SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Dieta na mase 74kg/194cm

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1882

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

18

Waga

74

Wzrost

194

Stan zdrowia

dobry

Wrażliwość na stymulanty

nie posiadam

Cel/problem/opis

masa
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 51
Witam. Jeśli chodzi o siłownie jestem kompletnym 0. Prosił bym was o pomoc. Może mi ktoś z was ułożyć dietę na masę ?. Proszę o taką dietę żebym w szkole nie musiał jeść tuńczyka albo makreli (bez przesady ;D)
mam 18 lat
ważę 74kg
wzrost 194
treingi ok 3 razy w tygodniu.

Dzieki i PozdRawiam.

ps. Jeżeli napisałem w złym dziale to prosze moderatorów o przeniesienie mojego tematu do innego dziłu.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 22548 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 37614
Do działu trafiłeś dobrze jednak musisz wiedzieć, że nikt nie ułoży za ciebie diety oraz treningu. Proponuję ci zapoznać się z tematami dostępnymi w linkach , a na pewno coś ułożysz.
https://www.sfd.pl/Rola_diety_w_osiąganiu_celu._Poradnik_początkującego_sportowca-t815982.html
https://www.sfd.pl/Plan:_masa._Jak_zabrać_się_z_układanie_diety_ukierunkowanej_na_przyrost_mięśni.-t815987.html
https://www.sfd.pl/Podstawy_żywienia_w_sporcie-t818327.html
https://www.sfd.pl/Dieta_-_ułóż_sam_a_-t315296.html
Artykuły napisane są w prosty i przejrzysty sposób, dlatego nie powinieneś mieć problemów ze zrozumieniem. Rozkład BTW = Białko, Tłuszcze, Węglowodany przyjmij na początek takie : Węglowodany 4-5 g , białko 2,2 g. Tłuszcz 1,3 g

masz tiesto ?
A to w tabletkach ? :)


Pomogłem? Rozwiązałem problem ? Przyznaj SOGa :)

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 51
A myslalem ze bedzie latwo :)
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 22548 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 37614
Co do twojej diety to : ułóż sobie około 6 , 7 posiłków w mniej więcej 2 h odstępach czasowych . Wylicz sobie ze wzoru który podałem w poście wyżej twoje zapotrzebowanie kaloryczne i wg tego ułożysz poszczególne posiłki. Następnie wrzuć to do tematu i ocenimy ;)

masz tiesto ?
A to w tabletkach ? :)


Pomogłem? Rozwiązałem problem ? Przyznaj SOGa :)

...
Napisał(a)
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 8832 Napisanych postów 50919 Wiek 46 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 391014
łatwo to jest siedziec przed telewizorem i wcinać chipsy i pić cole

jak chcesz zeby ktoś ci rozpisał diete to jest taka płatna oferta na potreningu.pl

ale lepiej samemu poczytac i spróbować ułożyć

Zmieniony przez - rutkow w dniu 2012-09-16 14:59:39
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 22548 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 37614
elan17 i pamiętaj pisząc na PW aby ktoś ci ułożył dietę za ciebie myślę, że nie znajdziesz chętnych. Chyba, że za $$$ :)

masz tiesto ?
A to w tabletkach ? :)


Pomogłem? Rozwiązałem problem ? Przyznaj SOGa :)

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 51
Współczynnik BMR 1933.14
Aby utrzymać wagę
Kalorie 2996.37
Węglowodany 55% 1648kcal = 412gram
Białko 15%% 449.46kcal = 112.37gram
Tluszcz 30% 898.91kcal = 99.88gram
...
Napisał(a)
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17819 Napisanych postów 133470 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1467379
łatwo nie ma, zacznijmy od tego jak obecnie się odżywiasz, bo to będzie punkt wyjsciowy, liczeniami się można później zająć, najważniejsze to nauczyć się komponować posiłki.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 51
z tego co wyczytalem w tym linku https://www.sfd.pl/Plan:_masa._Jak_zabrać_się_z_układanie_diety_ukierunkowanej_na_przyrost_mięśni.-t815987.html  bedzie mi potrzebne od 400-600kcal (ale czy to nie za malo ?). zapoznam sie dokladnie z ta tabela i na jej podstawie postaram sie ułozyc posiłki. http://www.dobradieta.pl/tabele.php i w tedy za pomoca tego kalkulatora bede dokladnie ukladac co bede jadl w jakich godzinach. http://potreningu.pl/kalkulatory/kalorie  Powiedzcie mi jakie produkty beda mi najbardziej potrzebne ? i co ile maja byc posilki. na treningo bede chodzil 3 razy w tygodniu. Dzieki
...
Napisał(a)
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17819 Napisanych postów 133470 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1467379
Nikt Ci nie każe trzymać reżimu że masz wcinać co 2 czy 3 godziny posiłek, liczy się dostarczony bilans, jak go zmieścisz w 5 posiłków czy w 7 to nie ma znaczenia, te wszelki obliczenia ile Ci jest potrzebne kalorii to można sobie wsadzić nie powiem gdzie, one tylko podają przybliżoną wartość, ustalasz np taki i taki bilans, a potem korygujesz go dodając kalorii czy odejmując, lub żonglując proporcjami BTW.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 51
Węglowodany 55% 1648kcal = 412gram
Białko 15%% 449.46kcal = 112.37gram
Tluszcz 30% 898.91kcal = 99.88gram
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Białko a zmiana diety

Następny temat

FBW vs Split

electro
Polecane artykuły