SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Jak właściwie trenować?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2100

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Męska

Wiek

25

Waga

90

Wzrost

180

Cel treningowy

siła

Staż treningowy na siłowni

1,5 miesiąca

Uprawiane inne sporty

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Full

Dieta

lekka nadwyżka

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Tyłopochylenie miednicy???

Zażywane suplementy

kreatyna, białko

Ostatnio przerabiany plan

split 3 dni

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

130x3, 100x3, 120x3
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 33 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 160
Witam, Łukasz lat 25, 180cm wzrostu, waga 90kg. Przez kilka lat aktywność fizyczną opierałem na treningu z własną masą ciała, do 2 miesiecy w roku na siłowni trening siłowy, rekreacyjnie jakieś interwały typu sztuki walki, bieganie. Zaraz będą 2 miesiące jak zacząłem systematycznie trenować początkowo 2 tyg FBW, później split na 3 dni od tego tygodnia na 4 dni. W moim planie panuje chaos, bazuje na progresji ciężaru przy ciężkich głównych ćwiczeniach wielostawowych i pracowaniu nad czuciem mięśniowym przy ćwiczeniach pozostałych "na dobicie". 2 lata temu przy martwym coś zapomniałem spiąć lędźwi i się zepsuło więc dziś był powrót MC po 2 latach. Od tego tygodnia robię oddzielny dzień na nogi, poniżej przedstawiam plan jakim ćwiczyłem dotychczas, niektóre ćwiczenia poboczne mogły się różnić. Martwego nie robiłem do dziś, skupiałem się na czuciu mięśniowym i na wzmocnieniu pleców. Trening jest zrobiony przeze mnie dla mnie, ciekawi mnie co o nim sądzicie, macie większe doświadczenie, a z tego co czytam to jest on nieodpowiedni dla mnie (mam za mały staż na split, lepiej fbw itp.). Mimo to pracując z nim przez 1,5 miesiąca złapałem kilka dobrych kg,a siła idzie w góre z treningu na trening. Dieta opiera się na tym żeby jeść często, dobre jedzenie i z nadwyżką, kalkulatora nie używam ale chyba jakoś to wychodzi. W planie nie uwzględniłem brzucha którego staram się czasem wpleść w trening jak nie zapomnę. W ankiecie pomyliłem MC z wyciskaniem.

Mój plan wygląda mniej więcej tak:

Pon (nogi klata biceps) Rekordy: WL- 100kg x 3 Przysiad 130 x 3
- suwnica średni ciężar 3 x 10
- wyprost nóg na maszynie (czwórki) mały ciężar 3 x 15
- przysiad 3 x 6 x 60, 70x6, 80x6, 90x6, 100x4, 110x4, 120x4, 130xmax
- łydki na maszynie siedząc 5x10
- wyciskanie płasko 40x8,50x8,60x8,70x6,80x6,90x6,95x4,100xmax
- rozpiętki na maszynie 4x12
- wyciskanie wąsko na skosie + 3x15
- uginanie ramion ze sztangą przerwy 30 sek 4x10
- modlitewnik 2x10

Środa (plecy triceps)
- martwy delikatnie 3x6x60, 6x70, 6x80, 6x90, 6x100, 4x110 ,3x120
- podciąganie na drążku szeroko 3x7
- wiosłowanie na maszynie siedząc 4x10
- hammer na najszerszy 4x10
- ściąganie drążka stojąc w pochyleniu do kolców biodrowych 3x10
- pompki na poręczach 4x10
- ciągniecie drążka na triceps stojąc 3x12

Piątek (barki, ramiona)
- wyciskanie żołnierskie 3x8x40, 3x8x50
- podciąganie sztangi do brody 4x10
- wznosy bokiem 3x12
- wznosy przodem 3x12
- tylny akton maszyna 3x12
- uginanie ramion ze sztanga na biceps - przerwy 30 sek 4x10
- modlitewnik 2x10
- ciągniecie drążka na triceps stojąc 6x12


Co myślicie??




Zmieniony przez - luq2019 w dniu 2019-05-09 23:46:53

Zmieniony przez - luq2019 w dniu 2019-05-09 23:50:22
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7059 Napisanych postów 63263 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 787452
W takim razie daj poręcze na sam początek to jest na prawdę świetne ćwiczenie, ale nie każdy je dobrze znosi na końcu treningu gdy barki i rotatory są już zmęczone.
...
Napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7059 Napisanych postów 63263 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 787452
Jak martwy delikatnie na 130kg to nie jest tak źle. Choć lekki chaos panuje w planie. Mimo wszystko podzieliłbym go na push pull 4 dniowe i skupił się na podstawach i wzmocnieniu rdzenia.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 33 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 160
Dzień I PUSH siła
-Przysiady ze sztangą 5x5
-Wyciskanie sztangi leżąc 5x5
-Wyciskanie żołnierskie 5x5
-Dipsy w wersji na triceps 5x5

Dzień II PULL hipertrofia
-Podciąganie na drążku 4x12
-Wiosłowanie sztangą podchwyt 4x8
-Martwy ciąg na prostych nogach 4x12
-Uginanie podudzi leżąc 4x12
-Szrugsy z hantlami 4x8-10
-Odwrotne rozpiętki 3x12
-Uginanie młotkowe przedramion 3x10
-Uginanie przedramion ze sztangą 3x8
-Skłony z obciążeniem 4x12

Dzień IV PUSH hipertrofia
-Przysiady ze sztangą z przodu 4x12
-Przysiad bułgarski 3x12
-Wyciskanie sztangi leżąc na skosie dodatnim 4x8
-Rozpiętki z hantlami 4x12
-Wyciskanie żołnierskie 4x12
-Wznosy w przód z hantlami 3x12
-Dipsy na poręczach 3x12
-Wyprosty z hantlą w opadzie 3x12
-Plank boczny 3x max

Dzień V PULL siła
-Podciąganie na drążku 5x5
-Martwy ciąg 5x5
-Wiosłowanie sztangą 5x5
-Uginanie przedramion ze sztangą szeroko 5x5
-Przyciąganie nóg z obciążeniem na wyciągu 3x12
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 33 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 160
Załóżmy że biorę taki plan, w dni hipertrofia progresować ciężarem czy ma być stały?
...
Napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7059 Napisanych postów 63263 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 787452
Wszędzie progresujesz z ciężarem w ramach możliwości. Oczywiście główny nacisk na dokładanie jest w dniu siły.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 33 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 160
Wyprosty z hantlą w opadzie 3x12 co to za ćwiczenie? Jakiś zamiennik na front squat? Kiedyś próbowałem i słabo z technika.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 1023 Napisanych postów 5454 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 137662
Te wyprosty to KICKBACK z hantlą na trica - wpisz na Jutubie
KICKBACK WITH DUMBELL


Zmieniony przez - Gats 2 w dniu 2019-05-10 23:03:12

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 33 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 160
Rozpisze ktoś dietę tanio?
...
Napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7059 Napisanych postów 63263 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 787452
Z dietą nie ma takich problemów ułóż sobie orientacyjną dietę i wrzuć do działu odżywianie i tam pomogą.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 33 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 160
poniedziałek zrobiony, mam pytanie o progresowanie ciężaru w seriach w przysiadach było robione dziś rozgrzewka 40kgx5, 60kgx5 60kgx5, serie właściwe 90x5, 100x5, 105x5, 110x5, 115x5
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 33 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 160
Wyciskanie poziomo rozgrzewka 2x40kgx10, serie wlasciwe 70x5, 80x5, 85x5, 90x5, 95x5. b
Wyciskanie na barki 2x40x5, 45x5, 50x5, 55x5, 60x5
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ocena porada

Następny temat

Praca nad sylwetką

electro
Polecane artykuły