Fitness sylwetkowe to piękno kobiecego ciała, ukształtowanego świadomie poprzez trening. Prezentowanie sylwetki na światowym poziomie wymaga wielu lat konsekwentnej pracy, życia w reżimie treningowym i dietetycznym, a także wiedzy, by “progres” zmierzał we właściwym kierunku. “Utrzymanie się” w czołówce światowej, gdy poziom sportowy jest bardzo wysoki, wymaga nieustannej mobilizacji. Zawodniczką światowego formatu w tej kategorii jest niewątpliwie Sylwia.

W “postawie przodem” prezentuje dobre proporcje pionowe i poziome - szerokie barki w stosunku do talii i bioder. Obręcz barkowa jest bardzo dobrze ukształtowana, nie widać części zstępującej m. czworobocznego, co jest niewątpliwie efektem zamierzonym i świadczy o świadomym, doskonałym technicznie treningu. Kuliste mięśnie naramienne, wszechstronnie rozwinięte, z głęboko zaznaczonym miejscem przyczepu aktonu bocznego. Mięśnie ramion, których objętość jest właściwa (nie za duża), wąska talia, w obrębie której odznaczają się głęboką separacją mięśnie brzucha (proste, zębate, skośne zewnętrzne), widoczne mięśnie najszersze grzbietu doskonalą optycznie proporcje obręczy barkowej do pasa. Mięśnie nóg mają wyraźną separację, widoczne mięśnie czworogłowe i krawieckie. “Bokiem” jest zawodowo - szerokość barków podkreśla wąską talię, w obrębie bioder widoczny naprężacz powięzi szerokiej, pośladkowy średni i wielki, smuga biodrowo-piszczelowa przebiega wyraźnie od kolana aż do pośladka, oddzielając mięśnie czworogłowe od dwugłowych.

“Tyłem” - jest „schematycznie prawidłowo”, plecy w kształcie litery V, widoczne mięśnie mają już tzw. dojrzałość, są gęste i wyraźne: tylne aktony barków, mięśnie czworoboczne, obłe większe i mniejsze, widoczne także połączenie mięśni najszerszych grzbietu z powięzią piersiowo-lędźwiową. Pośladki są nieduże, ale ich przygotowanie-poziom odtłuszczenia, kształt (wyraźne oddzielenie od uda) powoduje, że ich niewielka objętość nie odgrywa znaczącej roli. Nogi tyłem ukazują „smugi” mięśni dwugłowych.

Przy tak anatomicznym opisie nietrudno zapomnieć o innych atutach, a jest ich wiele: delikatna uroda, dziewczęcy uśmiech, mnóstwo scenicznego wdzięku, kobiecości, estetyka, dobra prezentacja - nawet w ostrej formie startowej Sylwia pozostaje piękną kobietą.

Co poprawić? To "czołówka światowa” - wytrenowana i ukształtowana świadomie sylwetka na przestrzeni lat, w każdym kolejnym sezonie obserwujemy postęp. Zapewne dalsze doskonalenie proporcji ciała, zwiększenie objętości mięśni pośladków oraz poprawa detali w prezentacji pozwolą sięgnąć po złoto.

https://www.youtube.com/watch?v=One6rpsb-n0

https://www.youtube.com/watch?v=HHXNOAHsyZ8

Komentarze (1)
natalijka

u panie, piekna

0