SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Uprzejmie proszę o pomoc w ocenie diety

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1649

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 74
Witam serdecznie,
od razu piszę, że lubię się rozpisywać:) Ale to tylko i wyłącznie w trosce o to by nic nie umknęło.

W styczniu 2014 r. ważyłem około 93 kg. Wtedy wziąłem się za siebie. Troszkę nierozważnie ale to nieważne. Aktualnie ważę 81,5-82,5 kg. Wzrost 177 cm, wiek: 29 lat.
Na siłownię uczęszczam 3 razy w tygodniu. Dodatkowo od dziś rozpoczynam sezon judo - 2 razy w tygodniu.

Moim celem jest zrzucenie zbędnego tłuszczu i wyciągnięcie spod tego tłuszczu mięśni.

Troszkę statystyk:

Zgodnie z kalkulatorem BMI, moje wynosi 26,2 czyli nadwaga (jeszcze).

Współczynnik BMR 1877,04
Kalorie 3237,89
Węglowodany 55% : 1780,84 Kcal = 445,21 g
Białko 15% : 485/68 Kcal = 121,42 g
Tłuszcz 30 % 971,37 = 107,93 g

Moja aktywność wydaje się być duża: 3 razy siłownia + dwa razy trening Judo (ogólnorozwojówka)

Moje posiłki wyglądają następująco: (załączone zdjęcia).
Niestety codziennych posilków nie jestem w stanie zaplanować w 100% zgodnie z kalkulatorem. Czasami zamieniam ryż na kaszę, albo pierś z kurczaka na schaboszczaka. Podobnie jest z innymi produktami. Oczywiście staram się to jakoś utrzymać w ryzach, aby wszystko się zgadzało.

W taki sposób jem już z 2 miesiące, ale waga stoi...Szczerze mówiąc nie wiem czy mam się martwić czy cieszyć. Wydaje mi się, że mam więcej siły (podnosząc cieżary), ale z drugiej strony wizualnie nie widzę zmian. Może po prostu za często sam siebie widzę w lustrze:)

Jaki mam cel? Chciałbym zrzucić kilogramy ale przy tym nie tracić na sile. Czyli chciałbym robić oczywiście ćwiczenia na siłowni a potem aeroby (30-40 minut na rowerku). Nie do końca wiem czy tego rodzaju trening jest właściwy. W tej kwestii również prosiłbym o poradę.

Jeżeli chodzi o suplementację, jest za. Niestety w tej kwestii jestem kompletnie zielony. Jedynie zamierzam zrobić to co ostatnio: połączyć judo, siłownie i aeroby ze spalaczem tłuszczu: ALPHAMINE.

Jeżeli gdzieś robię błąd to prosiłbym serdecznie o wskazanie tego a postaram się poprawić.

Za wszelkie sugestie serdecznie dziękuję!









Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 3636 Napisanych postów 31015 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 294323
Nic dziwnego, że nie chudniesz przy takich makroskładnikach
Zwięsz białko do około 2 g na kg masy ciała.
Podbij tłuszcz do 1 g około zdrowymi źródłami :
Źródła tłuszczy: tłuste ryby, olej lniany, jajka, oliwa z oliwek, orzechy, masło, olej kokosowy, sery podpuszczkowe, olej rzepakowy

Zmniejsz węglowodany, żeby deficyt pozostał około 200-400 kcal
...
Napisał(a)
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 729 Napisanych postów 34672 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 254711
dokladnie, malo tluszczu i bialka
do śniadania dorzuć 4-5jaj i bilans białka bedzie ok, jeszcze deliktanie tłuszcze poprzez w/w składniki i nie bedzie tak zle
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 74
Panowie dziękuję serdecznie!! Zaraz przeliczę to jeszcze raz i będę się stosował do ww. wskazanych.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 74
Panowie pytanko:

Poszedłem za waszymi radami i już przygotowałem jajeczka na jutro rano i dziś zakupiłem wędzoną makrelę (200 g), którą podniosę tłuszcze i trochę białka. Pytanie: kiedy najlepiej tę makrelę zjeść? Bardziej pod śniadanie czy raczej pod ostatni posiłek?
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 3636 Napisanych postów 31015 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 294323
nie ma znaczenia, aż tak :)
ale na pewno nie bezpośrednio przed treningiem
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 14 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,
zachęcam do skorzystania z indywidualnej porady dietetyka, dieta zostanie opracowana precyzyjnie dla Ciebie.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny 

Pozdrawiam.
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Potężne skurcze brzucha podczas ćwiczeń - jak sobie z tym poradzić?

Następny temat

suplementy na redukcji

electro
Polecane artykuły