Moim zdaniem opisane „kickbacki” to jedno z nadużywanych ćwiczeń, które nie daje aż tak dużych zysków hipertroficznych. O wiele lepiej poświęcić czas na najważniejsze boje podstawowe np. pompki na poręczach (dość wąskich), wyciskanie sztangi leżąc wąskim chwytem, wyciskanie francuskie sztangą łamaną, hantlą, hantlami itd. Jeśli ktoś lubi wykonywać ćwiczenia izolowane, to nic nie stoi na przeszkodzie. Ważne, by nie zdominowały one planu treningowego. 

  1. Prostowanie przedramienia ze sztangielką w oparciu o ławkę - zaangażowane mięśnie
  2. Prostowanie przedramienia ze sztangielką w oparciu o ławkę - prawidłowe wykonanie
  3. Uwagi i sugestie

Prostowanie przedramienia ze sztangielką w oparciu o ławkę - zaangażowane mięśnie

  • Mięsień trójgłowy ramienia
  • Tylny akton mięśnia naramiennego
  • Mięsień czworoboczny grzbietu („kaptur”)
  • Mięsień najszerszy grzbietu
  • Mięsień równoległoboczny
  • Prostowniki i zginacze nadgarstka

Prostowanie przedramienia ze sztangielką w oparciu o ławkę - prawidłowe wykonanie

prostowanie przedramienia ze sztangielką

Przyjmij pozycję na ławce, ręka, która nie jest angażowana do ruchu prostowania przedramienia (np. prawa), jest usztywniona i ustawiona na ławeczce, jedna z nóg (w tym przypadku prawa) również znajduje się na ławce, stabilizuje pozycję.

Tułów jest wyprostowany i zablokowany. W pozycji wyjściowej przedramię ręki pracującej (lewej) jest prostopadłe do powierzchni ławki, w pozycji końcowej znajduje się równolegle. Prostujesz przedramię lewej ręki, wykorzystując pracę tricepsów.

Powtarzasz ruch, według potrzeb. Zmieniasz ustawienie na ławce (podporowe: lewa ręka, lewa noga, pracuje: prawa ręka).

Uwagi i sugestie

Ciało powinno być zablokowane, nie należy go skręcać lub w inny sposób zmieniać pozycji na ławce. Powinno się unikać angażowania dodatkowych grup mięśniowych, a taki może być skutek zbyt dynamicznego wyprostu przedramienia. Ponadto należy liczyć się z przeciążeniem stawu łokciowego, podobnie jak w wyciskaniach francuskich

Komentarze (0)