SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

mocniejszy strzał w piłce nożnej

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 28517

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11207 Napisanych postów 52115 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
cze
jestem zapalonym maniakiem piłki nożnej(13 lat mam) i gram w 1 ligowym klubie w krakowie. jakie mięśnie mam ćwiczyć i w jaki sposób aby zwiększyć siłę strzału.
bardzo prosze o odpowiedż.
pozdro, kulek
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 148
Też Ci odradzam robić ćwiczenia ze sztangą i z hantlami....ćwicz nogi, wyskoki (najlepiej na trawie lub materacu), sprinty, trenuj łydki zrób sobie np. 4* 50 powturzeń - stoisz normalnie i nagle się unosisz prawie na samych palcach u nóg.
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 49 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 49855
Nic szczegolnego bym nie zalecal.Po prostu staraj sie przede wszystkim biegac - to napewno poprawi Twoja kondycje, a jesli chodzi o sile nog: stara dobra silownia (suwnica, wznosy na lydkach, przysiad ze sztanga, pamietaj o posladkach - lezac na brzuchu uginanie nog)


pozdrawiam. Tomek

Bezinteresowna przyjaźń może istnieć tylko pomiędzy ludźmi o tych samych dochodach.

-- Paul Getty

Pozdrawiam - Tomek

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11207 Napisanych postów 52115 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
dzięki zastosuje się do tego
pozdro. kulek
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 49 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 49855
przyszly mi jeszcze do glowy :wykroki (ze sztanga, hantelkami lub bez obciazenia - zalezy od ilosci powtorzen) oraz syzyfki.
Przyda sie - szczegolnie to pierwsze na sile strzalu !!


pozdrawiam. Tomek

Bezinteresowna przyjaźń może istnieć tylko pomiędzy ludźmi o tych samych dochodach.

-- Paul Getty

Pozdrawiam - Tomek

...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 37791
tylko ćwicz dynamicznie, a nie np. powolne przysiady

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11207 Napisanych postów 52115 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Finderx proszę powiedz mi jak się robi te wykroki i syzyfki bo naprawdę wogóle nie mam pojęcia co to jest z góry dzięki
pozdro kulek
1
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11207 Napisanych postów 52115 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
dla 13latka siłownie bym odradzał. dużo biegaj i dużo graj . bądź cierpliwy a efekty same przyjdą z czasem
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 49 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 49855
wykroki - mniej wiecej - jedna noga do przodu druga do tylu i sie zginasz do dolu (musisz wyczuc jaka odleglosc miedzy nogami ma byc optymalna dl Ciebie) pozniej zmien oczywiscie ustawienie nog

syzyfki - ciezko sie tlumaczy <img src="../../smile.gif" width=15 height=15 align=middle>, nogi razem , nastepnie robisz sklon w ten sposob, ze kolana wedruja do przodu a tulow wychyla sie dosc mocno do tylu stwarzajac dogodne obciazenie dla miesni nog (po kilku, kilkunastu powtorzeniach pieką uda <img src="../../smile.gif" width=15 height=15 align=middle>}


pozdrawiam. Tomek

Bezinteresowna przyjaźń może istnieć tylko pomiędzy ludźmi o tych samych dochodach.
<img src="../../smile.gif" width=15 height=15 align=middle><img src="../../wink.gif" width=15 height=15 align=middle><img src="../../smile.gif" width=15 height=15 align=middle>
-- Paul Getty


Zmieniony przez - finderx w dniu 2002-03-03 21:41:30

Pozdrawiam - Tomek

...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 49 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 49855
takze mozesz robic bardziej dynamiczna forme wykrokow (w podskoku zmieniajac nogi za kazdym wyskokiem)


pozdrawiam. Tomek

Bezinteresowna przyjaźń może istnieć tylko pomiędzy ludźmi o tych samych dochodach.

-- Paul Getty

Pozdrawiam - Tomek

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11207 Napisanych postów 52115 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja bym doradził oprócz wzmocnienia mięśni nóg także popracować troche nad brzuchem i grzbietem- to poprawia zwrotność i start do piłki.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 786 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 3354
zdecydowanie odradzam trening na silowni w tym wieku szczegolnie takie cwiczenia jak przysiady!!

mimo pozorow mocny strzal zalezy od... genetyki i od wieku. Kluczem bowiem do mocnego uderzenia jest dobre przekazanie sily zamachu piłce, posrednikiem w tym jest stopa ale ona jest z natury twarda, dlatego bardzo wazne jest usztywnienie stwau skokowego. Cudow nie ma to przychodzi z treningiem, poprostu organizm wzmacnia ten staw. Po pewnym czsie zauwazysz ze nie jest on taki ruchilwy ale za to bardziej twardy-pewny. napewno proces ten przyspieszy bieganie. Dobrze jest wzmocnic lydke. Zobacz jak lyde ma roberto Carlos. Do tego najlepsze sa wspiecia na palce.

Najwiecej jednak moze zrobic trening techniki. Do silnego strzalu uzywany tzw. prostego podbicia. Nie musze ci tego mowic bo w 1. lidze tego ucza. Jak juz wiesz jak udezac pike to musisz cwiczyc. Jedna uwaga: bardzo czesto przy tym rodzaju udezenia zdarza sie ,,skrecanie stopy'' co znaczaco obniza sile strzalu. Pilnuj sie zeby palce byly caly czas prostopadle do podloza, a kolano lekko ugiete to zpowoduje ze pilka nie ucieknie do gory. Dobrze jest takze pamietac o pociagnieciu nogi po udezeniu pilki. Noga powinna dalej poruszac sie do przodu, a nie zatrzymac w momencie uderzenia pilki.
pozdro.
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

sprinty - gotowa rozpiska

Następny temat

program jump - dobrze czy żle

electro
Polecane artykuły