SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak dalej trenować?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 658

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 500 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6348
Opiszę jak do tej pory wszystko wyglądało:
Treningi na siłowni rozpocząłem we wrześniu 2007. Na początku robiłem przez miesiąc ACT. Po zakończeniu act wziąłem się za splita, wykonywałem go do końca roku. W tym czasie nie miałem większych przerw. Treningi były wykonywane sumiennie, były też przez was sprawdzone i pozmieniane. Do treningu miałem dietę plus po treningu piłem carbo z olimpu wymieszane z wpc 80 z ostrowi.
Treningi zakończyłem mniej więcej w połowie stycznia czyli po 4 miesiącach z powodu SESJI na studiach. Teraz sesję już właściwie zakończyłem (średnio ciekawie ;p) i chciałbym ,,wrócić" do siłowni. Moje treningi były typowo masowe.

Moje dane:
- wiek 19 lat (w kwietniu 20)
- wzrost: 184 cm
- waga: ok 82kg
- staż: tak jak widać wyżej

Stosowałem tylko białko i carbo (z przerwami jadłem witaminki). Jeśli zajdzie taka potrzeba mam spore fundusze na jakieś inne rzeczy jednak wolałbym ich w miarę możliwości nie wydawać.

Mój cel to nadal MASA, ale nie chce tyć na tłuszczu w miarę możliwości. Chciałbym trenować 3x w tygodniu mniej więcej 1-1.5h.
Zależy mi bardzo na wzmocnieniu mięśni nóg. Mam jeszcze około 1.5kg ostrowi i ok 1kg carbo z olimpu. Będę ćwiczył na siłowni na której jest chyba wszystko co tylko może być dostępne.

Jak byście polecili mi trenować? co byłoby dla mnie najlepsze? Dotychczasowe efekty nie był jakieś porażające ale były i jestem z nich w miarę zadowolony.

Poproszę o to, żeby osoby które nie są pewne swoich wypowiedzi zaznaczyły to w swoim poście. Dzięki za pomoc!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1880 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9783
jesli byles zadowolony to czemu chcesz to zmieniac? jesli nie bedziesz widzial efektow zmien plan treningowy, tluszcz jest zalezny od diety, bedziesz trzymal sie michy nie bedzie tluszczu. pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 214 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3285
Tak jak kolega wyżej napisał- jeśli jesteś zadowolony z dotychczasowych osiągnięć, to zostaw wszystko tak jak jest i kontroluj na bieżąco postępy. Jeśli będziesz miał brak efektów, wtedy pomyśl o zmianie. Zrób sobie jakiś tydzień przerwy i jedziesz dalej. :) A można zapytać ile ważyłeś jak zaczynałeś siłkę? Bo masz podobne wymiary do moich i podobny staż treningowy. Dzięki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 500 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6348
cos okolo 74kg. ale z tych 82 to 1.5 przytylem juz bez silowni, hehe
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

aroby

Następny temat

Brzuchaty

WHEY premium