Mam takie pytanie czy taki trening jest dobry na siłe i mase bicepsów ?
Biorę hantelka 3 kg i macham tym do wyczerpania mięśnia, czyli jakieś 70-80 razy, potem szybko łapie hantelka 2 kg i macham do wyczerpania no i biorę 1 kg i do wyczerpania. I tak po cztery razy na każdą rękę. Biceps ćwiczę 2 razy na tydzień, raz tak jak opisałem a drugi trening jest typowo na siłę: Biorę ciężar od 6.5 do 8 kg i robie 5 serii po 8 razy na każdą rękę. Oczywiście łączę bicepsy z innymi mięśniami, czasem z naramiennymi a czasem z klatą. I czy wyciskanie dużych ciężarów na klatę nie zatrzyma mi wzrostu ? Mam 15 lat i 181 cm. Proszę o pomoc ;)
Biorę hantelka 3 kg i macham tym do wyczerpania mięśnia, czyli jakieś 70-80 razy, potem szybko łapie hantelka 2 kg i macham do wyczerpania no i biorę 1 kg i do wyczerpania. I tak po cztery razy na każdą rękę. Biceps ćwiczę 2 razy na tydzień, raz tak jak opisałem a drugi trening jest typowo na siłę: Biorę ciężar od 6.5 do 8 kg i robie 5 serii po 8 razy na każdą rękę. Oczywiście łączę bicepsy z innymi mięśniami, czasem z naramiennymi a czasem z klatą. I czy wyciskanie dużych ciężarów na klatę nie zatrzyma mi wzrostu ? Mam 15 lat i 181 cm. Proszę o pomoc ;)
Krzysztof Piekarz