego 250kcal ustawiajac diete do 3100 kcal podbilem bialko do ponad 1.7g, tluszcze po obnizce stanowia okolo 30% calego zapotrzebowania a reszta to wegle po obnizce niecale 1.9g teraz lepiej to wyglada? Swoich pomiarow nie wpisze poniewaz nie mam miarki. Jestem duzy i mam brzuch. Diety niestety nie moge dodac bo moj tv tego nie ogarnia a innych urzadzen z netem brak. Opisze diete raz jeszcze zebyscie panowie mieli wglad co sie zmienilo.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 34
Sniadanie 50g maki owsianej, 120g jajek, 100g twarogu, 100g banana, 15g miodu, 25g odzywki bialkowej. Sniadanie nr2 120g jajek, 70g chleba gracham, 150g fileta z piersi kurczaka, 100g ogorkow kiszonych, 30g cebuli, 3 zabki czosnku, 5g oliwy. Obiad 250g pstraga tenczowego, 150g jablka, 150g marchwi, 50g ryzu, 100g mleka. Kolacja 200g twarogu, 50g platek owsianych, 400g mleka, 100g banana, 20g odzywki bialkowej.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 34
A do kazdego posilku 30g soku z cytryny
...
Napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6447 Napisanych postów 79265 Wiek 41 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 774594
Jeżeli tak Tobie wyszło ze wzoru, to nie pozostaje nic innego jak Tobie zaufać. Obliczenia wydają się sensowne. Podział składników odżywczych również.

Warto pamiętać o tym, że regularne pomiary obwodów ciała co jeden, dwa tygodnie rano na czczo są podstawą do tego aby wiedzieć jaki jest progres treningowy. Bez tego nie będziesz wiedział czy i jak reagować ilością kalorii w diecie lub/i aktywnością fizyczną. Sugeruję zakupić miarkę do tego.

Rozpiskę diety wrzuć zgodnie z opisem w regulaminie działu.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29759 Napisanych postów 27260 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 384639
Murando
Sniadanie 50g maki owsianej, 120g jajek, 100g twarogu, 100g banana, 15g miodu, 25g odzywki bialkowej. Sniadanie nr2 120g jajek, 70g chleba gracham, 150g fileta z piersi kurczaka, 100g ogorkow kiszonych, 30g cebuli, 3 zabki czosnku, 5g oliwy. Obiad 250g pstraga tenczowego, 150g jablka, 150g marchwi, 50g ryzu, 100g mleka. Kolacja 200g twarogu, 50g platek owsianych, 400g mleka, 100g banana, 20g odzywki bialkowej.

wrzucaj wg tego https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html 
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 292 Wiek 36 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1528
Jak dla mnie na takiej diecie to nic nie schudniesz, chyba że masz 2.2m wzrostu.

Wszystko ma swój cel.

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5099
Czy nie jest tak, że przy dużej otyłości do wyliczenia zapotrzebowania wykorzystujemy należną masę ciała dla danego wzrostu, wieku i aktywności, a nie masę ciała rzeczywistą?
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak zmotywować dziewczynę do działania?

Następny temat

Dieta redukcyjna do oceny [103kg]

electro
Polecane artykuły