SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

jedzenie nocne??

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2258

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 755 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 13802
Witam! W jakich porach dnia najbardziej odkłada się tłuszcz?? Czy jeżeli zjem np. 6 kanapek z wędliną (obojętnie jaką) rano, a zjem je przed pójściem spać to kiedy mi sie bardziej odłoży tłuszcz?? Pozdrawiam!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 5820 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42644
A pomysl Logicznie...;)

GÓRA---->I am What I am

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 111118
Liczy się bilans kalorii w ciągu dnia, nie pora ich spożycia.

Beatus, qui prodest, quibus potest

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2931 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 24391
charon, a co sadzisz o info z tego linku: https://www.sfd.pl/temat152809/ 

fragment:
Więcej cukrów rano, mniej wieczorem

Podczas normalnego posiłku człowiek spożywa przeciętnie ok. 50-150 g glukozy. Po zakończeniu jedzenia, ustrój będący w stanie spoczynku spala glukozę w tempie ok. 10-15g na godzinę. Jeżeli więc przerwa między posiłkami trwa 4 godziny, organizm na potrzeby energetyczne wykorzystuje jedynie 40-60g przyjętej glukozy. Pozostała jej cześć odkładana jest w formie zapasu. Głównym magazynem węglowodanów są mięśnie i wątroba, gdzie składnik ten gromadzony jest w formie glikogenu. Jednak tkanki te posiadają ograniczoną pojemność, w związku z czym mogą pomieścić tylko ściśle określoną pulę węglowodanów - mięśnie (150-350g), wątroba (50-150g).
Proces odkładania glikogenu przebiega najintensywniej w godzinach rannych oraz po zakończeniu wysiłku fizycznego, gdyż w tym okresie poziom tego składnika w organizmie jest niewielki. Z tego tytułu większe porcje węglowodanów zaleca się w posiłkach przedpołudniowych oraz po wykonanej pracy mięśniowej.
Zapotrzebowanie na cukry spada natomiast w godzinach wieczornych. Przy prawidłowej częstotliwości odżywiania, pod koniec dnia, zarówno mięśnie jak i wątroba zostają nasycone odpowiednią ilością glikogenu, w efekcie czego nadmiar spożytej glukozy może zostać wykorzystany m.in. na potrzeby syntezy tłuszczu zapasowego. To samo dotyczy spożywania nadmiernej ilości węglowodanów w jednym posiłku, podjadania przekąsek węglowodanowych między posiłkami oraz przyjmowania większej ilości cukrów w dni wolne od treningów.

Pzdr

----> www.pajacyk.pl <----

na weekendach mnie NIE MA!

::]]}|{{[[:: a44 - electro glide in blue

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 111118
Jak już gdzieś napisałem, spożywając "standardowy" posiłek glukoza posłuży do wytworzenia energii a przy nadwyżce kalorycznej to tłuszcz "się odłoży". Przy większym spożyciu glukozy więcej jej też zostanie spalonej. Jeżeli w ciągu dnia spożyjemy mniej węglowodanów, to uszczuplimy zasoby glikogenu, który ewentualnie uzupełnimy wieczorem. Jeżeli nawet węglowodany spożyte wieczorem by posłużyły do syntezy tłuszczów to przy założeniu bilansu na 0 do tego wieczora byśmy byli w stanie hipokalorycznym - byśmy schudli, wieczorem przytyli - bilans i waga wychodzą na zero

Beatus, qui prodest, quibus potest

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 152 Wiek 51 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3655
Daje ci soga za zdrowe myslenie

If ignorance is bliss than I am very blessed

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 111118
Jak chcesz dać mi soga wykup abonament.

Beatus, qui prodest, quibus potest

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 152 Wiek 51 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3655
Raczej tu gdzie mieszkam nie da rady.

If ignorance is bliss than I am very blessed

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
a co ma miejsce zamieszkania do wykupienia abonamentu ?

no chyba ze w domu dziecka mieszkasz to przepraszam

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
saib__ ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 20426 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 84645
Raczej chodziło mu o to, że ciężko jest wysłać smsa skoro nie mieszka w Polsce.
W każdym razie,
ja jem samo białko na noc.
Nawet już tłuszczu nie dorzucam.

Były moderator Sceny MMA i K-1 oraz elita SFD.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
pinecone85 ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 4636 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 22462
Ja mam inny problem,ucze sie duzo,zwlaszcza nocami,prowadze nocny tryb zycia ogolnie. ostatnio jem sporo wlasnie w nocy,to sobie tune otworze,to kanapki zrobi,to twarozek sklece. Mimo wszystko odklada mi sie wanciol. Ciezko mi z tym,zwlaszcza ze tuz przed sesja swiecil kulturny kaloryferek,a przeciez wraz z zakonczeniem egzaminow trzeba bedzie wrocic do ostrego treningu. Co mozna jesc na legalu w srodku nocy?.

Grappling

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

co myślicie???

Następny temat

TKD do werykacji!!!

WHEY premium