SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Utrata tłuszczu - demitologizujemy aeroby

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 288979

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
rkarpinski Natural SFD Team
Ekspert
Szacuny 1577 Napisanych postów 56736 Wiek 42 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 264396
Odświeżę delikatnie bo nie mam czasu na czytanie tego całego wątku. W innym wyczytałem, że nie zaleca się hiit po splicie/fbw, czy to dalej prawda i faktycznie nie powinno się tak robić?
Nie mam chwilowo możliwości na hiit w dnt a chciałem redukować/redukować i jeszcze raz redukować bez utraty mięcha

Doświadczenia wszystkich kulturystów są podobne
Ludzie się na nich gapią, wytykają palcami
Są jak wybryki natury ale nie mają cyrkowego namiotu aby się w nim skryć.

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 30354
Jeśli zależy ci na mięśniach, do HIITu podchodź tylko z mięśniami naładowanymi glikogenem - więc ani na czczo, ani po siłce

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
rkarpinski Natural SFD Team
Ekspert
Szacuny 1577 Napisanych postów 56736 Wiek 42 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 264396
Przeczytałem właśnie artykuł o glikogenie i jeśli źle zrozumiałem popraw mnie proszę. Przed HIIT'em mogę zjeść tak jak przed splitem posiłek przedtreningowy wysokowęglowy + odżywka białkowa i po HIIT'ie też węgle + białko żeby przejść z katabolizmu w anabolizm?

Doświadczenia wszystkich kulturystów są podobne
Ludzie się na nich gapią, wytykają palcami
Są jak wybryki natury ale nie mają cyrkowego namiotu aby się w nim skryć.

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 30354
Dokładnie tak

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 167
Trochę stron jest, więc przekopanie tego wszystkiego zajęłoby dużo czasu, także jak pytanie juz było zadawane to sorki

Lepiej zrobić taki plan:
PN: klata
WT: plecy
SR: barki
CZW: biceps
PT: triceps
SB: nogi

... i w kazdym dniu po treningu silowym 10-12 minut HIIT, czy może lepiej polecieć standardowym 3-dniowym planem a w dni beztreningowe po prostu zrobic hardcorowego HIIT'a?
...
Napisał(a)
rkarpinski Natural SFD Team
Ekspert
Szacuny 1577 Napisanych postów 56736 Wiek 42 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 264396
Z tego co już się na tym milionie stron naczytałem hiita nie robimy po treningu siłowym. NIGDY!

Doświadczenia wszystkich kulturystów są podobne
Ludzie się na nich gapią, wytykają palcami
Są jak wybryki natury ale nie mają cyrkowego namiotu aby się w nim skryć.

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 23
Ooo i ja się całkowicie zgadzam z tym, że co jak co, ale nudne, monotonne ćwiczenia nie są skuteczne! kiedys zeby schudnac biegalam po godzine, poltorej i nic. ostatnio ogrom czasu spedzam na roznorodnych cwiczeniach usprawniających i, o dziwo, jem ogromnailosc wszelakich pokarmow a moja waga nic sie nie zwieksza :D (waze bardzo malo, wiec nie zalezy mi na jej spadku). tutaj mam przykład tzw. mojego wymiatacza jesli chodzi o efektywne, szybkie spalanie :P

http://www.fit360.pl/artykuly/poradnik-treningowy/trening-tabaty/
a noi oczywiscie tradycyjne interwały...
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
ja jeszcze mam pytanie, czy po np 15 minut hiit'a mozna zrobic jeszcze ze 20-30 min aerobow takich spokojnych (i tak tetno jest juz wysokie, wiec mozna teoretycznie wolno krecic, zeby utrzymac odpowiednie tetno do spalania tluszczu) i nie wplynie to negatywnie na miesnie? ogolem, zastanawiam sie, czy hiit nie dziala sam w sobie katabolicznie, bo czasem zalecaja go na przepalenie miesni np nog? czy na pewno bardziej kataboliczne sa dlugie aeroby?
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 30354
HIIT to nic innego jak wysiłek anaerobowy (siłowy) powodujący mikrouszkodzenia włókien mięśniowych które potem szybko staramy się naprawić (dlatego po treningu posiłek). Krótkie aeroby po HIIT dużej szkody mnie zrobią, a że HIIT przepala glikogen, więc sprzyja to wysiłkowemu spalaniu tłuszczu.

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
a jesli chodzi o taki "hiit" trwajacy 30-40 minut metodą 2 minuty szybko, 1 minuta wolno (zalecił mi to jeden kulturysta na konsultacji dietetycznej, ale wiadomo, że oni mają swoje "magiczne witaminki", które chronią im mięśnie w każdych warunkach, dlatego pytam z perspektywy normalnego Kowalskiego, który dysponuje jedynie BCAA i glutaminą oraz stosuje odpowiednią dietę.) to wtedy ujemnie takie interwały wpłyną na mięśnie?
jeszcze jedno - jeśli zdecyduję się na 20 minut hiit'a to robić go 30 sek szybko 30 wolno, czy np 2 min szybko 1 wolno? ktora wersja lepsza?
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tuńczyk na noc...

Następny temat

sniadanie bez wegli

electro
Polecane artykuły