SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kto pomoże - prośba o radę

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1268

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 36
Hej :)
Moim problemem i zarazem celem jest obniżenie wagi i centymetrów zarówno w brzuchu jak i w udach. Mam 24 lata i 172 cm wzrostu. Obecnie ważę 64 kg.i od października ubiegłego roku chodzę na siłownie w zależności od czasu 2 - 3 razy w tygodniu. Chciałabym zgubić centymetry w udach (obwód uda to 56 cm.) i w brzuchu (w pasie 78 cm). Problem w tym, że od kiedy ćwiczę przybrałam na wadze 2kg. - biegam ok. 20 min., ćwiczę na rowerku ok.15 min. i siłowo ok 25 min.- czy robię coś źle?! Jeśli macie jakieś rady to poproszę - wszystkie się przydadzą w osiągnięciu celu czyli schudnięcia 4 kg. i zgubieniu nadmiaru tłuszczyku i cm. w udach i brzuchu :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
przeczytaj pierw regulamin do końca tam znajdziesz arty które rozjaśnią ci problem generalnie kwestii diety i treningu i propozycje treningu w zalezności od stopnia zaawansowania
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 36
Zapomniałam dodać :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 36
Wiek : 24
Waga : 64kg
Wzrost : 172cm
Obwód w biuście : 83cm
Obwód pod biustem : 74cm
Obwód talii w najwęższym miejscu: 73cm
Obwód na wysokości pępka : 82cm
Obwód bioder : 90cm
Obwód uda w najszerszym miejscu: 56cm
Obwód łydki : 34 cm
W którym miejscu najszybciej tyjesz : uda, brzuch
W którym miejscu najszybciej chudniesz : biust, posladki
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: siłownia 2-3 razy w tygodniu, aeroby + cwiczenia silowe ( po 30 min)
Co lubisz jeść na śniadanie: jajecznicę, kanapki, płatki z mlekiem
Co lubisz jeść na obiad : przede wszystkim makaron, mięso, ryż, warzywa, surówki, ziemniaki, kasza gryczana
Co jako przekąskę : owoc, jogurt, słodycze, czipsy
Co jako deser : czekolada
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia: dobry
czy regularnie miesiączkujesz: tak
czy bierzesz tabletki hormonalne: tak
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: nie
czy rodziłaś: nie
Preferowane formy aktywności fizycznej : przede wszystkim bieganie, jazda na rowerze, plywanie
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: brak
Dieta: brak

Zmieniony przez - wiolka90 w dniu 2014-02-06 15:19:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 100 Napisanych postów 1420 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 10667
Winna jest dieta, pewnie dodatni bilans kaloryczny a powinien być lekko ujemny. Już nic nie powiem o tych chipsach i słodyczach. Niestety musisz zmienić coś w diecie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 303 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 27511
Hej Odnośnie Twojego pytania - co robisz źle... Po pierwsze to chyba dieta kuleje bo przegryzając czekoladę czy chipsy to nie ma się co dziwić że tłuszcz nie schodzi. To tak co się pierwsze rzuca w oczy. Poza tym powtarzane tu setki razy nie chudniemy miejscowo, tam gdzie byśmy sobie tego życzyli. No i skąd ta pewność że jak zgubisz akurat 4kg to osiągniesz stan idealny?

" The mind is the limit. As long as the mind can envision the fact that you can do something, you can do it (...)"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 36
czekolada i chipsy wymienilam jako ulubione, aczkolwiek rzadko zdarza mi się przegryzać w ogóle cokolwiek :) 4 kg. to taki mój cel i wcale nie mówię, że akurat to wystarczy żeby lepiej i smuklej wyglądać, ale jest to taka według mnie waga idealna. Znalazłam coś takiego, jako propozycję treningu i jak myślicie - nada sie?
Dzień 1
1a. wyciskanie skos hantle
1b. rozpiętki skos 3x10-12
2. pompki 3x max
3a. uginanie ramion ze sztangą
3b. prostowanie ramion na wyciągu 3x10-12
4. brzuch 3x max
5. aeroby (30 minut bieżnia max nachylenie/ orbitrek)

Dzień 2
1. przysiad 4x 10-12
2. wejście na podwyższenie 3x12-15
3a. suwnica, nogi neutralnia
3b. bułgar 3x12-15
4a. RDL
4b. uginanie 4x10-12
5. aeroby

Dzień 3
1a. ściaganie drążka
1b. wyciskanie na barki, hantle 3x10-12
2. MC
3a. przyciąganie linki wyciągu dolnego
3b. odwrotne rozpiętki
4a. unoszenie bokiem
4b. unoszenie ramion w przód, guma
5. podciąganie 3x max
6. brzuch 3x max
7. aeroby


Zmieniony przez - wiolka90 w dniu 2014-02-06 15:31:59

Zmieniony przez - wiolka90 w dniu 2014-02-06 15:32:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A myślisz, że zumba będzie dobra dla pani Jadzi spod 6-tki? Nie odpowiesz zapewne, bo nie wiesz, co to za jedna ta pani Jadzia.

Analogicznie:

Skąd mamy wiedzieć, jaki trening będzie dobry, skoro nic o Tobie nie wiemy? Robiłaś kiedykolwiek MC albo rozpiętki? Nie mówię o machaniu hantelkami 2 czy 5kg ale porządnym ciężarze.

Zmieniony przez - Martucca w dniu 2014-02-06 16:03:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 36
rozpiętki na klatkę piersiową robię na 10 kg. i inne ćwiczenia na klatkę piersiową na podobnym ciężarze i na nogi na odwodziciel uda czy mięśnie wewnętrzne uda na "motylku": ok. 35 kg. Dodatkowo na pośladki na pendo

Zmieniony przez - wiolka90 w dniu 2014-02-06 16:55:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
To co wymieniasz to maszyny, ile razy zrobisz pompke ile bierzesz kg w MC i przysiadzie? Obawiam sie ze nie jestes gotowa do tego treningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 36
to był tylko przykładowy, który znalazłam w necie i chciałam się dowiedzieć czy jest odpowiedni. Takich ćwiczeń jeszcze nie próbowałam i robiłam to co wymieniłam, czyli w większości aeroby i maszyny na nogi. Jeśli macie jakieś propozycje ćwiczeń na wysmuklenie (nie umięśnienie) ud czy na płaski brzuch to rzucajcie pomysłami :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
nie istnieje "wysmuklanie mięśni" to pojęcie jest tak samo bezsensowne jak tonowanie mięśni, wydłużanie mięśni itp. Fizycznie nie istnieją te zjawiska tak jak spalanie miejscowe tłuszczu.
Nie gniewaj się, ale my trenując nie myślimy w kategoriach co zrobić by, broń Boże , nie zobaczyć mięśnia, więc obawiam sie , że trudno nam tu ci będzie pomóc
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Brzuch - jak się go pozbyć?!

Następny temat

pomoc w ułożeniu diety

WHEY premium