SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak zmotywować dziewczynę do działania?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3382

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 402
Witam, generalnie nie mam pojęcia czy wybrałem odpowiedni dzial, jednak temat w jakimś sensie na pewno jest związany z odzywaniem i odchudzaniem.
Od pewnego czasu mam pewien problem z moja dziewczyna. Z racji, ze ja jestem sportowym swirem, uwielbiam spacerować, jeździć rowerem, uprawiać różne sporty, no i rzecz jasna ćwiczyć i trzymać dietę. Nie jestem zawodnikiem, ale staram sie liczyć kcal i trzymać makro i sprawia mi to przyjemność. Niestety moja dziewczyna ma do tego zupelnie inne podejście, ale najgorsze jest to, ze sama kiedys chodziła na siłownię, ćwiczyła i zdrowo sie odżywiała, potem przyszedł pierwszy lockdown, troche sie jej przytyło, zaczela niezdrowo sie odżywiać i nie ma zamiaru tego zmieniać.
Generalnie nie chodzi mi o to, żeby ja zmuszac do cwiczen i diety zeby na sile schudła, bo nie o to tu chodzi. Po prostu teraz jest mega leniwa i chcialaby spędzać czas siedząc w domu, oglądając seriale i jedzac chipsy. Tak na prawde w każdej plaszczyznie doskonale sie dogadujemy, ale tu jest ten maly mankament.
W jaki sposob moglbym malymi kroczkami zmotywować ja do ćwiczeń? Oraz do w miare zdrowego odzywiania? Generalnie troche jest to dla mnie dziwne i nie komfortowe ze jak robimy obiad to ona robi co innego, a ja co innego.
Byc moze ktos z Was mial podobna sytuację i mógłby podzielić sie doświadczeniami.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Motywacja będzie ważna do powrotu, siła nic sie nie zdziała. Myślę, że zwykła szczera rozmowa może wiele pomóc. Skoro Twoja dziewczyna kiedyś trenowała to jakaś część tego stylu życia w niej została. Zawsze możesz próbować ją zabierać na jakieś spacery, aktywne spędzanie czasu w przyjemnej atmosferze może ją "zachęcić" do coraz to częstszego powrotu do aktywności.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 402
Szczerych rozmow odbyliśmy bardzo duzo. Ona sama zauwazyla problem i sama chciala działać. Niestety pełno wymówek typu "kochanie zaczne od jutra, dzis sobie jeszcze zjem te chipsy i colke", albo "oj jakby otworzyli siłownię to bym ćwiczyła w domu mi się nie chce", pomimo tego, ze mam cały podstawowy sprzęt w domu i nie raz ćwiczyłem przy niej, a od niej słyszałem tylko: "kochanie Ty sobie ćwicz, mi się dzis nie chce"
Ze spacerami bardzo ciężko, bo sama z Siebie nie chce nigdzie wylazic. Wykorzystuje to ze lubi chodzić do sklepów i tam nabijamy sporo krokow, bo zegarek z krokami to jedyna rzecz, ktora gdzieś tam akurat ja motywuje do dzialania i nabijania przynajmniej tych krokow.
Jak chciałem wyciągnąć na rower to wymówka, ze za zimno, ze wiatr wieje. No i tak w kółko, sam juz nie wiem co robić. Nie mam zamiaru jej zmuszac, ale nie bede tez calego dnia spedzal w domu, bo jestem osobą ktora musi caly czas cos robic i nie usiedzi w miejscu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33078 Napisanych postów 23167 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278055
Zacznij ty sam , żyj tym , jedz zdrowo i cwicz a jak zobaczy efekty i bedziesz cały czas o wszystkim opowiadać to moze sama spróbuje , daj jej kosztowac posiłki , rób je ładnie wizualnie ,wyciągaj na spacery , rower itp , mów codziennie jak się lepiej czujesz że masz więcej energii . Zacznij dbać o siebie i pokaż większą pewnosć siebie :) Niestety jak sama nie zechce to nic nikt nie zdziała bo kazde podejscie na sile może mieć odwrotny skutek .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
walczyłem u siebie z identycznym problemem, też moja żona zanim się poznaliśmy to chodziła na siłownię 5-6 razy w tygodniu, później przestała i zamieniła siłownię na kanapę i chipsy, próbowałem wszystkiego, udało się sprowadzić ją znów na siłownię, ale ciągle szukała wymówek, a to źle się czuje, zmęczona po pracy, chce też odpocząć a nie dźwigać, aż w końcu dałem sobie spokój, bo po próbach zapał szybko mijał, robię swoje, namawiam na spacer, rower itp. czasem pójdzie, czasem nie, ale z tego co mówi/obiecuje to po ciąży chce wrócić do trenowania, więc robię swoje i czekam cierpliwie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1629 Wiek 6 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 99432
Pozwól jej na taki tryb życia, a jak przytyję kolejne kilogramy i zaczniesz się oglądać za innymi pannami to sama się tak zmotywuje, że jej nie poznasz.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 247 Napisanych postów 100 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2152
A czemu gotujecie różne obiady? Może zacznijcie razem jeść podstawowe zdrowe posiłki? To będzie pierwszy krok w kierunku powrotu do starych nawyków. Przecież można zdrowo i smacznie jeść, wprowadzając do diety posiłki typu pizza na spodzie z ziemniaków/twarogu/kalafiora czy domowy burger.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33078 Napisanych postów 23167 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278055
U mnie moja żona zanim zaczęła ćwiczyć to chciała złożyć papiery rozwodowe bo nie potrafiła zrozumieć że tylko ćwiczę , siedzę w kuchni ,uczę się na szkolenia , jem i gadam o tym wszystkim . Miała wręcz obrzydzenie do tego tematu i wieczne kłótnie były , sam nie wiem kiedy ale powoli zacząłem jej tłumaczyć ,pokazywać , wciągać w ten temat a w momencie gdy zaczęła zauważać jak inaczej są postrzegani ludzie z ładnym ciałem( zazdrość spojrzeń innych kobiet ;) ) jak zobaczyła że pomimo wielu lat zachowuje się jak nastolatek i tak się czuję to stwierdziła że bierze się za siebie i równo 4 miesiące po urodzeniu drugiego dziecka zabrała się za dietę i treningi a ja miałem satysfakcję bo mogłem ja męczyć na treningach a teraz w domu ćwiczą wszyscy ( ja żona i dwójka dzieci ) każdy tym żyje i z tym obcuje więc te decyzje były najlepszymi decyzjami w życiu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Ciężko niestety przekonać kogoś, kto po prostu nie chce zmienić swojego życia, bo tak trzeba to nazwać. W takiej sytuacji zmienić należy cały styl życia i podejście do żywienia oraz aktywności fizycznej. Przede wszystkim osoba taka musi polubić te zmiany i czerpać z tego przyjemność. Niestety najgorsze są początki. Wtedy zawsze jest trudno i trzeba to przerobić. Nie ma innego wyjścia. W sytuacji, gdy sama nie zrozumie i nie weźmie się w garść obawiam się, że nic nie wskórasz. Może rzeczywiście dopiero w okolicach wakacji jak otworzą fitness kluby.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 70 Wiek 32 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1569
Ratuj się od niej póki możesz
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 292 Wiek 34 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1528
Powiedz jej, że chcesz by miała fajne pośladki, hehe. Ja tam lubię otluszczone, duuuze pupy, ale otluszczone i jędrne, to już w ogóle, hehe:d

Wszystko ma swój cel.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja tkanki tłuszczowej

Następny temat

Dieta redukcyjna do oceny [140kg]

WHEY premium