SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

FBW

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1920

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11207 Napisanych postów 52115 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam. Podaje "Przykładowy trening na masę 2 zestawy (3 sesje treningowe w tygodniu) by georgu", który trochę pozmieniałem, ponieważ nie mam dostępu do sprzętu, aby wykonywać pewne ćwiczenia podane w tym planie.

Płeć : mężczyna

Wiek : 16

Waga : 64

Wzrost : 1.71

Cel treningowy : masa

Staż treningowy na siłowni : rok

Uprawiane inne sporty : bieganie, pływanie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : sztanga prosta krótka/długa, lekko i mocno łamana, sztangielki, ławka prosta, skośna, wyciąg, maszyna butterfly i na triceps, drążek

Dieta : jest

Przeciwskazania medyczne :

Zażywane suplementy : WPC80 Ostrowia, BCAA Xtra

Ostatnio przerabiany plan: split na masę :P

Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): przysiad 90kg, mc 70kg, wyciskanie 60kg 8-10 powtórzeń.

A
Klatka piersiowa:
- Wyciskanie hantli na skosie 3s
Barki:
- Wyciskanie hantli 2s
Tricepsy:
- Wyciskanie francuskie 2s
Plecy:
- Martwy ciąg 2s
- Podciąganie na drążku 2s
Nogi:
- Prostowanie nóg w siadzie 2s
- Uginanie nóg w leżeniu 2s
Bicepsy:
- Uginanie ramion ze sztanga 2s

B
Klatka piersiowa:
- Wyciskanie sztangi płasko 3s
Barki:
- Wyciskanie zza głowy 2s
Tricepsy:
- Prostowanie ramion na wyciągu 2s
Plecy:
- Wiosłowanie sztanga 2s
- Wiosłowanie hantelkami 2s
Nogi:
- Przysiady ze sztanga 2s
- Uginanie nóg w leżeniu 2s
Bicepsy:
-Uginanie ramion ze sztangielkami o kolano 2s

Zmieniony przez - rantz w dniu 2011-08-02 00:15:44
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1431 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6072
A.
Siad 5x8
Wiosło 4x10
WL 4x10
Wyciskanie sprzed głowy stojąc siedząc 3x12
Wspięcia 4x20

B.
MC Sumo 5x8
Podciąganie 4xmax pamiętaj o technice.
WL skos sztangielkami 4x10
Pompki na poręczach ew.(Wyciskanie wąsko) chodź lepsze pompki. 4x8
Brzuch ćw 3x12

.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1431 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6072
Plan kompletnie do niczego ...

Siad/MC 5X8p
Wiosło/Podciąganie 4x10(Podciąganie rób max ile dasz radę tylko nie zapomnij o technice).
Wl płask/skos 4x10
Wyciskanie sprzed głowy/Pompki na poręczach 3x12/4x8
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11207 Napisanych postów 52115 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
gala93

W tyg B

Wyrzuć wiosłowanie hantlami, sztanga wystarczy, ewentualnie podbij do 3 serii.

i wyrzuć uginanie nóg w leżeniu, raz wystarczy.

Z przysiadami proponowałbym zrobić nie jedną, a dwie serie rozgrzewkowe i po tym dopiero 2 właściwe.

osobiście polecam takie zaestawienie nogi- plecy- klatka piersiowa- barki- bicepsy- tricepsy

Zmieniony przez - arthur777 w dniu 2011-08-02 02:27:16
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1431 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6072
Na każdej sesji tyrać bic/tric ??-.- nie lepiej w A-bic/B-tric bądź na odwrót.



???
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 157 Wiek 46 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6718
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11207 Napisanych postów 52115 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
"Gala93"
Na każdej sesji tyrać bic/tric ??-.- nie lepiej w A-bic/B-tric bądź na odwrót.



???


Przecież to ma być FBW

Zmieniony przez - rantz w dniu 2011-08-02 11:29:24

Zmieniony przez - rantz w dniu 2011-08-02 11:29:53
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1431 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6072
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11207 Napisanych postów 52115 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak najlepiej dać w AB na nogi: przysiady ze sztangą na barkach, przysiady wykroczne, uginanie nóg w leżeniu na maszynie, wspięcia na palce stojąc?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1431 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6072
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11207 Napisanych postów 52115 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Robie MC sumo. Może być: A: przysiady, wspięcia B: wykroki, uginanie nóg w leżeniu. Dodam też, ze zależy mi na szczególnym nacisku na łydki.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1431 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6072
Siad/MC sumo 5X8p
Wiosło/Podciąganie 4x10(Podciąganie rób max ile dasz radę tylko nie zapomnij o technice).
Wl płask/skos 4x10
Wyciskanie sprzed głowy/Pompki na poręczach 3x12/4x8
Wspcięcia/Brzuch 1ćw 4x20/3x12


mc SUMO-->https://www.sfd.pl/martwy_ciąg_sumo_-t161098.html 
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ktory trening lepszy?

Następny temat

Split 3 dniowy do oceny.

electro
Polecane artykuły