SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kontuzja kolana- dalszy trening SW

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3748

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 37 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1942
Witam mam pytanie do ludzi ktorzy mieli problem z kolanem.Poniewaz jestem wlasnie po aratroskopii jeszcze czeka mnie rekonstrukcja wiezadel (ACL)odnosnie tego 2 pytania;
1 Ile trwal wasz powrot po kontuzji do SW ???
2 Czy przeszkadza wam teraz to kolano i jak duze jest prawdopodobienstwo odnowienia kontuzji ??

mnie nie kształtuje mody rewia

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1210 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 48553
1 Ile trwal wasz powrot po kontuzji do SW ???

Napewnno po artoskopii kolanna,czeka Cie dosc pracowity okres na rehabilitacji w zaleznosci od 4miesiecy nawet do 6-7 miesiecy- radze sie przylozyc jesli chcesz dalej uprawiac sport.

2 Czy przeszkadza wam teraz to kolano i jak duze jest prawdopodobienstwo odnowienia kontuzji ??

Napewno jakis dyskomfort bedizesz odczuwał, ale to tez zalezy czy operacja bedzie dobrze przeprowadzona i jak sie przylozysz do rehabiltacji, a co do prawdopodobienstwa to nigdy nie wiesz czy sie kontuzja odnowi czy nie, nitk na takie pytanie nie moze odpowiedziec.

Pozdrawiam i zdrowia !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 725 Wiek 40 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 14919
Kiedyś słyszałem od kolegi, że podobno po rekonstrukcji wiązadeł prawdopodobieństwo, że zerwiesz ponownie jest takie samo jak żebyś zerwał zdrowe wiązadła w drugiej nodze (czyli całkowite wyleczenie). Osobiście trochę w to nie wierze - wydaje mi się, że ta operowana noga, zawsze będzie troszkę bardziej podatna na konuzje, ale mogę się mylić. Najlepiej pogadaj z lekarzem o swoich obawach on powinien Ci wszystko wyjaśnić co i jak!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
jak Saida tu wpadnie, to sie pewnie merytorycznie wypowie, bo to specjalistka od kolan

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 75 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8390
Nie wiem skąd te liczby. Napisałeś że jesteś po artroskopii, rozumiem że diagnostycznej i nie miałeś uszkodzonej łąkotki, torebki, MCl itd. jak tak to czas powrotu do normalnej aktywności to góra kilka tygodni. Co do rekonstrukcji to wykonuje się dwoma sposobami przeszczepem z więzadła rzepki albo ścięgien STG, rehabilitacja do czasu powrotu do normalnej aktywności to ok. 6 m-cy a do sportu 9-12 m-cy. Jest nowa metoda w której używa się przeszczepu ze sztucznego tworzywa nazywa się LARS możesz spytać ortopedy a nuż będziesz miał szczęście i Ci zrobią jak powiesz że jesteś sportowcem. W twoim przypadku najważniejsza jest rehabiltacja najlepiej w ośrodku który zajmuje się sportowcami bo jak dostaniesz się do przychodni NFZ na podwieszki to zapomnij o sportach które wymagają od kolana znoszenia dużych obciążeń i szybkiego czasu reakcji. Aha narazie skup się na uzyskaniu pełnego wyprostu i wzmacnianiu mm, szczególnie grupy kulszowo-goleniowej i to raczej ekscentrycznie. pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Generalnie jak kolego wyżej napisał.
Skoro rekonstrukcja ACL jest konieczna, to postaraj się,żeby było to jak najszybciej,nawet za cenę robienia jej prywatnie. Nie jest to mały koszt,ale odszkodowanie z ubezpieczalnie powinno wystarczyć na pokrycie kosztów leczenia (u mnie w mieście na rekonstrukcje w szpitalu zwykłym czeka się 2 lata, a prywatnie, jeśli stan kolana na to pozwala, ląduje się na stole w ciągu tygodnia). Takie postępowania pozwala na skrócenie czasu rehabilitacji,a co za tym idzie - szybszy powrót do zdrowia.

Po rekonstrukcji na pewno trzeba zadbać o bardzo dobrą rehabilitację. I tu niestety znowu trzeba będzie zadbać o siebie samego i najlepiej oddać się w ręce fizjoterapeuty, który ma pojęcie o leczeniu sportowców i ich kontuzjach, a nie podwiesi Cię na wyciągu w "klatce" na 15 minut. Generalnie, po uzyskaniu wyprostu trzeba zadbać głównie o mięsień czworogłowy i dwugłowy uda (zapewniają dodatkową stabilizację stawu kolanowego).

Jeśli te warunki zostaną spełnione, powrót do sportu będzie jak najbardziej możliwy. Najprawdopodobniej przez jakiś (krótszy lub dłuższy czas) i tak będziesz podświadomie chronił chorą nogę podczas ćwiczeń. Podaje się, że do sportu można wrócić po 1 ROKU od rekonstrukcji, gdyż wtedy następuje pełne przyjęcia więzadła i zagojenie się przeszczepu. Warto przestrzegać tego terminu (sport,to nie to samo,co aktywność fizyczna)

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51558 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
tylu ludzi mówi o tych łękotkach ,czy ciężko złapać taki uraz np podczas treningu kb?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4645 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16509
Byłeś u lekarza. Jeśli byłeś u jednego idź do drugiego. DO JAKIEGOŚ SPECJALISTY> Mi też powiedzieli, że mam zerwane więzadła, a jak poszedłem leczyc się prywatnie, okazało się, że to absolutnie nie mogą być więzadła. Jakie masz objawy??

Dopóki walczysz Jesteś zwycięzcą...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Bokser, pytanie trochę z czapy,bo kolega miał już artroskopię Przy której jednoznacznie widać,czy więzadła są zerwane czy nie. Tu już nie ma miejsca na niedokładność i niepewność pomiarową przy rtg,usg czy rezonansie ani na niejednoznaczność objawów klinicznych

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 37 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1942
Dokladnie przy artroskopi suie dowiedzialem ze mam uszkodzone wiezadla
ROZPOZNANIE;
Uszkodzenie więzadla krzyzowego przedniego kolanowego,uszkodzenie lakotki przysrodkowej kolana prawego.
To pisalo na karcie informacyjnej ze szpitala
Wiezadla bede robil w prywatnym szpitalu ale zabieg bedzie sponosorowal NFZ poki co kupilem stabilizator i mam w nim chodzic do zabiegu (ok 6 tyg wczesniej lekarz mowil ze nie moge).
Metoda LARS pewnie mi nie zrobia bo nie jestem sportowcem wiec bedzie lipa
Ale na silownie chyba moge chodzic?? (oczywiscie nie bede cwiczyl nog i bede staral robic wszystkie cwiczzenia na siedzaco)
ps : dzieki za info


Zmieniony przez - SWRN w dniu 2009-06-24 22:53:47

Zmieniony przez - SWRN w dniu 2009-06-24 22:55:47

mnie nie kształtuje mody rewia

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Możesz chodzić na siłownię, tylko nie obciążaj nogi za bardzo.

Więzadło masz usunięte, czy do czasu rekonstrukcji zostawili? I jak ze stabilnością? Kiedy masz zabieg?

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dlaczego ważne jest wyszkolenie strzeleckie POF (ale nie tylko) ?

Następny temat

sila woli vs sila miesni ?

WHEY premium