SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

FBW małe korekty porsze o pomoc

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1030

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 72
Znalazłem taki o to trening FBW :

Klatka
Wyciskanie sztangi płaska 2 serie
wyciskanie hantli skos 2 serie
Nogi
Przysiady ze sztangą 3 serie
Barki
wyciskanie sztangi z klatki 2 serie
plecy
wiosłowanie sztangą 3 serie
Triceps
francuz leżąc 2 serie
biceps
uginanie ze sztangą 2 serie

Chciałbym jednak zmienić cwiczenia przysiady z sztangą oraz wiosłowanie sztangą tylko na które ?


Płeć: Mężczyzna

Wiek: 21

Waga: 75

Wzrost: 182

Cel treningowy: masa

Staż treningowy na słowni: 3 miesiące

Uprawiane inne sporty: pływanie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): full osprzęt siłownia

Dieta: jem potrawy bogate w białko węglowodany, staram się ograniczać tłuszcze

Przeciwskaznania medyczne: dyskopatia

Zażywane suplementy: brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1650 Wiek 49 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10367
Kolejnosc:
przysiady lub Martwy Ciag,
Plecy - wioslo wy wyciagu, podciaganie a drazku, wioslo hantelka/sztanga
klata
dopiero ´´ potem cala reszta

___WYTRWALOSC_-_TO_PODSTAWA___SUKCESU_________
Dziennik odchudzania
i fotki z postepow w redukcji: http://www.sfd.pl/Blog/Dziennik_odchudzanie__jak_zrzucic_30kg_w_rok-t521970-s75.html
Foty - s.23, s.53, Podsumowanie s.75

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 72
Ok dzięki za pomoc, a Co mógłbym zrobić jednak na nogi zamiast przysiadu ze sztangą, Sprawia mi to lekki ból wynikający pewnie z braku techniki. ?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1650 Wiek 49 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10367
Przysiad jest bdb. Mozesz zamiennie z MC. Zmniejsz ciezar, pracuj nad technika.
Technika jest najwazniejsza.
Z jakim ciezarem lecisz? ile powtorzen?

Zmieniony przez - MaximusRex w dniu 2011-02-20 08:12:25

___WYTRWALOSC_-_TO_PODSTAWA___SUKCESU_________
Dziennik odchudzania
i fotki z postepow w redukcji: http://www.sfd.pl/Blog/Dziennik_odchudzanie__jak_zrzucic_30kg_w_rok-t521970-s75.html
Foty - s.23, s.53, Podsumowanie s.75

...
Napisał(a)
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2349 Napisanych postów 30806 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 271991
hmmm....nie wiem na ile ta Twoja dyskopatia sprawia Ci problemy z siłownią ale
wiosłowanie ze sztangą mozesz zamienić na podciąganie na drążku
natomiast siady ciężko jest zamienić... jest jednak tyle wersji siadów ze na Twoim miejscu próbowałbym które będą dla Ciebie najwygodniejsze.

Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2011-02-20 10:02:29

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1650 Wiek 49 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10367
tej dyskopatii nie zauwazylem...
Wiec MC raczej odpada.
Przysiady sa bdb. Mozesz sprobowac na suwnicy, gdzie wyciskasz w pozycji siedzacej. Jesli bedziesz przysiady z malym ciezarem robil i pracowal nad technika to powinno sie wszystko powoli wzmacniac.

___WYTRWALOSC_-_TO_PODSTAWA___SUKCESU_________
Dziennik odchudzania
i fotki z postepow w redukcji: http://www.sfd.pl/Blog/Dziennik_odchudzanie__jak_zrzucic_30kg_w_rok-t521970-s75.html
Foty - s.23, s.53, Podsumowanie s.75

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 72
ok, wiec na razie przysiady zostawię chociaż myślałem aby to zastąpić uginaniem i prostowaniem nóg na maszynie. Robię 3 serie po 12 powtórzeń jak na razie samą sztangą, dyskopatia mi nie przeszkadza mocno, jednak był lekki ból po treningu. Niestety u mnie drążek jeszcze leży zastanawiam się, aby zacząć robić ćwiczenia w domu bo mam drążek http://www.podciaganie.pl/. a na siłowni może to na plecy ? : PRZYCIĄGANIE LINKI WYCIĄGU DOLNEGO W SIADZIE PŁASKIM,
...
Napisał(a)
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2349 Napisanych postów 30806 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 271991
nie,na siłowni właśnie podciąganie.

i jeśli będziesz robił tym planem co wkleiłeś to w domu nie rób już nic. Organizm musi mieć czas na regenerację.

Lekki ból po treningu mógł być spowodowany albo ową dyskopatią,albo złą techniką. Próbowałes moze siadów przednich?

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 72
nie próbowałem siadów przednich jak to mniej więcej wygląda ? ok tylko sek w tym ze nie zrobię więcej niż 2-4 prawidłowych podciągnięć a co dopiero 3 serie
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 72
Czy ćwiczenie które napisałem post wyżej może być zamiast wiosłowania sztangą w ogóle co sądzicie o tym planie? może być?
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Moj dziennik treningowy ale czy dobry ?

Następny temat

jak to polaczyc

electro
Polecane artykuły