SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

szybkość nóg w piłce nożnej

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7784

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 11 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 410
ema wszystkim!! mam pytanko związane z dyscipliną sportową jaką jest piłka nożna. Jak poprawić szybkość reakcji na boisku?chodzi mi tu o szybkość nóg(szybkość uderzenia,szybkość nogi podczas robienia zwodu),w jaki sposób porawić ją i przy okzaji umięśnić nogi. Mam kłopoty z łapaniem wagi. Ogólnie jestem bardzo chudy! a zapomniałe dodać,mam dużą stope 46 rozmiar,troszeczke mi to przeszkadza w ruszaniu w powietrzu bo jak wiecie 46 daje opór napewno jakiś i spowalnia ogólnie noge.

Zmieniony przez - dana124 w dniu 2007-05-21 16:00:41
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 99 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1159
siema:)
Ja trenuje pilke nozna.Wymyslilem sobie taki plan na szybkosć
Pon
rozgrzewka 5 min Trucht 5 min rozciaganie 10 min
2x80m na 1/2 szybkosci
2x60m na 3/4 szybkosci
potem juz na max
8x40m po 1 przebiezce 3 min przerwy
4x20m po opadzie tulowia ----I I---- 2 min przerwy
4x20m na postawienie nogi ----I I---- 2 min przerwy
Śr
truch + rozgrzewka + rozciaganie 20 min
2x80m na 1/2 szybkosci
5x skip A na 30 m
5x skip C na 30 m
5x polskipu A na 30 m
3x20m po pajacu po 1 przebiezce 2 min przerwy
3x20m po naprzemianstronnym wyrzucie nog ----II---- 2 min przerwy
3x20m po skipie A w miejscu ---II--- 2min przerwy
3x20m po skipe C w miejscu ---II--- 2min przerwy
PT
truch+rozgrzewka+rozciaganie
2x80m na 1/2 szyb
2x40m na 3/4 szyb
taki interwal maly
10x40m
bardzo prosze was o opinie czy ten plan jest dobry.Bede bardzo wdzieczny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 909
Czy ja wiem czy wielkość stopy ma jakieś znaczenie... Sam mam stope 45/46 i mam w miare szybkie nogi :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8803
Dołączam się do pytania i może podziele się swoimi spostrzeżeniami. Ja mam stope 42 i zawsze byłem wolny. fakt faktem troszke tłuszczyku mam Zacząłem troche biegać, ale tylko kondycja mi się poprawiła, musze jeszcze spróbować biegów interwałowych, dużo osób mówiło mi że to pomaga.
Poprawić siłe strzału i szybkość możesz chyba poćwiczyć na jakimś murku, ja tak robie. Czytałem kiedyś na forum, że największą rolę przy sile strzału odgrywają mieśnie brzucha. W zime robiłem brzuch. Siła zdecydowanie się poprawiła.
Trening na siłowni nóg też troszke dał. Dużo większa siła i napewno wytrzymałość nóg na wszelkie urazy i zmęczenie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3125 Napisanych postów 22804 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 208988
Szybkość to cecha wrodzona i możną ją jedynie troszeczke poprawić, więc przykro mi, ale nie da rady panowie... Możecie jednak trenować szybkość reakcji i technike.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15
aby poprawić szybkośc to mozesz sprobowac biegac pod jakąś górke sprintem robic sobie tak co dzień przez jakis czas... napewno poprawią ci sie miesnie które sa za to odpowiedzialne. mozesz probowac biegac równiez na palcach kostki sa potrzebne przy dryblingu i odbijania sie z nogi na noge to pomoze Ci byc zwrotniejszym oraz proboj sobie okrecac o 180 stopni noge w okoł piłki mieśnie pachwiny równiez sa bardzo wazne i napewno przydadza ci sie przzy długim skomplikowanym dryblingu gdzie piłka bedzie w ciagłym ruchu a ty bedziesz miusiał ja z kazdej strony operowac. no i oczywiście miesnie brzucha wiem cos o tym dają bardzo duzo w szybkości biegu i tak jak kolega wyzej wspominał przy sile strzału :] (mięsnie skośne brzucha)

Derys7

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 1264 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16210
archeolog spojrzałeś na date ostatniego wpisu ??

ktoś inny może nas uczyć i wskazywać nam drogę ale pracę musimy wykonać sami

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
to wiec warto zrobic sile biegowa np skip A, podskok zmienny, skip C i wieloskok i przebiezka na 60m górka w lesie 4x a przerwa 3` i dodatkowo siłownia - przysiady , wspiecia , brzuchy, m. dwuglowe,m. czworoglowe

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
o kurcze to jest stara data!!!!!!

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 198 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5059
Stary temat ale cóż... niech ktoś mi jeszcze raz napisze że szybkość to cecha wrodzona i nie da się jej wytrenować to gnoja zastrzele
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 134 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 985
to pobiegnij na 100m 9.69 to pogadamy....




pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
buhehe

moderator sprinterek

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

>>>>>>> CO WŁOŻYĆ DO WORKA TRENINGOWEGO ?

Następny temat

trening szczypiorniaka

WHEY premium