SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Jaki polecacie trening Starting Strength dla mnie który ma 12lat stażu

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1705

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 288 Wiek 4 lata Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1447
Mam 38 lat i mam 164 cm wzrostu i ważę 85 kg i mam siłkę w domu ławkę regulowaną ze skosem dodatnim,modlitewnik,hantle,sztanga łamana,prosta,obciążenie 80 kg,wyciąg górny i dolny,poręcze do pompek,brama ,
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 288 Wiek 4 lata Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1447
Dział dla początkujących i pierwszy rok treningów.I coś takiego tam wybiorę push pull

Zestaw A

Przysiady tylne 5x6/8p
Wiosłowanie 5x6/8p
Wyciskanie sztangi leżąc 5x6/8p
Military press 5x6/8p
Wyciskanie wąsko z flarowaniem łokci na boki 5x10/12p
Uginanie stojąc z prostą sztangą 5x10/12p

Zestaw B

Przysiady przednie 5x8/10p
Martwy ciąg klasyczny 5x8/10p
Wyciskanie sztangielek na skosie dodatnim 5x10p
Wyciskanie sztangielek siedząc 5x10p
California press 5x12p
Uginanie sztangi na modlitewniku 5x12p

Trenujemy na zasadzie:

Tydzień 1-A/B/A
Tydzień 2-B/A/B




Jak widzicie zeszliśmy z powtórzeniamii lekko w dół.Możecie śmiało dorzucać na sztangę i w ramach urozmaicenia wprowadzić progresję ciężaru z serii na serię.To doda wam sporo siły.

Przykładowo :

20 x 8/ 30 x8 /40 x 8/50 x 8 /60 x 8

Kolejne tygodnie progresu gwarantowane.

Z prostych obliczeń matematycznych wynika,iż(licząc od samego początku)od 4-7 miesięcy ciągle idziecie do przodu,a SPLIT'a nie widzieliście na oczy.I to jest podstawa.Mógłbym to nazwać stopniową intensyfikacją bodźców.


ETAP 5

Zbudowaliśmy już dużo siły i masy mięśniowej ,a technika w głównych bojach jest wzorowa.Teraz możemy wytoczyć mocniejszy oręż,tj. zacząć rozdzielać partie! Nie rzucajcie się od razu na klasycznego split'a ,w którym każdą partię trenujemy raz w tygodniu.Nie czas na takie zabawki.

Proponuję podział ,w którym każdą partię będziemy stymulowali 2x w tygodniu.Podstawowe ćwiczenia + uzupełnienie.
Tutaj już powoli zaczyna się kulturystyka-tj. większa objętość,dokładanie ćwiczeń celujących w konkretne mięśnie.

To wasza pierwsza styczność z tego typu systemami treningowymi,więc proponuje zostać przy 3 dniach.

Podstawowe i najbardziej popularne split'y:

PUSH/PULL(podział ze względu na typ ruchu)
UPPER/LOWER BODY(podział horyzontalny na dół/górę ciała)
FRONT/BACK(podział wertykalny na przód i tył ciała)


Przykładowy plan push/pull :


Push 1

Przysiady
Wyciskanie sztangi leżąc
Wyciskanie żołnierskie
Wyciskanie sztangielek na skosie dodatnim
Pompki na poreczach w wersji na triceps lub wyciskanie francuskie ze sztangą

Push 2

Przysiady
Wyciskanie sztangi lub sztangielek leżąc
Wyciskanie sztangielek siedząc
Wykroki ze sztangielkami
Wyciskanie wąskim chwytem lub pompki odwrotne (triceps dips)

Pull 1

1.Martwy ciąg ze sztangą
2.Wiosłowanie ze sztangą
3.Żuraw (glute-ham-raise) lub uginanie podudzi leżąc
4.Uginanie stojąc ze sztangą prostą
5.Szrugsy ze sztangą lub sztangielkami

Pull 2

1.Martwy ciąg na sztywnych nogach
2.Podciąganie na drążku
3.Wiosłowanie ze sztangielką
4.Uginanie młotkowe ze sztangielkami
5.Face pull lub podciąganie sztangi w opadzie do klatki/pendlay row

Wszedzię 4s po 6/8(jeśli postępy się nie wyczerpały) lub 10/12p (lekko cofamy się z ciężarem).

Ćwiczymy-jak w wypadku fbw z 2 zestawami-na zasadzie:

Push 1
x
Pull (obojętne ,który zestaw)
x
Push 2

Pull 1
x
Push (obojętne,który zestaw)
x
Pull 2



Przykładowy plan góra/dół:

Góra 1:

1.Wyciskanie sztangi leżąc rampa 8
2.Wyciskanie żołnierskie rampa 8
3.Wiosłowanie lub podciąganie na drążku rampa 8 lub 4/5 x max
4.Wyciskanie na skosie dodatnim sztangi lub sztangielek rampa 10
5.Pompki na poręczach lub wyciskanie wąskim chwytem rampa 10
6.Uginanie ze sztangą stojąc rampa 10

Dół:

1.Przysiady ze sztangą rampa 8
2.Martwy ciąg rampa 8
3.Wykroki chodzone ze sztangielkami 4 x 12p na nogę
4.Uginanie podudzi 4 x 15p
5.Wspięcia na palce stojąc 4 x 30p

Góra 2:

1.Pompki na poręczach w wersji na klatkę lub wyciskanie sztangielek na poziomej ławce rampa 8
2.Wyciskanie sztangielek siedząc lub wznosy na bok rampa 10
3.Wiosłowanie sztangielką rampa 10
4.Szrugsy ze sztangą/sztangielkami 4 x 15p
5.Frnacuskie wyciskanie 4 x 12/15p
6.Uginanie sztangielek z supinacją nadgarstka 4 x 12/15p


Czytaj więcej na https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html


Zmieniony przez - aktywny27 w dniu 2021-02-21 18:54:52
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 2627 Napisanych postów 6702 Wiek 51 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 133432
SS to siłowy system . 80kg ,to ciut mało , ławka skos w tym systemie to bezużyteczny gadżet
staż to pojęcie względne
...
Napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7059 Napisanych postów 63262 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 787449
Nie rozumiem za bardzo w czym Ci mamy pomóc starting strength to propozycja dla bardziej początkujących osób, które tak na prawdę niedawno zaczęły swoją przygodę z siłownią. Jeśli miałeś dłuższą przerwę w treningach to możesz od tego zacząć, jeśli masz faktycznie 12 lat stażu treningowego to my możemy zerknąć na Twój plan i dać jakieś wskazówki czy rady, ale osoba z Twoim zaawansowaniem powinna sama sobie plany treningowe układać bo z takim doświadczeniem znasz swoje ciało doskonale i wiesz co najlepiej na Ciebie działa.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 2627 Napisanych postów 6702 Wiek 51 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 133432
rion tu sie ciut nie zgodze , SS jest przez większość uważany za program dla poczatkujących , tak sa tam same podstawy , ALE ... i tu zaczyna sie zabawa z tym programem , przerabiamy faze 1 i 2 zostaje jeszcze TRZECIA ale o tej i deloudach w tym systemie juz nie wspominamy bo
1 jest nudny
2 jest nudny
3 nudny do zarzygania
wskakujemy od razu na 531 Wendlera , czy 5x5 ... i takie tam bla bla bla
1
...
Napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7059 Napisanych postów 63262 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 787449
No tak można na nim co nieco poszaleć, ja lubię ten plan bo jak ktoś przetrwa tę właśnie nudę i nie pospieszy się do wprowadzania kolejnych ćwiczeń to na tym planie jest w stanie zbudować solidne podstawy.

Właśnie podstawy jak dobrze zbudujesz to one później procentują w przyszłości. Ja tylko nie przepadam za niskimi powtórzeniami dla początkujących, a poza tym to kawał solidnego choć nudnego planu dla początkujących.

Niestety większość wskakuje na ten plan i tak jak piszesz szybko się nudzi i idzie dalej.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 288 Wiek 4 lata Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1447
To jaki plan który chciałbym wykorzystać swój sprzęt i mam 12 lat stażu z przerwami .Sprzęt to domowa siłownia jak ławka regulowana ze skosem dodatnim z modlitewnikiem,poręcze do pompek,wyciąg górny i dolny,brama do barków,ławka prosta,sztanga prosta i łamana ,hantle ,80 kg obciążenia,drążek do podciągania.I wszystkimi planami już trenowałem i szukam pod mój sprzęt.
...
Napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7059 Napisanych postów 63262 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 787449
Zerknij sobie do tematu podwieszonego "Pierwszy rok treningów" masz tam treningi rozpisane praktycznie na cały rok więc sprawdź, który trening byłby dla Ciebie odpowiedni. Staż już pewien masz więc ten pierwszy czy drugi etap możesz pominąć, ale jak któryś z kolejnych będzie Ci odpowiadał to po prostu sobie go skopiuj.

Jak by się okazało, że któregoś ćwiczenia nie możesz wykonać to daj znać co byś chciał zamienić, które ćwiczenie zastąpić innym to wówczas daj znać to ewentualnie jakiś zamiennik dobierzemy.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 288 Wiek 4 lata Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1447
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 288 Wiek 4 lata Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1447
Chyba trening ostatni lub przed ostatni i znalazłem i ile trenować tym treningiem jak długo.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 288 Wiek 4 lata Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1447
?
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 2627 Napisanych postów 6702 Wiek 51 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 133432
co ?
ostatni albo przed ostatni .... z której listy ?
split , fbw ......
ale czy tp nie jest dzial dla .... tych ,no zaawansowanych


Zmieniony przez - KEBUL74 w dniu 2021-02-21 00:01:50
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Push pull do oceny

Następny temat

Plan na rozbudowę masy do oceny

electro
Polecane artykuły