SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Dieta redukcyjna od oceny, 106kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3790

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

32

Płeć

M

Cel

redukcja

Waga

106

Wzrost

182

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

30?

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

praca za biurkiem 9-18 wstaję koło 6 kładę się spać koło 23-24

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Od niedawna siłownia 3x w tyg + cardio rano 20 minut w DNT

Stosowana lub planowana suplementacja

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11207 Napisanych postów 52115 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Jest całe mnóstwo legalnych spalaczy tłuszczu - leżą sobie w sklepie na półkach z przyprawami, herbatami, warzywami itd. .
Najlepszy spalacz to dobra i urozmaicona dieta, w której niczego nie brakuje: zdrowych tłuszczy, źródeł omega3, świeżych , nieprzetworzonych warzyw i owoców, przypraw, ziół...
Taka dieta wpływa na dobrą pracę organizmu, procesy wytwarzania energii z jedzenia, na stan flory jelitowej , a ona z kolei na dobry metabolizm i w konsekwencji łatwość uzyskania lepszej sylwetki.

Czytaj artykuły o naturalnych substancjach pomagających spalić tłuszcz, termogenikach, probiotykach, przyprawach, wrażliwości insulinowej (co ma na nią wpływ), flawonoidach (kakao, kawa, cytrusy)...

http://potreningu.pl/articles/4868/naturalne-spalacze-tluszczu 
http://potreningu.pl/articles/3395/insulina--jak-poprawic-wrazliwosc-tkanek-na-jej-dzialanie/page/3
http://potreningu.pl/articles/4500/insulinoopornosc-a-witamina-c 
http://potreningu.pl/articles/4651/niedobor-magnezu-zaburza-termogeneze
http://potreningu.pl/articles/4568/po-co-pieprz-w-suplementach
http://potreningu.pl/articles/4570/termogeniki-z-twojej-kuchni

Niektóre słodziki, np. ksylitol, stewia - również mogą mieć pozytywny wpływ na wrażliwość insulinową czy stan flory jelitowej.

Nie należy przesadzać z substancjami pobudzającymi, drażniącymi (kofeina czy nadmiar ostrych przypraw). Stąd dobrze znać różne rodzaje naturalnych spalaczy i korzystać z nich równolegle, nie nadużywać tych "najostrzejszych".

No i trzeba pamiętać, że równowaga hormonalna jest ważniejsza - bez niej spalacze przyniosą mizerny efekt.
Dieta nie może być zbyt głodówkowa czy zbyt śmieciowa, trzeba się wysypiać, regenerować po wysiłku itd.

Pozdrawiam.



Zmieniony przez - M-ka w dniu 2016-10-19 08:39:16
1
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 569
Ok ok
W wolnej chwili zabiorę się za te artykuły i będę czytał, czytał czytał ;) Kopalnia wiedzy przeogromna jest na tym forum... coraz więcej się dowiaduję... widzę coraz więcej błędów jakie popełniałem do tej pory... wszystko zmierza w odpowiednią stronę ;)
Dziękuję za odp. i pomoc
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 569
Dzisiaj mija 2 tydzień....
Mam mały problem z .... hmmmm z toaletą ;) wcześniej siadałem raz dziennie.... teraz uhhh cięzko bo raz na 3-4 dni i brzuch mam wzdęty cały czas :/ Żadnych nowych rzeczy do diety nie dołączyłem więc to nie żadna nietolerancja... Może rozkład makro nie dla mnie? Tylko w którą stronę to korygować? Co do pomiarów....
po 13 dniach diety :
waga -1,3 kg
wszystkie wymiary tak samo poza brzuchem.... na wysokości pępka mam prawie 4cm WIĘCEJ niż 2 tygodnie temu ;/ masakra jakaś :( :(

tutaj wypiska z całych 2 tygodni....


















Zmieniony przez - rafarr w dniu 2016-10-30 12:06:07
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 569
Nie da się wiecej w 1 wiad. :(

















Zmieniony przez - rafarr w dniu 2016-10-30 12:07:28
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 569
No i ostatnia partia














Zmieniony przez - rafarr w dniu 2016-10-30 12:08:48
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 569
Starałem się trzymać zaleceń... 200 białka 110 tłuszcz reszta węgle żeby zrobić 2700kcal....
Ciężko czasami zmieścić się w taki bilans wybierając tłustsze mięsa...
Liczę na jakąś podpowiedź jak to pociągnąć dalej...
Pozdrawiam
Tu plan na jutrzejszy dzień:






Zmieniony przez - rafarr w dniu 2016-10-30 12:12:17
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 3134 Napisanych postów 15808 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 146709
Najpierw zapytam o ilość wody i ilość warzyw, czy jadasz tylko te, które wrzucasz w bilans?

Zanim jakieś ucinki, etc zaczniesz robić to zapytam jeszcze o trening? Oraz o regenerację, ja kto u Ciebie wygląda.

Przemieliłam wszystkie michy i..



- ograniczyłabym nabiał do 1 porcji dziennie ustal sobie, że jesz mozzarellę, albo tw. półtłusty, albo jakiś dobry serek wiejski bez mleka w proszku w składzie
- ryba z puchy to ostateczność, także tutaj tylko podkreślam, zę tuńczyki etc raz na jakiś czas.
- nie dawałabym 50g orzechów, daj sobie 20-25g a pozostałą ilość skonsumowałabym inaczej (często są takie liczby w michach u Ciebie)
- bułki razowe, fit, grahamki...wywal. One nic z fit związku nie mają. Ogólnie pieczywo też max raz dziennie, to samo z makaronami (jak jużto jakiś pełnoziarnisty żytni itd, to samo mąki...żadne pszenne, wywalić - korzystaj z kokosowe, jaglanej, ryżowej, czy kasztanowej)
- mielone robiłeś sam, czy kupione gotowe zmielone? Jeśli tak, wymień na swoje, tam ląduje średniej jakości mięso (nie tylko)
- masz sporo fasolki szparagowej (takie ilośći dla układu pokarmowego mogą być ciężkie, wzdymające)
- kukurydza z puszki...raz na jakiś czas
- ananasy w syropie aut. To sam cukier. Jak już kup świeży i zjedz.
- sporo sera jadasz, edamski kilka razy rzucił się w oczy po 100g, tą ilość też bym zmniejszyła, a dodała inne źródło tłuszczy
- szynka wieprzowa gotowana ? to szynka, czy kawał miesa szynki wieprzowej? Jeśli szyneczka nma kanapke, wywalic one w skłądzie nic dobrego nie mają
- Słonecznik to też kiepsie źródło tłuszczy
- Pełno warzyw w puszkach, słoikach...nie...wymienić na świeże, mniej przetworzone, poczytaj składy słoików jak są tam tylko buraki bez cukru - to ok Zakładam ,ze nie są
- masło orzechowe, wiem...dobre Ale raz na jakiś czas, choć wiedziałam, żę rzadko ląduje
- musztardy też zazwyczaj cukier mają (tutaj zrobiłąbym sama) raz tam widziałam, rzuciłą się w oczy więc wypisuje
- budyń bez cukru ale dodałeś miodu takie proszki też wywalić
- miód ogranicz...do max, lepiej świeżego owoca dać


Tyle ode mnie.
Poza tym ładnie urozmaicasz, fajnie, że tłuste mięsa lądują, że nie masz problem z komponowanie posiłków. Kilka szczegółów i będzie super.
Ja potrzymałabym tą kaloryczność, ale wyczyściłą michę, zobaczyła jak to będzie wyglądać z wc.
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 569
blue_hope
Najpierw zapytam o ilość wody i ilość warzyw, czy jadasz tylko te, które wrzucasz w bilans?

Przez te 2 tygodnie jadłem tylko i wyłącznie to co w rozpiskach i raz miałem chwilę słabości i zjadłem jedno prince polo w mlecznej czekoladzie.... Poza tym jednym batonem wszystko w 100% zgodnie z tabelkami. Co do picia... do każdego posiłku wypijam herbatę zielona lub czerwoną... różne warianty, sypane, liściaste, expresowe, zależnie na co mam akurat ochotę i co mi smakiem spasuje z posiłkiem, dodatkowo koło południa w pracy mała czarna kawa z expresu bez cukru i żadnych zabielaczy. Woda? Wypijam niegazowanej około 2 litry dziennie i dodatkowo butelka 1,5 litra podczas treningów.

blue_hope
Zanim jakieś ucinki, etc zaczniesz robić to zapytam jeszcze o trening? Oraz o regenerację, ja kto u Ciebie wygląda.


Trening siłowy poniedziałek środa piątek według planów ronnie220 z tematu "Pierwszy rok treningów" w dziale dla początkujących. Dodatkowo w niedzielę po śniadaniu zawsze idę pojeździć rowerem... zazwyczaj w około półtorej max 2 godziny przejeżdżam mniej więcej 35-40km. Każdego dnia przed snem robię sobie takie delikatne rozciągania około 10 minut.

blue_hope
Przemieliłam wszystkie michy i..



- ograniczyłabym nabiał do 1 porcji dziennie ustal sobie, że jesz mozzarellę, albo tw. półtłusty, albo jakiś dobry serek wiejski bez mleka w proszku w składzie

Ok muszę zwrócić na to większą uwagę w takim razie...

blue_hope
- ryba z puchy to ostateczność, także tutaj tylko podkreślam, zę tuńczyki etc raz na jakiś czas.

Wiem wiem, ale za tuńczyka w wodzie w kawałkach dam się pokroić... ograniczam się jak mogę, ale jedna puszka na tydzień wpada... postaram się to wyciąć jeszcze bardziej

blue_hope
- nie dawałabym 50g orzechów, daj sobie 20-25g a pozostałą ilość skonsumowałabym inaczej (często są takie liczby w michach u Ciebie)

Rozumiem... orzechy w mniejszej ilości... tłuszcze nabiję z czegoś innego ;)

blue_hope
- bułki razowe, fit, grahamki...wywal. One nic z fit związku nie mają. Ogólnie pieczywo też max raz dziennie, to samo z makaronami (jak jużto jakiś pełnoziarnisty żytni itd, to samo mąki...żadne pszenne, wywalić - korzystaj z kokosowe, jaglanej, ryżowej, czy kasztanowej)

Bułki, bułeczki chrupiące najlepiej jeszcze ciepłe... to była zawsze moja miłość... to nie takie proste zrezygnować z dnia na dzień z tego... bardziej się muszę skupić na usunięciu tego ;) Makaron kupię z mąki durum pełne ziarno będzie wtedy ok żeby z raz w tygodniu dac do obiadu? Mąki zawsze używałem pszenna pełne ziarno albo żytnia... muszę w takim razie zrobić zakupy i kupić kilka o których piszesz... nie miałem z nimi styczności do tej pory i będę musiał potestować co mi podejdzie, a co nie do końca ;)

blue_hope
- mielone robiłeś sam, czy kupione gotowe zmielone? Jeśli tak, wymień na swoje, tam ląduje średniej jakości mięso (nie tylko)

Każde mięso jakie jest w tych rozpiskach jest kupowane w kawałku... nie korzystam z gotowych mielonek, marynowanych w markecie mięs, kupnych wędlin... jedyny gotowiec jaki wpada to wędzona pierś kury... reszta od czystego surowego mięsa szykowana przeze mnie.

blue_hope
- masz sporo fasolki szparagowej (takie ilośći dla układu pokarmowego mogą być ciężkie, wzdymające)

Fasolkę przez te 2 tygodnie jadłem raz... fakt sporo bo 60dkg w 2 posiłkach będę pamiętał że jak dokładam to w miejszej ilości

blue_hope
- kukurydza z puszki...raz na jakiś czas

Zapasy w lodówce po poprzednim jedzeniu... szkoda było wyrzucać to dokładałem żeby się nie zmarnowała... teraz będzie wpadać już sporadycznie.

blue_hope
- ananasy w syropie aut. To sam cukier. Jak już kup świeży i zjedz.

Podobnie jak kukurydza.... stała pucha napoczęta to grzech wywalić i wcisnąłem gdzieś w jakąś sałatkę i na omlet położyłem.

blue_hope
- sporo sera jadasz, edamski kilka razy rzucił się w oczy po 100g, tą ilość też bym zmniejszyła, a dodała inne źródło tłuszczy

W lodówce już go nie ma... skończyłem "stare" zapasy i szybko takiego sera nie kupię pewnie.

blue_hope
- szynka wieprzowa gotowana ? to szynka, czy kawał miesa szynki wieprzowej? Jeśli szyneczka nma kanapke, wywalic one w skłądzie nic dobrego nie mają

Szynka to oczywiście kawał mięcha kupiony jako surowy...

blue_hope
- Słonecznik to też kiepsie źródło tłuszczy

Ok słonecznik out... czym mogę go zastąpić w twarogach czy sałatkach żeby coś czasem chrupnęło pod zębem poza orzechami?

blue_hope
- Pełno warzyw w puszkach, słoikach...nie...wymienić na świeże, mniej przetworzone, poczytaj składy słoików jak są tam tylko buraki bez cukru - to ok Zakładam ,ze nie są

Warzywa są takie częściowo bo tak mi wygodniej... jestem 10-12h poza domem w tygodniu i po prostu nie zawsze mam czas żeby zając się od zera gotowaniem buraka, potem tarciem itd... staram się w sklepie wybierać takie które maja małą zawartość cukru i ogólnie chemii i konserwantów... wyszukuję te najbardziej "naturalne".. staram się korzystać ze świeżych warzyw, ale przy moim trybie dnia nie zawsze mam taką możliwość...

blue_hope
- masło orzechowe, wiem...dobre Ale raz na jakiś czas, choć wiedziałam, żę rzadko ląduje

No masło to 2-3 razy w tygodniu 1 łyżeczka 20g... maznąć lekko po omlecie z rana żeby lepiej smakował... taka mała ilość chyba nic złego nie zrobi jak myślisz?

blue_hope
- musztardy też zazwyczaj cukier mają (tutaj zrobiłąbym sama) raz tam widziałam, rzuciłą się w oczy więc wypisuje

Musztardę sama? Od zera? hmmmm muszę poszukać w takim razie z czym to się je i co potrzebuję do zrobienia ;)

blue_hope
- budyń bez cukru ale dodałeś miodu takie proszki też wywalić

No dzisiaj akurat upiekłem sobie na podwieczorek i kolację sernik z sera jogurtu itd.. budyń tam wylądował żeby to ładnie spiąć wszystko ;) Normalnie nie korzystam z gotowych deserów...

blue_hope
- miód ogranicz...do max, lepiej świeżego owoca dać

Miód nie jest za dobry? Nawet w ilości około łyżeczka dziennie jako dodatek do placka?


blue_hope
Tyle ode mnie.

Poza tym ładnie urozmaicasz, fajnie, że tłuste mięsa lądują, że nie masz problem z komponowanie posiłków. Kilka szczegółów i będzie super.
Bardzo dużo od Ciebie... dziękuję bardzo... no mięsa różne bo nie lubię monotonii w jedzeniu... raz grillowane na elektryku, raz pieczone, czasem na parze coś zrobię... zmielę i ugotuję pulpety... zależnie od tego co mi akurat wpadnie do głowy... Szczególy do poprawki według Twoich wskazówek ;)

blue_hope
Ja potrzymałabym tą kaloryczność, ale wyczyściłą michę, zobaczyła jak to będzie wyglądać z wc.


Ok w takim razie zostaje na tym pułapie na kolejne hmmmm tydzień? Dwa? postaram się wprowadzić Twoje sugestie i zobaczę jak to będzie wtedy wyglądać...

Dziękuję bardzo pozdrawiam i liczę na dalsze podpowiedzi


Zmieniony przez - rafarr w dniu 2016-10-30 19:38:05
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 3362 Napisanych postów 8469 Wiek 51 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 407869
Miałeś sporo kakao w diecie ono mogło wpływać na problemy "toaletowe", dodatkowo jeszcze w śnaidaniu były płatki owsiane, które też moga być cieżkostrawne. Plus to co napisała blue hope: mocno przetworzone, konserwoane warzywa.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 569
deja vu
Miałeś sporo kakao w diecie ono mogło wpływać na problemy "toaletowe", dodatkowo jeszcze w śnaidaniu były płatki owsiane, które też moga być cieżkostrawne. Plus to co napisała blue hope: mocno przetworzone, konserwoane warzywa.


Na kakao muszę w takim razie zwrócić większą uwagę, przez te 2 tygodnie faktycznie poszło go więcej niż do tej pory... Płatki owsiane to w moim przypadku raczej nie problem.... jadam je od dawna na śniadanie praktycznie co drugi dzień i przed wprowadzeniem tej "diety" nie sprawiały problemów.... No warzywa staram się jak najczęściej świeże, potem mrożone a na końcu słoiki. Tylko przy moim trybie życia nie zawsze to się udaje....
Dziękuję za wskazówki... pozdrawiam...
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na utrate wagi, wyrzeźbienie ciała, redukcje tłuszczu

Następny temat

Dieta w delegacji

electro
Polecane artykuły