Cześć Wam. Od ponad roku robię trening FBW z różnymi zmianami, by trening nie był nudny. Ostatnio wpadłem na pomysł zmiany na SPLIT i najlepiej byłoby gdybym ćwiczył cztery razy w tygodniu, ale raczej na tyle czasu nie bd miał, a szkoda. Czy więc trzydniowy SPLIT ma jakiś głębszy sens ? Zanim ułożę dokładny plan treningowy, chcę się was poradzić. który układ będzie lepszy ? Oto warianty:
1)
Plecy + triceps + brzuch
off
Klatka + biceps
off
Nogi + barki
off
off
2)
Plecy + barki
off
Triceps + nogi + brzuch
off
Klatka + biceps
WIEM WIEM
Nie powinno się łączyć nóg i barków a także pleców w barkami, ale nie ma innej opcji, więc tak musi być. W przypadku 4-dniowego SPLITU, już trening wyglądałby o tyle lepiej :
Plecy + brzuch
Klatka + triceps
off
Nogi
Barki + biceps
off
off
...i wtedy można się bawić. Póki co doradźcie co do SPLITU 3-dniowego.
Pozdrawiam
1)
Plecy + triceps + brzuch
off
Klatka + biceps
off
Nogi + barki
off
off
2)
Plecy + barki
off
Triceps + nogi + brzuch
off
Klatka + biceps
WIEM WIEM
Nie powinno się łączyć nóg i barków a także pleców w barkami, ale nie ma innej opcji, więc tak musi być. W przypadku 4-dniowego SPLITU, już trening wyglądałby o tyle lepiej :
Plecy + brzuch
Klatka + triceps
off
Nogi
Barki + biceps
off
off
...i wtedy można się bawić. Póki co doradźcie co do SPLITU 3-dniowego.
Pozdrawiam

Krzysztof Piekarz