Witam!
Jeżeli post napisałem w złym dziale to przepraszam jak najmocniej i proszę o przeniesienie go do działu prawidłowego :)
Mam do Was kilka pytań dotyczących odżywiania, suplementacji i ćwiczenia.
Na początku może przedstawie moją sytuacje: mam 16 lat, około 173 cm wzrostu i tylko 53 KG.
Chciałbym ponownie zacząć swoją przygodę z siłownią. Ćwiczyłem ponad pół roku temu przez miesiąc przytyłem około pół kg.
Mam bardzo okrojony budżet, ponieważ nadal się uczę , więc ciężko z dietą. Tak samo szkoła ogranicza mnie w godzinowym zakresie jedzenia. Teraz chciałbym zadać wam kilka pytań, lecz proszę o głupie komentarze typu: " nie masz pieniędzy i czasu to się nie bierz za ćwiczenie"
Zestaw pytań:
1. Jest mi bardzo ciężko nabrać masy, jem stanowczo za mało. Czy są jakieś suplementy poprawiające apetyt?
2. Jako iż jestem na utrzymaniu rodziców nie mogę pozwolić sobie na idealną dietę. Pod takie posiłki jak obiad muszę po prostu się dostosować, oczywiście poza obiadem starałbym się jeść produkty zawierające dużą ilość białka.
Miałem wcześniej ułożoną dietę przez kolegę udzielającego się na tym forum i przyrost w ciągu miesiąca jak już pisałem- 0,5 kg w miesiąc. Dietę mam mniej więcej rozpisaną.
Czy dobrym rozwiązaniem byłaby takowa dieta + jakiś tańszy gainer (jak już mówiłem okrojony budżet)?
Oczywiście nie mówię tutaj o piciu gainer'a zamiast posiłku, tylko jako uzupełnienie. Większy byłby przyrost masy?
3. Myślicie, że powinienem połączyć jakiś suplement z gainerem?
Jeżeli post napisałem w złym dziale to przepraszam jak najmocniej i proszę o przeniesienie go do działu prawidłowego :)
Mam do Was kilka pytań dotyczących odżywiania, suplementacji i ćwiczenia.
Na początku może przedstawie moją sytuacje: mam 16 lat, około 173 cm wzrostu i tylko 53 KG.
Chciałbym ponownie zacząć swoją przygodę z siłownią. Ćwiczyłem ponad pół roku temu przez miesiąc przytyłem około pół kg.
Mam bardzo okrojony budżet, ponieważ nadal się uczę , więc ciężko z dietą. Tak samo szkoła ogranicza mnie w godzinowym zakresie jedzenia. Teraz chciałbym zadać wam kilka pytań, lecz proszę o głupie komentarze typu: " nie masz pieniędzy i czasu to się nie bierz za ćwiczenie"
Zestaw pytań:
1. Jest mi bardzo ciężko nabrać masy, jem stanowczo za mało. Czy są jakieś suplementy poprawiające apetyt?
2. Jako iż jestem na utrzymaniu rodziców nie mogę pozwolić sobie na idealną dietę. Pod takie posiłki jak obiad muszę po prostu się dostosować, oczywiście poza obiadem starałbym się jeść produkty zawierające dużą ilość białka.
Miałem wcześniej ułożoną dietę przez kolegę udzielającego się na tym forum i przyrost w ciągu miesiąca jak już pisałem- 0,5 kg w miesiąc. Dietę mam mniej więcej rozpisaną.
Czy dobrym rozwiązaniem byłaby takowa dieta + jakiś tańszy gainer (jak już mówiłem okrojony budżet)?
Oczywiście nie mówię tutaj o piciu gainer'a zamiast posiłku, tylko jako uzupełnienie. Większy byłby przyrost masy?
3. Myślicie, że powinienem połączyć jakiś suplement z gainerem?
Krzysztof Piekarz
) 