SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dobry trening?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2003

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czesc. Mam 23 lata. Po 1,5 miesiacu przerwy znowu zaczalem chodzic na silke. przedtem chodzilem jakies pol roku. Cwiczylem w sposob nastepujacy: poniedzialek-klatka-plecy, wtorek-biceps-triceps, sroda-barki. Do tego wszystkiego dozucalem nogi przedramiona i brzucho. I powtarzalem tak znowu w srode klatka i plecy itd. W niedziele przerwa.
Jak zaczynalem na klate max bralem 70 kilo, po pol roku moglem juu wziac 100 ( na raz), i na wszystkie partie moglem wiekszy ciezar wziac. Nie jadlem zadnej odzywki. Nie stosuje zadnej diety. Troche przytylem--teraz przy wzroscie 183 waze 85 kilo. Czy taki trening jak przedstawilem u goory jest dobry, czy nie za bardzo?
Aha jak cwiczyc na mase( duze ciezary mala liczba powtorzen?) a jak na rzezbe ( male ciezary duza liczba powtorzen?)?
Dziex!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dziex za odp!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
troche cierpliwosci nie zawadzi na przyszlosc. tym bardzioej ze czekales AZ 3:20. no ale niewazne.

jak dla mnie przedstawiony program ma wady:

- laczenie plecow i klatki na jednym treningu (duze partie miesniowe)
- trenowanie ramion zaraz po klacie i plecach (jesli dobrze cwiczyles w poniedzialek klate i plecy to ramiona powinienes miec zmeczone)
- "do tego dorzucalem nogi..." :-/ nogi to polowa Twojego ciala, nie mozna ich zaniedbywac. a powyzszy cytat wspazuje na to, ze traktujesz ta czesc ciala "po macoszemu"
- w wiekszosci przypadkow cwiczenie kazdej partii miesniowej raz w tygodniu to optymalne rozwiazanie
- trening to (mniejsza) czesc kulturystyki. aby urosnac nalezy sie prawidlowo odzywiac. dieta jest BARDZO! wazna.

na 2 ostatnie pytania odpowiedziales sobie (prawie) samodzielnie. aby zrobic rzezbe nalezy robic cwiczenia aerobowe i zmodyfikowac diete. ilosc powtorzen i ciezar to sprawa drugorzedna. niektorzy (np. bst) w ogole nie uznaja podzialu na trening masowy/rzezbowy (no w przypadku HIT to ciezko byloby co modyfikowac a jedynie modyfikacje diety i aeroby.

wspomniales o duzym przyroscie masy i sily. to normalne wsrod poczatkujacych. z czasem tempo (wyraznie) oslabnie i bardziej bedziesz musial zwracac uwage na regeneracje, diete i rozsadny trening.

mam nadzieje, ze conieco rozjasnilem sytacje.

pozdrawiam
Beeboyz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1082 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28663
Moim zdaniem masz za bardzo intensywny trening, gdyz laczysz duze partie miesniowe na jednym treningu.

Moja propozycja treningowa:

Dzien 1: klatka + biceps
Dzien 2: barki + triceps
Dzien 3: wolne
Dzien 4: plecy + kaptury
Dzien 5: nogi + przedramie
Dzien 6: wolne
Dzien 7: wolne

Dodatkowo w wybrane dni - brzuch.



Mariux

Mariux

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wielkie dzieki za podpowiedzi!
Czy mozna w pierwszej serii zarzucic sobie ciezar najwiekszy a potem schodzic do mniejszych? Czy trening zawsze powinien polegac na zwiekszaniu ciezarow przy kazdej serii? I czy tak cwiczyc na kazda partie miesni?
Tak wogole to nie mam zamiaru byc wielkim kafarem bez karku tylko gosciem ktoory ma jakies zachowane proporcje.
Jeszcze raz dziex!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
powiem szczerze, ze progresja przy wykonywaniu kilku serii to dla mnie czysta abstrakcja. mnie osobiscie kiedys sie udalo zwiekszyc obciazenie w kolejnych seriach, ale serii bylo tylko 3 a ostatnia pomagana. wydaje mi sie, ze lepiej zrobic np. 4 serie z tym samym ciezarem (ewentualnie zmniejszajac ilosc powtorzen) niz 6 serii zmniejszajac ciezar.

"Tak wogole to nie mam zamiaru byc wielkim kafarem bez karku tylko gosciem ktory ma jakies zachowane proporcje"
cos mi sie wydaje, ze nie tak latwo zostac wielkim kafarem bez szyji (a naturalnie to juz w ogole)

co do planu Mariuxa: triceps w dzien po klacie to kiepski pomysl. poza tym 4 dni bez uwzgledniania aerobow to troche duzo jak dla mnie (dla innych w sam raz). no ale z pewnoscia bije Twoj oryginalny plan na glowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Beeboyz. Wiesz niektorzy maja podejscie do silki takie, ze chodza by sie dobrze czuc a przy okazji zbudowac fajna sylwetke. Nie czuja potrzeby katowania sie "piersia z kurczaka i ryzem" co dziennie! Bardzo dziekuje za podpowiedzi.
Wiesz z tego co czytam to ludzie tu zyja dla silowni i wszystko temu podporzadkowuja! Mi sie wydaje ze nie na tym ma to polegac. Ja jem co chce. Przychodze z knajpki w ktorej wypilem z 3 bronki, jestem glodny robie sobie chleb ze smalcem
Wiem ze zostane wyklety ale takie mam podejscie. Kiedys probowalem jesc odzyweczke ale tak po niej smierdzialem ze sobie odpuscilem.
CZE
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
soryy za bledy ale dzis bylem w knajpie dluzej ))
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja robie (łacze)- klatę + barki - 2 dni przerwy, -plecy + ramoina - dzień przerwy - nogi -
Oprócz tego zawsze na każdym treningu robie brzuch
Polecam
Yo!

XXL
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Moj trening to:
1. Klatka + triceps - dlatego triceps ,bo po klatce
mam go juz rozgrzanego i napompowanego i pozostaje tylko zrobic ze 2 cwiczenia z malym obciazeniem i jest ok.

2. Nogi (tez łydki) + brzuszki ,albo grzbiet
3. Barki + najszerszy i ewentualnie kaptury zaraz po barkach
a to dlatego ze np. cwiczenie typowo na kaptur dobrze pompują krew do barków .
4. Biceps + inne cwiczenia bzuchy lub jakis aeroby
5. Odpoczynek

Stosuje go od roku i jestem happy. Nie robcie Barkow w nastepny dzien po klacie .Przy kl. troche pracuja bary i na drugi dzien sa przemeczone.Najlepiej przedzielic to nogami.
Jest to dobry plan bo kazde partie sa obrabiene co 5 dni ,a na upartego co 4, bo dlamnie trening co 7 dni to nieporozumienie - za dlugi okres.

SZAFAR
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 6045 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 40153
a moj trening jest jeszcze inny:
wt: barki nogi
czw: klata biceps
sob: plecy triceps
nd: brzuch dolne plecy
pozdrawiam

Pozdrawiam,
NoRtOn

*F*u*c*k* The Rest,We Are The Best

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

troszkę głupi ale (chyba)ważny

Następny temat

Rzezba zamiast masy - co ze mną jest?

Wiecej