SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

bangus / BLOG / Proteo-System

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7308

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3908
Witam wszystkich to dopiero moja początki "przygody" z siłownią nie mam zbyt dużego doświadczeni, co ja pisze ja nie mam wogóle doswiadczenia w kulturystyce.Jestem prawie zielony przeczytałem troche artykułów i porad doświadczonych użytkowników forum i na tym moja wiedza się kończy. Chcę w końcu poprawić wygląd swojej sylwetki bo jak na mój wiek i wzrost jestem "mały" . Nie mam dostępu do profesjonalnej siłowni więc postanowiłem ćwiczyc bez użycia sprzętu metodą Oliviera Lafaya. Zauważyłem ze nie ma jeszcze bloga lub dziennika z treningiem bez profesjonalnego sprzętu, a wiele osób zachwala tą metode treningu. Będe opisywał moje postępy i moje obserwacje podczas treningu, proszę o nie karcenie jeśli nie bd pisał postów codziennie.

A teraz kilka słów o mnie. Mam na imię Przemek, w tym roku skończyłem 19 lat. Jestem typowym ektomorfikiem. Od października zaczynam zaoczne studia a w tygodniu pracuje więc czas na treningi mam tylko popołudniami. Nie prowadze zbyt aktywnego trybu życia, pracuje w biurze a popołudniami czasami gram rekreacyjnie w kosza lub siatkę. Ale zamierzam raz w tygodniu biegać na dłuższe dystanse aby poprawić swoją wytrzymałość.

A teraz trochę liczb(tylko się nie smiać):

wzrost - 193cm
waga - 78,8kg

obwody:

klatka - 97cm
talia - 87cm
łydki - 37cm
uda - 51cm
barki - 122cm
biceps - 32cm

Niestety nie mogę wrzucić swoich zdjęc ponieważ nie posiadam cyfrówki ale za miesiąc postaram się je umieścić. To takie wstępne info za jakąś godzine umieszcze plan według którego ćwicze i opisze ćwiczenia.

"...Nie po to to robię, by mnie wielbiły tłumy,
znam setki innych powodów do dumy..."

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3908
Będe ściśle przestrzegał planu treningowego zawartego w książce sprawdze tym samym "cudowne działanie" tej metody treningu, i mam nadzieje, że moje obserwacje i postępy w jakiś sposób pomogą innym.

Trening składa się z trzynastu etapów, ja zaczynam od pierwszego i będe z tygodnia na tydzień przechodził na wyższe etapy. Moje postępy bd sprawdzał co miesiąc robiąc szczegółowe pomiary i ważąc się.

Teraz opisze mój trening. Jak już wspomniałem wcześniej tak się prezentuje pierwszy poziom treningu progresywnego.
Trening jest przewidziany na 3 tygodnie po minięciu tegoczasu powinienem przejśc na wyższy poziom oczywiście jeśli zrobie jakieś postępy. W pierwszym tygodniu bd ćwiczył codziennie oprócz weekendu, w drugim tylko w poniedziałek, środę i piątek, a w trzecim tygodniu w poniedziałek i piątek. Nie bd pisał nazw ćwiczeń ponieważ nie wiem zabardzo jak nazwać wiekszości, zamieszcze małe zdjęcia które może pomogą w jakimś stopniu zrozumieć co to za ćwiczenia a jeśli bd potrzeba i jeżeli kogoś to zainteresuje to umieszcze dodatkowo opisy.
Trening składa się z siedmiu ćwiczeń.
1 - (mięśnie klatki piersiowej, tricepsy, barki)2 serie po 10 powtórzeń



2 - (tricepsy) 2 serie po 10 powtórzeń



3 - (mięśnie środkowej części pleców, bicepsy)2 serie po 10 powtórzeń



4 - (mięśnie klatki piersiowej, barki, tricepsy)2 serie po 10 powtórzeń



5 - (uda, łydki)2 serie po 10 powtórzeń



6 - (górne partie mięśni brzusznych)2 serie po 10 powtórzeń



7 - (tricepsy)2 serie po 10 powtórzeń




Pomiędzy ćwiczeniami i poszczególnymi przerwami są 2 minuty odpoczynku. Przed treningiem wykonuje rozgrzewkę i dokładnie rozciągam mięśnie. Cały trening zajmuje mi około 1,5 godziny(rozciąganie rozgrzewka i ćwiczenia).


Zmieniony przez - bangus w dniu 2007-08-21 09:14:19

"...Nie po to to robię, by mnie wielbiły tłumy,
znam setki innych powodów do dumy..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3908
Wczoraj zacząłem trening. Nie odczuwam zbyt dużego zmęczenie po treningu możliwe, że dziś zwiększe ilość powtórzeń do trzech.

Zmieniony przez - bangus w dniu 2007-08-21 09:17:58

"...Nie po to to robię, by mnie wielbiły tłumy,
znam setki innych powodów do dumy..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Bede zagladal Chyba ilosc seri zwiekszysz
Wrzuc jakies fotki to po jakims czasie wstawisz znow i bedziesz miec dobre porownanie czy cus poszlo czy nie

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 121 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3386
nareszcie ktoś założył dziennik z tą metodą

Będę codziennie zaglądał ;P

Powodzenia :)

--------------------------------
Sukces rodzi się w głowie.
--------------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 121 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3386
aha... wg mnie to czwarte ćwiczenie to na nogi raczej jest :P Tez mam ta książke i to jest raczej błąd w druku :P

--------------------------------
Sukces rodzi się w głowie.
--------------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 230 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1541
Dodaj jeszcze pompki z wysokości z krzesła lub fotela na górne partie klatencji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3908
witam, wczoraj podczas treningu zwiększyłem liczbe serii do trzech a w ćwiczeniu 6 wykonałem 3 serie po 20 powtórzeń. Dziś już odczuwam lekkie zakwasy w tricepsie i odziwo w nogach.

Turok111 - masz racje co do ćwiczenia 4 małe przeoczenie, ale po treningu faktycznie czuje zmęczenie tylko w nogach pozatym wyłapałem jeszcze kilka błędów w wydruku

Ponsik - od poniedziałku bd dodawał dodatkowe ćwiczenia na pozostałe partie mięśni klatki

"...Nie po to to robię, by mnie wielbiły tłumy,
znam setki innych powodów do dumy..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3908
w środe trochę zaniedbałem trening, miałem bardzo pracowity dzień i nie wyroibiłem się z czasem, wykonałem tylko ćwiczenie 1 i 2, ale wczoraj już wykonałem cały trening, wszystkie ćwiczenia po 3 serie, nie spodziewałem się że podczas treningu można się tak wystresować i uspokoić, dziś ostatni dzień treningu w tym tygodniu, wieczorem opisze swoje wrażenia po 1 tygodniu i plany na następny

"...Nie po to to robię, by mnie wielbiły tłumy,
znam setki innych powodów do dumy..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 682 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 18321
No no ... powodzenia , powiem Ci że sam bym bardzo chętnie spróbował tej metody ale zejście z siłki na tą metodę to nie jest dobry sposób raczej . A powiedz jak z dietą trzymasz taką jak z książki ? :D I może znasz jakiś link do .pdf-a tej książki bo bardzo chętnie bym przestudiował tą tekturkę. :D powodzenia

ps. A i ile trwa wykonanie tego całego cyklu ? Na ile dni przewidział autor ten trening ? :D

Zmieniony przez - Konr4d w dniu 2007-08-24 09:18:31

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 75
Trenuje tym systemem od początku wakacji. Jestem na piątym poziomie i niespecjalnie zwiększyłem "wymiary", masa wciąż na tym samym poziomie...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak zaczac na wlasnej silowni... zielony ...

Następny temat

Chude i schorowane nogi

WHEY premium