SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pierwszy cykl

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6618

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 288 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3879
w żadnym razie nie zastępuj dextrozy "carbem", po treningu potrzebujesz szybko działających cukrów, czyli właśnie dextro(lub glukoze). Posiłek po-treningowy powinien być spożyty ok. 40 minut po treningu. A mieszankę krety, dextro i bcaa przyjmujesz bezpośrednio po treningu. Ja nieraz robię nawet tak(gdy nie mam czasu i liczy się każda chwila), że gdy skończę ćwiczyć większe partie mięśni, to biorę wspomnianą mieszankę a potem trenuje jeszcze przedramiona(nie mówię, że tak trzeba ale tak niestety nieraz robię - po porostu chcę cię uczulić, że to ma być BEZPOśREDNIO po treningu).
Co do kreatyny - to oczywiście mieszasz w jednym szejkerze krete i dextro, ja też wrzucam tam bcaa.
Potem czekasz 30-50 minut i jesz posiłek potreningowy(sporo białka - do 30gram - mało tłuszczu(bo spowalnia regenerację) - i sporo węgli).
Ja robię tak, że po treningu biorę odżywki, potem po 30-40 minutach 30 gram isolatu i dopiero za kolejne 30 minut jem posiłek. Ale gdy się rozkręcę na dobre w trenigach i metabolizm mi się strasznie przyspiesza to porcję isolatu trochę zmniejszam i łączę z tym posiłkiem, a całość spożywam 30-40 minut po treningu.
A co do carbo, o którym kolega wcześniej wspomniał, to ja polecałbym raczej dostarczyć owe węgle z jedzenia i nie katować się carbem między posiłkami - bo się tłuszczem zalejesz. Tak to mogą robić hardgainerzy.
Uff, to by było na tyle, bardziej szczegółowo i łopatologicznie sie nie dało. Ciesze się, że mogę pomóc. Powodzenia i pozdro.

Stój tam gdzie chcesz stać, choćbyś miał stać sam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 288 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3879
A co do białka przed śniadaniem, to najpierw weź krete a po pół godzince, śniadanko i dadaj do niego ok. 15g białka. Jeżeli to płatki z mlekiem to możesz np. wsypać do nich, a jeżeli to nie są płatki lub takie rozwiązanie ci nie pasi to po śniadaniu poprostu wypij to białko z szejkera(lub popijaj w trakcie).
Co do długości cyklu kreatynowego to zalecałbym 6 tygodni, niektórzy polecają 8 ale moim zdaniem 6 to optimum.
Co do dextro, to zawsze można je przyjmować po treningu, bo organizm uzupełnić wyczerpane podczas treningu zapasy energii w glikogenie. No chyba, że robisz redukcje...
BCAA - tak samo, można brać zawsze jeżeli tylko fundusze pozwolą.
Pozdro

Stój tam gdzie chcesz stać, choćbyś miał stać sam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 349 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2193
A co powiecie o tym samym cyklu bez białka? waze juz 78kg (184cm) i narazie mi to wystarczy, bo za duzo w pasie mi przybylo a nie chce zeby to szlo w te strone. w ciagu ostatnich 5 tygodni w pasie przybylo mijakies 5cm;].
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 288 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3879
to lepiej ogranicz węgle i tłuszcz, bo bez białka nie urośniesz.

Stój tam gdzie chcesz stać, choćbyś miał stać sam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 349 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2193
super dzieki rysiu. wg jakich proporcji spozywasz skladniki odzywcze? ja staram sie 2.2-3g bialka na kg masy ciala (w moim przypadku wychodzi okolo 200g/dzien) - to stanowi 30%kcal dziennego zapotrzebowania, 20% to tluszcz i 50% z weglowodanow.

Na sniadanie najczesciej jem jajka w roznej postaci, 3 lub 4 - tj okolo 20-30g bialka - czy dodawac do tego WPC lub WPI?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 288 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3879
W czasie ostrej masówki spożywam do 4000 kcal/dzień. Białko to ok. 2.2g/kg wagi ciała. Nie liczę specjalnie węgli i tłuszczy - po prostu staram sie jeść jak najmniej tych drugich.
śniadania staram sie jadać węglowo - białkowe. Spożywaj do 30g białka w jednym posiłku - z większymi porcjami mogą być już problemy z przyswojeniem.
pozdro

Stój tam gdzie chcesz stać, choćbyś miał stać sam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 349 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2193
tez najczesciej nie licze wegli i tluszczy:), ale bezp. po treningu spozywam 0.8g weglowodanow na kg masy ciala. śniadanie to jaja czyli bialko i chleb pelnoziarnisty - weglowodany, czyli wszystko gra. i nie wiem skad ten brzuch. czy cwiczac aeroby mozna starcic tak samo mase miesni jak tluszcz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 288 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3879
brzuch pewnie stąd, że jesz więcej niż potrzeba - to normalne na masówkach i przy ciężkim treningu. Cudów nie ma, najpierw sie robi masę a potem rzeźbę.

Stój tam gdzie chcesz stać, choćbyś miał stać sam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 349 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2193
:):):) czyli dobrze ze mi urusł brzuch:]. Czyli z tego mają być mięśnie tak? Ale to jeśc dalej tak żeby rosnął, czy lepiej przestać a organizm wykorzysta zapasy, ktore nazbierałem? mam sie uspokoic? bo chyba panikuje jak stara baba;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miętki JASZCZOMP
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 21724 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 92660
zbyt dużo bzdur jest tutaj by prostować, nawet mi się nie chce.

niczego nie kupuj, poczytaj lepiej o jedzeniu i zastosuj w praktyce.

zresztą rob jak uważasz.

proszki i bzdury typu glutamina ( nie działa) czy bcaa ( na masie zbędne ) nie zrobią z Ciebie pako

4 miesiące..na mojej siłowni czekałbyś aż wszyscy skończą ćwiczyć by sobie pomachać.

Rysiu, carbo wchłania sie niewiele wolniej niż dextroza, dla Twojej wiadomości, a resztę doczytaj ale nie w starych flexach a coś ze świeżych i niekomercyjnych źródeł.

zdr.

"nie znam sie na niczym co czytałem na temat ćwiczeń"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pro Anabol

Następny temat

Krótkie pytanie.

WHEY premium