SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przedramie - jak je trenować, by był spory progres?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2332

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1674 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 15517
Witajcie,

pytanie odnośnie przedramienia.

Jako, że nie mogę wejść w spis tematów na temat treningu, a w nim na żaden z trzech postów odnośnie przedramienia, zakładam osobny temat.

Moje przedramie wyraźnie odstaje od reszty ramienia. Zawsze byłem budowy ektomorficznej, ale niestety z przedramieniem niestety nie da się tak szybko czegoś zrobić, jak w przypadku bicepsa i tricepsa.

Moja prośba to wszelkie porady jak ćwiczyć, z jakimi partiami ćwiczyć, jakie ćwiczenia wykonywać, właśnie na przedramie, tak aby je porządnie ruszyć i stało się dość potężne.

ps. czy po zbanowaniu konta na sfd (do 2099r - żałosna żenada w wykonaniu uzytkownika 'miczelx') jest możliwość odblokowania go? Miał ktoś taki problem? Czy wszyscy zakładali nowe konta?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1674 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 15517
ok więc jak będę dopinał trening na ostatni guzik to zobaczę gdzie te przedramie wstawić

niestety nie mam dostępu do takiego czegoś z tym nawijaniem linki na drążek, chyba że sam takie coś stworzę

będę myślał o tym w przyszłości jak zacznę masowanie porządne od września/października

może stworzę takie coś i dam jako zamiennik do jakiegoś ćwiczenia na przedramie

dzięki chłopaki

jak wejdą to sypne sogi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Co do bana - napisz na PW do moda który dał bana i wyjaśnij.

Przedramie - wykonuj podstawowe złożone ćwiczenia, możesz dodać na koniec treningu raz w tygodniu jedno/dwa ćwiczenia po 2-3 serie na przedramie, dobrym ćwiczeniem jest np. nawijanie cięzarka na sznurek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 351 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2135
Przedramie trenuj po bicepsie lub plecach, 2 ćwiczenia po trzy serie.
Wydaje mi się że unoszenie nadgarstków ze sztangą (przedramiona oparte o ławeczkę) 3 serie nachwytem i 3 podchwytem (większy ciężar) ruszą przedramiona do przodu!

Flex-Targówek-waw
Jedz, śpij, trenuj...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1674 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 15517
Viren - "nawijanie cięzarka na sznurek." -> na necie gdzieś pokazane i opisane dokładnie to ćwiczenie?

Co do bana to mogę wysłać dopiero PW po 50 wypowiedziach na forum z tego innego konta.

FlexWaw - a po ile powtórzeń takie ćwiczenia? Bo jeśli robiłem takie coś niekiedy, to robiłem po ok 15-25 powtórzeń.

OK teraz zamierzam osobny dzień poświęcić na biceps i triceps - w jednej sesji treninigowej, więc będę mogł dopasować jak mi pasuje czy do pleców czy do ramion, ale co w przypadku gdy robię plecy i biceps w jednej sesji treningowej - tak robiłem najwięcej razy - przeważnie zawsze - dorzucać do tego jeszcze przedramie, czy w takim wypadku dorzucić np. do innego treningu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 351 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2135
Ja robiłem po plecach i bicepsie i ruchów rzeczywiście więcej 20-30 (do załamania mięśniowego), myślę żebyś 2-3 miechy poćwiczył właśnie tak i zobaczył jakie efekty i wrazi co dopiero zmienił na inny dzień (ale jeden dzień przed i po bicepsie/plecach nie trenuj).

Flex-Targówek-waw
Jedz, śpij, trenuj...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Poszukaj tego ćwiczenia, może gdzieś znajdziesz pokazane.

Nie musisz trenować przedramienia akurat po bicepsie, daj go w taki dzien w ktorym masz czas i mniejszą objętość treningową.

Nie polecałbym też robić do załamania mięśniowego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 351 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2135
Viren jak to nie do załamania, przedramię musi boleć i palić
Moje przynajmniej zaczęło rosnąć właśnie wtedy jak robiłem do załamania, a wcześniej jak układałem sobie split np. 3 serie po 25 to większy byłem w nadgarstku niż w przedramieniu

Flex-Targówek-waw
Jedz, śpij, trenuj...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1674 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 15517
więc przemawia do załamania?
taką wersję kiedyś słyszałem, tylko że żeby załamać to muszę wykonywać z 50 powtórzeń, bo jak nałożę na 20-30 powtórzeń ciężaru to wtedy technika kuleje

więc lepiej 50 powtórzeń nieco mniejszym obciążeniem, tak żeby była technika bdb, czy lepiej dołożyć ciężaru tak na 20-30 ruchów, lecz z techniką która szału nie robi?


mógłby ktoś jeszcze dorzucić inny swoje 3 grosze odnośnie tego czy do zalamania mięśni czy określona liczba powtórzeń

i jak to w końcu z tym trenowaniem przedramienia? mogę podłączyć pod nogi lub klatkę? będzie ok?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Viren jak to nie do załamania, przedramię musi boleć i palić

Ta.


Technika zawsze musi być odpowiednia, inaczej prosisz się o kontuzje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 161 Wiek 96 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 115988


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 351 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2135
Nie wiem jak Ty Viren ale ja potrafię doprowadzić do załamania przy dobrej technice.

12 lat treningu i żadnej kontuzji czy choćby bólu łokcia-szczęście, genetyka, rozgrzewka, technika i jakoś się udało

Flex-Targówek-waw
Jedz, śpij, trenuj...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na mase ! pomocy!

Następny temat

Plan Masa do oceny

WHEY premium