SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

cukrzyca

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1747

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 288 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5710
Witam.

Mam cukrzyce od 9 lat i chcem troszke zrzucic z wagi.

Wczesniej poprostu ograniczalem wegle, jadlem wiecej surowek itp itd zeby sie zapchać ze tak to nazwe.

Np. łyżka ryzu + mieso + duuuzo warzyw

Aleee ostatnio wrocilem do tego i slabo cos mi idzie...

Na noc czesto chce mi sie jest to pije herbaty, wode, czasem jakis owoc.

Jesc wiecej tluszczy a mniej wegli??

Bo tak czytam i czytam i jednak troche inne mam podejscie i wlasnie moze zle...
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 222 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3054
Generalnie dieta cukrzycowa pokrywa się z kulturystyczną. Ja zapodaję WPC i nie mam skoków cukru...Pokombinuj z kaloriami, a przede wszystkim nie bój się ruszać! Zobaczysz, też, że spadnie zapotrzebowanie na insę, a to kolejny plus regularnych ćwiczeń i przemyślanej dietki...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 222 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3054
Przede wszystkim oblicz zapotrzebowanie wg. postów podwieszonych. Daj tłuszczu 1 g/kmc. A węgle utnij również wg. wskazówek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3181 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11710
Jaki to rodzaj cukrzycy? Co powiedział lekarz?

Bedziesz musiał kłaśc nacisk na weglowodany, szczególnie złozone wolnowchłaniające sie, np. skrobia, gdyz wchłaniaja się powoli i równomiernie do krwi.

Badasz sobie poziom glikemii? Jak u Ciebie wygląda profilaktyka?

"All diseases begin in the gut."
Aktualny dziennik: zamkniety.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 288 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5710
Lekarz mowil uciąć wegle i mniej insuliny i bedzie ok.

Weglowodany zlozone najlepiej, tylko na samych takich weglach tez sie nie da jechac bo cukier ostro skacze.

Tak, normalnie mierze cukier, dodam ze insuline biore szybkodzialajaca(humalog)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3181 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11710
Ile procent weglowodanów masz w diecie, chodzi mi oprocent wzgledem Twojego zapotrzebowania?

Jaki rodzaj cukrzycy masz?

"All diseases begin in the gut."
Aktualny dziennik: zamkniety.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 288 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5710
Cukrzyca typu 1.

Hmm.. jak zachorowalem to mialem diete na 1800kcal i na 230g weglowodanow, ale to jak mialem 13 lat.

Ostatnio mialem diete na ok 3100 kcal.

O to chodzi ze, lekarz nie przypisuje i nie powie ile bialka, tluszczy itp.

A pare razy bylem na konsultacjach niby z diabetologiem too.. az ciezko bylo sluchac bo tlumaczy mi a jak cos zapytam to juz nie wiem ocb, tak jakby z ksiazki mi regułki czytała.

Obecnie kcal nie licze, tylko poprostu mniej jem i zero tłuszczy, ryba, warzywa na parze i do tego łyżka stolowa ryzu, tylko nie wiem czy tez tak warto schodzic w dol z weglami?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
dlaczego zero tluszczy? To bardzo duzy blad
Ryz nie jest generalnie przyjazny cukrzykom.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 288 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5710
Ryz, czasami kasze gryczana.

To same ryby/mieso z warzywami jesc??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Wlasciwie najlepiej, jesz warzywa w duzych ilosciach, ryby, mieso, do tego zdrowe tluszcze szczegolnie oliwa z oliwek, zmielone nasiona lnu,
do tego mozesz fasole soczewice , ciecierzyce bo one trwione sa powoli nie powodujac skokow insuliny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 288 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5710
A ok. dzieki bardzo.

a moze cos na zmiane z faolka?

Kasza gryczana?

Makaron/ryz/ziemniaki odpada.

a na noc?? Twarog jesc czy darowac sobie?

Bialko czasami pije, tylko ze pisze np ze na 100gr jest 10wegli a co do czego to jest wiecej, booo cukry skaczą i to ładnie skaczą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
zadne bialko nie pij, chyba ze masz czyste bez wegli, ale nawet to ma sztuczne slodziki a reakcja potrafi byc po nich rownie gwaltowana. Ja nie mam cukrzycy a czuje odpowiednio skoki insuliny
uwazam, ze lepiej odstawic wszelie ziarna, zieniaki i kukurydze, zamisat fasolek, ciecierzyca, soczewica, groszek zielony..
W ogole Szukaj produktow o niskim Ładunku Glikemicznym (Glycemic load), poszperaj w internecie to bedziesz wiedzial co mozesz jesc i jak.
Nie obawiaj sie tluszczu nie obawiaj sie bialka, do tego duzo produktow z wysoka zawartoscia blonnika a bedzie ok
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc od podstaw..

Następny temat

ciagłe uczucie głodu

WHEY premium