Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia… Krok po kroku, systematycznie, ciężką, rzetelną, konsekwentną, zaplanowaną pracą, jeśli towarzyszy temu pasja to osiąganie celu jest wielką przyjemnością... Dosłownie na naszych oczach „dojrzewała” sylwetka tego zawodnika do obecnego „formatu”, doskonalił nie tylko formę startową, ale także proporcje sylwetki, po drodze odnosząc szereg spektakularnych zwycięstw.

Jak na kulturystę klasycznego przystało, jest to zawodnik o dobrych proporcjach pionowych i poziomych, jego ogromnym atutem (praktycznie od samego początku) jest doskonała jakość mięśni, gęstość, głęboka separacja, rzeźba, a co za tym idzie - duża ilość widocznych mięśni. W formie startowej, kiedy ilość wody pod skórą jest „żadna” widoczna jest bezwzględnie doskonała twardość, suchość, głęboki podział i prążkowanie mięśni. Już w zwrotach obowiązkowych prezentuje się efektownie, zwłaszcza w pozie przodem - znakomity środek ciała przyciąga i zatrzymuje uwagę, ilość widocznych szczegółów wzbudza jeszcze większą ciekawość i zainteresowanie oglądających.

Doskonałe mięśnie brzucha - są wypukłe, przebiegająca głęboko kresa biała oraz smugi ścięgniste oddzielają poszczególne „kostki” mięśni prostych brzucha.

Poza „bicepsy przodem”- dwugłowy ramienia pełny na całej długości brzuśca, widoczny rys mięśni trójgłowych - głowa przyśrodkowa. Głęboko rysuje się rozciągnięta dolna część klatki piersiowej oraz mięśnie brzucha, znakomita separacja uwidacznia poszczególne głowy mięśni czworogłowych, widoczne prążkowanie poprzeczne, wyszczególnione mięśnie smukłe, przywodziciele oraz krawieckie.

Poza “najszersze grzbietu przodem” podkreśla proporcje poziome (szerokość), „układ” tułowia w kształcie V, ustawienie „równe” nóg w tej pozie „podkreśla” symetrycznie dopracowane uda.

Bokiem: klatka piersiowa wysoka, naramienny prążkowany, mięśnie ramion w dobrych proporcjach biceps i triceps, widoczny również mięsień ramienny, nad przedramieniem mięśnie zębate, skośne zewnętrzne i proste brzucha. Mięśnie pośladkowe – pośladkowy średni i wielki oddzielają się od siebie. Naprężacz powięzi szerokiej i pasmo biodrowo piszczelowe głęboko zaznaczone.

Triceps bokiem - poza gdzie (jak dla mnie) pokazanie trójgłowego mięśnia jest tylko pretekstem, aby dokładnie zobaczyć sylwetkę i jej proporcje bokiem, szczególnie (kontrola) objętości jamy brzusznej. U Jacka w tej pozie - cała „gama” mięśni brzucha widocznych z boku, piękny „wysuszony” naramienny z widocznymi włóknami mięśni, ramię z prążkowaniem poprzecznym tricepsa, nogi w głębokiej separacji... „Obecność” dużej liczby szczegółów robi wrażenie.

Poza „bicepsy tyłem” - naramienny - wyróżnić można poszczególne aktony tego mięśnia, są także prążki, oddziela się biceps, mięsień ramienny, triceps –głowa przyśrodkowa. Dobry środek pleców – czworoboczny głęboko „wycięty” poprzecznie prążkowany, obły większy i mniejszy, podgrzebieniowy, najszerszy grzbietu i jego połączenie z prostownikami grzbietu (powięzią piersiowo-lędźwiową), jest grzebień biodrowy, pośladki prążkowane - dokładnie widoczne przyczepy końcowe pośladkowych wielkich (na kości udowej). Tył uda wygląda tak, jak rysunek w kolorowym albumie do anatomii, obecne wszystkie mięśnie (dwugłowe, półbłoniasty, półścięgnisty, można odróżnić też smukły i przywodziciele), łydki - brzuchaty ukazuje podział na głowę przyśrodkową i boczną.

Poza „mięśnie brzucha i ud” - wyczynowa ilość mięśni – „drabina, kratka, łańcuch, sekwencja …” – mięśni brzucha i ud w całej okazałości.

Co „śmiem” zalecić? Pewnie przydałoby się „lepsze” ładowanie – pękatość, pełność mięśni oraz dalsza praca nad proporcjami ciała (mięśnie grzbietu).

Prezencja i prezentacja jest bardzo dobra, zważywszy na ilość startów to już rutyna, wygląd bardzo estetyczny, pozy dokładne, nie trudno polubić Jacka na scenie.

Układ dowolny do muzyki Jacksona jest bardzo dobrze znany pasjonatom i kibicom - to dowód na to, że dobre rzeczy warto powtarzać. Widziałam wielokrotnie tą prezentację i tak szczerze to chętnie zobaczę jeszcze kolejny raz. Rytmicznie dograne ruchy, przejścia z pozy do pozy, optymistycznie i wesoło dopracowane, z bonusem w postaci uśmiechu Jacka.

Źródło: facebook.com

https://www.youtube.com/watch?v=egR6PeNwjnQ

https://www.youtube.com/watch?v=XWy_mveisoc

Komentarze (0)