SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dieta na masę - prosze o korektę

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1737

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2466
Witam

Chciałbym poprosić o ocenę i ewentualne porady co do mojej diety na masę

21 lat 85 kg 188cm

1) Śniadanie
- 500ml mleka
- 60g płatków owsianych błyskawicznych
- 20g otrębów pszennych
- ok 25g rodzynek
- ok 25g orzechów włoskich
- 30g WPC
- tabletka maxivit

2) II śniadanie (zazwyczaj na uczelni)
- ok 150g ryżu/kaszy
- 120g piersi z kurczaka gotowanej na parze
- pomidor, sałata, papryka
- 20ml oliwy z oliwek
- jajko (lub dwa) kurze całe (gotowane)

3) przedtreningowy
- 150g ryżu/kaszy
- tu nie mam wyboru bo obiad rodzinny ale staram się jakieś mięso zjeść, lub rybę (jeśli mało to uzupełniam WPC)
- warzywa
- 20ml oliwy

4) krótko przed treningiem
- 35g Carbo
- 10g WPC
- Porcja Storm

5) bezposrenio po treningu
- 100g Profi Whey Mass
- porcja Storm

6) posiłek po-treningowy
- 150g ryżu/kaszy
- puszka tuny

7)* jesli trening kończe ok 20 to ten wyżej to mój ostatni posiłek jeśli trening mam rano po śniadaniu (piątek) to kolacja:
- 2 kromki chleba pełnoziarnistego z sałata wędlina zółtym serem pomidorem ogórkiem (ogólnie jakieś warzywa)
- śledzie/makrela/biały chudy ser/jogurt naturalny (co jest w lodówce )

8) na noc
- 40g prolongatum biogenixa

proszę o ewentualne porady, korekty etc, treningi 3 razy w tyg
w dni nietreningowe posiłki okołotreningowe są zamieniane w jeden zazwyczaj z kurakiem/tuną plus warzywa ryż/kasza
pozdrawiam

Zmieniony przez - pepper77 w dniu 2008-11-23 09:38:54
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3962 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51046
płatki owsiane błyskawiczne, zamień na zwykłe (sa mniej przetworzone, mają niższe ig) i po prostu zalewaj je mlekiem wieczorem i wstaw do lodówki. Rano wystarczy wstać, dodać te rodzynki i możesz szamać

Po co carbo przed treningiem? Przed ww o niskim indeksie glikemicznym (ryż brązowy płatki owsiane, makaron razowy, kasza)
Carbo to ww proste, szybko podniosą poziom insuliny, który równie szybko opadnie, a Ty będziesz przymulony i bez mocy..
Ja nie polecam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 96 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68752
1) Śniadanie
- 500ml mleka
- 60g płatków owsianych błyskawicznych
- 20g otrębów pszennych
- ok 25g rodzynek
- ok 25g orzechów włoskich
- 30g WPC
- tabletka maxivit
ok. tylko daj owsiane zwykle/gorskie i zamien sobie rodzynki na swiezy owoc i mleka mozesz mniej dac

2) II śniadanie (zazwyczaj na uczelni)
- ok 150g ryżu/kaszy
- 120g piersi z kurczaka gotowanej na parze
- pomidor, sałata, papryka
- 20ml oliwy z oliwek
- jajko (lub dwa) kurze całe (gotowane)
jaka zbedne

3) przedtreningowy
- 150g ryżu/kaszy
- tu nie mam wyboru bo obiad rodzinny ale staram się jakieś mięso zjeść, lub rybę (jeśli mało to uzupełniam WPC)
- warzywa
- 20ml oliwy
ok

4) krótko przed treningiem
- 35g Carbo
- 10g WPC
- Porcja Storm
carbo i wpc zbedne

5) bezposrenio po treningu
- 100g Profi Whey Mass
- porcja Storm
ok

6) posiłek po-treningowy
- 150g ryżu/kaszy
- puszka tuny
ok

7)* jesli trening kończe ok 20 to ten wyżej to mój ostatni posiłek jeśli trening mam rano po śniadaniu (piątek) to kolacja:
- 2 kromki chleba pełnoziarnistego z sałata wędlina zółtym serem pomidorem ogórkiem (ogólnie jakieś warzywa)
- śledzie/makrela/biały chudy ser/jogurt naturalny (co jest w lodówce )
jedz tu bez wegli jakis twarog,oliwa i warzywa

8) na noc
- 40g prolongatum biogenixa
dodaj oliwe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2466
mleka daje tyle bo jeszcze oprócz płatków rozpuszczam osobno WPC

co do tego Carbo i WPC przed treningiem, które mi każdy mówi że zbędne, to ja czytałem tu na sfd taki artykuł, który pokazywał wyniki jakiś badań, że właśnie Carbo i WPC podane mniej więcej w takich ilościach zwiększa anabolizm mięśnia

I po co oliwa do prolongatum?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1777 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 29465
oliwa aby spowolnić wchłanianie białka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3962 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51046
Są różne badania i różne opinie.
Kiedyś ludzie robili tak czy siak, a dzisiaj jest zupełnie inny pogląd..

A ten pogląd jest taki, że carbo jest generalnie zbędne, niepotrzebne o żadnej porze, bo to tylko wymysł sprzedawców..

Zwykłe cukry proste..

--

zamiast tej oliwy lepiej zjeść trochę orzechów

oliwa i odżywka jakoś się nie komponują

Zmieniony przez - Volcanodon w dniu 2008-11-24 15:40:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2466
@zuper czy prolongatum nie jest już samo w sobie spowolnione? taka właśnie wydaje mi się że jest idea tego białka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1777 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 29465
ale wątpie że ma czas wchłaniania 9-10h a tyle właśnie trwa przerwa między ostatnim posiłkiem a śniadaniem. Oliwa zawsze pomoże a jak masz braki tłuszczu w diecie to podwójna korzyść :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2466
haha jestem na studiach nie jest mi dane spać 9-10 h
a tak poważnie to ok dodam oliwke na noc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 96 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68752
to co jest napisane to czesto chwyty makretingowe by kupowac produkty lepeij zjesc porzadny posilek ew. carbo po treningu wypic lub zjesc owocka
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na mase

Następny temat

Pytanie o diete

WHEY premium