Przygotowania do triathlonu wymagają od trenującego sporego nakładu pracy. Niezależnie od tego czy ma to być Twój pierwszy start, czy jesteś doświadczonym zawodnikiem i chciałbyś robić mocniejsze pociągnięcia w wodzie, szybciej kręcić pedałami i biegać z większą kadencją potrzebujesz odpowiednio dobranego treningu.

W czasach, w których nie każdy ma możliwość pogłębiania wiedzy, a ilość dostępnych w internecie materiałów bywa ze sobą sprzeczna, warto sięgnąć po sprawdzone źródło informacji dotyczące treningu. Marzy ci się podium? Zdaj się na dr. Patricka Hagermana i jego najnowszą książkę „Trening siłowy do Triathlonu”, która właśnie ukazała się w polskiej wersji językowej, nakładem Wydawnictwa Buk Rower.

Zbyt wielu triathlonistów rezygnuje z treningu siłowego na rzecz dodatkowych sesji pływania, jazdy na rowerze lub biegania. A w rzeczywistości, dobrze zaplanowany i wykonany program treningu siłowego może znacząco podnieść wydajność w tych dyscyplinach i poprawić osiągane wyniki. „Trening siłowy do triathlonu” proponuje kompleksowy program treningu siłowego, który pomoże triathloniście zbudować moc, szybkość i wytrzymałość mięśniową, aby szybciej ścigać się na każdym dystansie. Triathloniści często skupiają się tylko na treningach wytrzymałościowych – wykonują kolejne sesje pływania, biegania czy jazdy na rowerze, zapominając o ćwiczeniach siłowych. Trening wytrzymałościowy to podstawa – pozwala doskonalić technikę, poprawia wydolność układu oddechowego i serca. Jeśli jednak czujesz, że mógłbyś trenować dłużej, ale mięśnie odmawiają ci posłuszeństwa, warto wtedy włączyć do planu treningowego ćwiczenia siłowe. Trening siłowy zwiększa wytrzymałość mięśniową, co z kolei przekłada się na zmniejszenie zmęczenia mięśniowego. To równanie jest bardzo proste – kiedy masz więcej mięśni, potrzeba więcej czasu, by je zmęczyć. Wystarczy ćwiczyć trzy razy w tygodniu po 30 minut, aby osiągnąć korzyści jakie daje spersonalizowany plan treningu siłowego, czyli zwiększenie mocy, siły i wytrzymałości, a także masy mięśniowej oraz poprawa równowagi mięśniowej.

Książka „Trening siłowy do triathlonu” prezentuje przykładowe plany treningu siłowego do wszystkich dystansów triathlonowych, szczegółowe rozpiski sesji treningowych oraz zestaw 75 ćwiczeń specyficznych dla poszczególnych dyscyplin. Premiera książki odbędzie się 29 maja natomiast u nas jest dostępna już dzisiaj. Otrzymają ją pierwsze 4 osoby, które w komentarzu zamieszczą słowo „triathlon”.

Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.
Komentarze (5)
Anonim

triathlon

* swoją drogą zapowiada się przednia lektura i wielkie dzięki że o niej napisaliście

0
Arkady1972

triathlon

Super. Liczę, że mnie jeszcze bardziej zdopinguje.

0
szmulbi

Triathlon

0
JTZ

triathlon

0
FighterX

Polecam Power Speed Endurance

0