Siemka, piszę w imieniu mojej dziewczyny. W listopadzie 2016 podczas gry w koszykówkę doznała kontuzji kolana. Z opinii lekarzy wynikło, że rzepka "wyskoczyła i wskoczyła jej z powrotem". Dodatkowo wykryto u niej małą martwicę tkanki chrzęstnej. Przez 3 tygodnie miała unieruchomioną nogę, potem przez parę tygodni chodziła w specjalnym stabilizatorze i przez 10 dni chodziła na rehabilitację, na których tak naprawdę nic nie robiła. Miała zanik mięśnia w prawej nodze, w sumie dalej ma chociaż jest już troszkę lepiej. Lekarz jakoś miesiąc temu na kontroli zalecił wykonywanie lekkich ćwiczeń. Nie podał żadnych konkretów, jedynie wspomniał o jeżdżeniu na rowerku stacjonarnym, napinania mięśni oraz ewentualnie chodzeniu na basen.
Chciałem więc dowiedzieć się czy biorąc pod uwagę tę martwicę oraz uraz (prawdopodobnie) rzepki może wykonywać ona jakieś lekkie ćwiczenia siłowe (lekkie - z bardzo małym obciążeniem lub bez), typu przysiady (oczywiście bez obciążenia na początek) i hip thrusty? Ogólnie co polecielibyście żeby wykonywała w celu odbudowania mięśnia w prawej nodze i wzmocnienia jej. Moglibyście również jakieś wskazówki co do odżywiania podać.
Z góry dzięki.
Chciałem więc dowiedzieć się czy biorąc pod uwagę tę martwicę oraz uraz (prawdopodobnie) rzepki może wykonywać ona jakieś lekkie ćwiczenia siłowe (lekkie - z bardzo małym obciążeniem lub bez), typu przysiady (oczywiście bez obciążenia na początek) i hip thrusty? Ogólnie co polecielibyście żeby wykonywała w celu odbudowania mięśnia w prawej nodze i wzmocnienia jej. Moglibyście również jakieś wskazówki co do odżywiania podać.
Z góry dzięki.
Krzysztof Piekarz