Treści publikowane w tym dziale mają charakter informacyjny i stanowią wymianę doświadczeń użytkowników. Nie zastępują konsultacji lekarskiej, diagnozy ani indywidualnej porady medycznej.
W przypadku problemów zdrowotnych, podejrzenia choroby lub stosowania leków skonsultuj się z lekarzem lub wykwalifikowanym specjalistą.
Szacuny
0
Napisanych postów
10
Na forum
8 lat
Przeczytanych tematów
130
Witam!
Wracam po dłuższej przerwie do regularnych treningów i chciałem zapytać gdyż w przeszłości miewałem problemy z mięśniami brzucha.
Otóż po treningu na drugi dzień łapał mnie ból brzucha i trwało to zawsze 3 dni. Ból ledwo do wytrzymania i nie wiem czy to jakaś kolka czy po prostu bolały mnie mięśnie z przetrenowania. I tutaj moje pytanie czy dobrym pomysłem jest rozruszanie tego brzucha w tygodniu poprzez codzienne robienie brzuszków?
Czy po prostu uważać i nie przesadzać na początek z intensywnością treningów?
Szacuny
2090
Napisanych postów
49893
Wiek
39 lat
Na forum
21 lat
Przeczytanych tematów
492546
Odpuść trening brzucha na kilka dni i zobacz czy problem dalej występuje, bo wydaje mi się że jednak zbyt intensywnie go zacząłeś obciążać , co zresztą nie ma sensu.
Szacuny
2090
Napisanych postów
49893
Wiek
39 lat
Na forum
21 lat
Przeczytanych tematów
492546
mangoxray
Witam!
Wracam po dłuższej przerwie do regularnych treningów i chciałem zapytać gdyż w przeszłości miewałem problemy z mięśniami brzucha.
Otóż po treningu na drugi dzień łapał mnie ból brzucha i trwało to zawsze 3 dni.
wygląda na 'zakwasy'
codziennie brzuch ? po przerwie jeszcze tym bardziej
zdecydowanie nie
2 x tyg w zupełności wystarczy, a jeśli masz mc , siady itp to i 1x
Szacuny
0
Napisanych postów
10
Na forum
8 lat
Przeczytanych tematów
130
No znaczy zakwasy na początku są ale to nie jest aż taki ból.
Zazwyczaj na drugi dzień tylko leże na przeciwbólowych bo nie dam rady nic zrobić.
I ciężko mi się nawet ułożyć w takiej pozycji żeby mnie nic w brzuchu nie uwierało
Zmieniony przez - mangoxray w dniu 2019-05-10 10:24:30
Szacuny
0
Napisanych postów
10
Na forum
8 lat
Przeczytanych tematów
130
"Należy jednak mieć na uwadze, że istnieje również element genetyki i jej wpływu na to, jak wrażliwi jesteśmy na ból i bolesność mięśni. Możemy być tzw. High-responderami, low-responderami i no-responderami, czyli możemy uświadczyć DOMS'ów częściej lub wcale, o mniejszym lub większym nasileniu."
Zdaję się że to jest to.
Dzięki za odpowiedzi!
Zmieniony przez - mangoxray w dniu 2019-05-10 11:59:32
Jest liderem w tym dzialeSzacuny
9374
Napisanych postów
83989
Wiek
50 lat
Na forum
20 lat
Przeczytanych tematów
709968
Mocny ból taki który jest nie do wytrzymania i trzeba sięgać po leki przeciwbólowe to niestety ale nie jest to normalne. Trzeba tutaj znaleźć przyczynę bólu
Szacuny
2090
Napisanych postów
49893
Wiek
39 lat
Na forum
21 lat
Przeczytanych tematów
492546
mangoxray
No znaczy zakwasy na początku są ale to nie jest aż taki ból.
Zazwyczaj na drugi dzień tylko leże na przeciwbólowych bo nie dam rady nic zrobić.
I ciężko mi się nawet ułożyć w takiej pozycji żeby mnie nic w brzuchu nie uwierało