SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dieta do poprawy/oceny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1352

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 147
Witam!
Jestem tu nowy i chcę dowiedzieć się od Was, czy dieta, którą ułożyłem ma rację bytu. Proszę o poprawę i ocenę.

Dane:
- wiek- 24 lata
- wzrost- 178 cm
- waga- 66 kg

Współczynnik BMR 1702.55
Aby utrzymać wagę
Kalorie 2341.01
Węglowodany 55% 1287.56kcal = 321.89gram
Białko 15%% 351.15kcal = 87.79gram
Tluszcz 30% 702.3kcal = 78.03gram

Cel: 75-77 kg



Do każdego posiłku oprócz 1 oraz 5 piję około 200 ml wody z sokiem bądź z miodem. Ryż naprzemiennie z ziemniakami, kaszą oraz czasami z makaronem. Mięso naprzemiennie- pierś z kurczaka, udko z kurczaka, czasami jakieś mięso mielone oraz ryby. Warzywa podobnie- pomidory, marchew, jak będzie cieplej do wpadnie rzodkiewka, kalarepa, sałata, szczypiorek.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.


Zmieniony przez - frankmartin w dniu 2013-03-16 16:30:19

Zmieniony przez - frankmartin w dniu 2013-03-16 16:30:59
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4533 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34420
ilość kalorii w posiłkach może być rozłożona w dowolny sposób
Jeśli musisz popijać to popijaj w takim razie samą wodą-miód czy sok zawierają węglowodany,które musiałbyś wliczyć do bilansu-lecz są to węglowodany proste,więc dlatego proponuję samą wodę-ewentualnie możesz spróbować dodać do niej soku z cytryny i liść mięty

Zmieniony przez - Szprota94 w dniu 2013-03-20 20:46:53

Nie ma takich zmian,których my nie możemy wnieść!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4533 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34420
Jeśli Twój olej rzepakowy nie jest zimnotłoczony to zastąp go olejem lnianym/orzechami włoskimi/pestkami dyni
Odrzuć zwykły ryż biały-w zamian jedz ryż parboiled/brązowy/basmati i oczywiście inne źródła węglowodanów
Dobrze by było,gdybyś dał radę wkomponować do diety tłustą,świeżą rybę
Do ostatniego posiłku dodaj warzyw

Nie ma takich zmian,których my nie możemy wnieść!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 125
wszystko prawie źle
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 147
Dzięki za odpowiedzi. Oto poprawiona dieta

arold1234mlody co to znaczy "wszystko prawie źle"?

Jeżeli chodzi o olej to mam na myśli Kujawski z pierwszego tłoczenia.




Zmieniony przez - frankmartin w dniu 2013-03-17 22:20:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 124
banan zmień na jabłko jak już coś i owsianke lepiej z woda, mleko raczej mało wskazane. zamiast jaj sadzonych ja preferuje jeść całe.
posiłek 5 znów proponuje jabłko + odżywka białkowa.
posiłek 7 - na serku formy się nie zrobi :)



Zmieniony przez - primefxp w dniu 2013-03-17 22:51:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4533 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34420
kujawski się nie nada do diety-zamień na orzechy włoskie/migdały/pestki dyni/olej lniany
Zamiast 2x dziennie jeść ryż parboiled proponuję 1x ryż parboiled na drugi raz np.ziemniaki,makaron pełnoziarnisty
Dobrze by było,gdybyś nie jadł kurczaka 3x dziennie i dodał do diety tłustą,świeżą rybę. A reszta jest ok

Nie ma takich zmian,których my nie możemy wnieść!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 147
Dzięki za odpowiedzi. Oto nowa wersja diety:



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 5239 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 75867
Witam
W śniadaniu uwzględnij banana lub rodzynki, możesz dodać także orzechy.
Pierś z kurczaka zastąp chudą wołowiną/wieprzowiną.
Przed treningiem zjedz ryż/makaron, a bezpośrednio po ziemniaki z piersią kurczaka.
Dieta ok.

Zmieniony przez - Mateo 1983 w dniu 2013-03-18 21:36:06

"Wszystkie rzeczy są trujące i nic nie jest bez trucizny,
Jedzenie i picie ponad miarę jest również trujące." - Paracelsus
http://www.sfd.pl/TŁUSZCZE-t369407.html
http://www.sfd.pl/JAJO-t429538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 147
Dzięki za szybką odpowiedź. Jeszcze raz poprawiłem dietę. Oto ona:



Do śniadania dorzuciłem orzechy włoskie. Jeszcze jedno pytanie, czy ostatni posiłek wystarczy w postaci takiej jakiej jest czy może coś dorzucić. Ogólnie coś do zmiany czy dostanę ocenę dostateczną z diety?

Zmieniony przez - frankmartin w dniu 2013-03-18 22:17:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4533 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34420
jest ok
Ostatni posiłek może być
tylko nie pij do każdego posiłku tego soku czy miodu-ewentualnie możesz czasem dodać do śniadania miodu w miejsce rodzynek

Zmieniony przez - Szprota94 w dniu 2013-03-19 08:09:30

Nie ma takich zmian,których my nie możemy wnieść!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 147
Dzięki za odpowiedzi.
Szprota94- jeżeli chodzi o wodę z sokiem bądź miodem do prawie każdego posiłku to mam na myśli to, że nie potrafię jeść posiłku bez popijania go. Nie będę przecież pił Pepsi, bądź innego śmieciowego picia, a herbaty zielonej nie znoszę. Jeszcze jedno pytanie, czy pierwszy posiłek nie ma za dużo kalorii?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plecy

Następny temat

Dieta rzezba 90kg

WHEY premium