SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

podciaganie na drazku, help

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1719

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam, mam niemały problem... jestem studentem AWF i mam na zaliczenie podciaganie na drążku podchwytem pełne na wyprostowanych dłoniach... obecnie zrobie okolo 7, mam dop zaliczenia 10,. Robilem przez jakies 2 miesiace nastepujacym planem:
4-5xmax podciagniecia z minutowa przerwa+4-5 max opusczenia powolne
Doszedlem do okolo 11, teraz nie robilem z dwa tygodnie i znowu jestem na poziomie 7 podciagniec;/
Chodzac na silke, tylko to praktycznie robilem... Poszedlem na zaliczenie, i facet zaliczyl mi tylko 8 podciagniec, a zrobilem chyba mu z 11, nie zaliczal mi bo do klatki piersiowej nie robilem ponoc (drazek nie dotykal klatki piersiowej);/ teraz zapisalem sie na inna silke, od dwoch tygodni robie ogolny plan i doradzono mi zebym pomiedzy poszczegolnymi seriami i cwiczeniami (rozne cwiczenia na atlasie, na biceps itd) podchodzil do drazka i nogi opierajac o parapet (jest blisko drazka, moge spokojnie oprzec nogi) podciagal sie okolo. I to mialbym wylonywac okolo 4-5 raz podczas jednego treningu? co o tym myslicie?
znalazlem na necie plan dla poczatkujacyh w podciaganiu ktory brzmi:
"Podciągaj się w seriach: 1(podciągnięcie)-2(podciągnięcia)-3-4-5-4-3-2-1 z 2 minutowymi przerwami pomiędzy seriami. W ten sposób podciągniesz się 25 razy czyli tyle samo co robiąc 5 serii po 5 powtórzeń. Łatwo policzyć ile razy podciągamy się w piramidzie. Po prostu podnosimy maksymalną liczbę podciągnięć (szczyt piramidy) do kwadratu. W tym przypadku: 5 =25. Możesz z czasem przesuwać szczyt piramidy coraz wyżej. Dochodząc do 7 podciągniesz się 49 razy !" co o nim myslicie?
Prosze o pomoc, moim priorytetem jest zaliczyc podciaganie. Z Gory dziekuje
Stosowac go? jakie mniej wiecej moga byc efekty?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1001 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11914
DRĄŻEK 2 RAZY W TYGODNIU (JESLI TYLKO RAZ TO METODA RÓWNIEŻ ZADZIAŁA) (NP. WTOREK I PIATEK)

-MAX LICZBE POWT DZIELISZ NA 2.
-ODPOCZYNKI MIĘDZY SERIAMI PO 3 MINUTY
-PODCIĄGASZ SIE TYLKO DO POŁOWY

1. Na pierwszym treningu robisz tylko połowę maksymalnej liczby powtórzeń
-robisz 10 takich serii (u ciebie po 3 powtórzenia za pierwszym razem)
-jeśli nie wyrobiłeś z ilością serii to powtórka na następnym treningu

2. Jeśli zaliczyłeś wszystkie serie to na następnym treningu o 1 powtórzenie więcej niż poprzednio. (czyli po 4).

Dokładasz tak powtórzeń w połowicznych ruchach aż dojdziesz do stagnacji, tzn braku poprawy w ilości serii na danej ilości powtórzeń (5,6,7.)

3. Po stwierdzeniu stagnacji (np. na 15 powtórzeniach) przez tydzień nie ćwiczysz ani pleców ani bicepsów (np. następny wtorek i piątek)

4. Po owej przerwie przychodzisz i rozgrzewasz się trzema seriami po połowie starej max ilości powtórzeń (u ciebie 3 x 3powtórzeń - to daje lepszy wynik) , odpoczynek, pobudzenie się do walki i jedziesz na rekord! (załóżmy że będzie 10p).

5. Po całym tygodniu powtórka sprawdzianu! (załóżmy ze będzie 12p)

6. Tydzień przerwy

7. Zaczynasz cykl od nowa opierając się na nowych liczbach max powtórzeń.
(czyli zaczynasz na 6 powtórzeniach) możesz zacząć od 3 powtórzeń ale podwieszasz 5 kg na pasie i cykl od nowa. sprawdzian robisz bez obciążenia. Następny cykl to 10 kg i tak dalej...
_______________

ja robie takie cośi dział jak narazie, teraz bede robił po 6 powtórzeń w poniedziałek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 366 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4373
A ile razy w tygodniu taki plan masz stosować ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 279 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8043
Gdzies na forum znalazlem taka porade - postaraj sie na jednej sesji podciagnac 30 razy. Postaraj sie zrobic to w jak najmniejszej liczbie serii. Na nastepnej sesji starasz sie zmniejszyc ilosc serii, a potem dorzucasz obciazenie...
Troche pokrecilem, gdzies taki temat na forum jest.

nie ma to jak dobry zgon

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 979
eeee jak tak bardzo ci jest trudno sie podciagac to moze sprobuj jakos zrzucic troche z nog ?:) nie wiem czy taki plan ci cos da ... bo co to jest jedno podciagniecie ,pozniej dwa itd. ja kiedys sie zrobilem sobie plan ze musialem w ciagu jednego dnia podciagnac sie 15razy ,w drugim dniu 20 i tak doszedlem do 70. to pozniej potrafilem sie podciagnac 15 razy na raz, a teraz jak zaczalem chodzic na silownie to wytrzymalosc spadla... moze kup sobie jakas tauryne czy cos innego zeby sie mniej meczyc... ^^
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 926 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9702
Hunter86
a ba ktorych zajeciach masz podciaganie sie na drazku? Na ktorym roku jestes i kierunku? .

Musisz wzmocnic m. najszerszy grzbietu tz.:
wioslowanie sztangielka
wioslowanie sztanga itp
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ale ta piramidka co napisalem jest zla czyli 1,2,3,4,5,6,5,4,3,2,1? co do amadi tego planu to z gory dzieki ale nie skorzystam... a co myslicie o tym zeby pomiedzy seriami robic te podciagniecia z nogami opartymi o kaloryfer? jestem na 2 roku, i mam problemy z gimnastyka a to jest m.in na zaliczenie. Nie mam zbytnio duzo cwiczen ktore moge zaliczycz ale to jest w miare w miare w zasiegu wiec probuje je zrobic:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 987 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 93341
Nawiasem mowiac, nienajlepiej swiadczy o naszych AWF-ach, ze nie ucza Cie, jak do celu dojsc, tylko wymagaja prostego odklepania tej dziesiatki :-/

FLUCTUAT NEC MERGITUR

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 926 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9702
"Musisz wzmocnic m. najszerszy grzbietu tz.:
wioslowanie sztangielka
wioslowanie sztanga itp"

Podciaganie sie nachwyt, podchwyt


troche dziwnie macie, bo u nas na gimnastyce sa normalne uklady gimnastyczne na przyrzadach i bez, ale nie zwykle podciagniecia
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomuszcie trening na mase

Następny temat

KONTUZJE A TRENING - LINKI

WHEY premium