.jest tylko jedna, subtelność, delikatność, dopracowane piękno, nie sposób nie zauważyć z dumą poruszającej się po scenie kruchej delikatnej dziewczyny, której wiek weteranki wprawia w zakłopotanie i potwierdza tezę, iż wiek to tylko cyfra. W tym sezonie trzy starty i trzy wygrane. Wśród młodszych o 10, czy 15 lat rywalek odnalazła się bez problemu. Trzeba przyznać, iż weteranki w Polsce są wyjątkowo piękne, stylowe, doskonale zbudowane i przygotowane do zawodów, a wiek zupełnie nie pokrywa się z tym, co widzimy.

Sylwetki polskiej sceny kulturystyki i fitness - Ludmiła Wojdak

Ludmiła ma drobny kościec, dobre proporcje pionowe i poziome. Szeroką obręcz barkową w stosunku do talii, w obrębie której dość mocno widoczne są mięśnie zębate i skośne brzucha oraz pionowo przebiegające powierzchnie ścięgniste (kresa biała oraz łączące mięśnie skośne zewnętrzne i proste brzucha). Smukłe nogi o dobrych proporcjach kości długich. W pozie bokiem - atutem jest talia, która „wyostrza” proporcje, barki wydają się szerokie, a pośladki większe. W obrębie bioder - widoczny jest naprężacz powięzi szerokiej.

 

Tyłem plecy - w kształcie literki V z delikatnym zarysem mięśni czworobocznych, obłych oraz tylnych aktonów mięśni naramiennych, wąski pas. Pośladki maja ładny kształt. Niewątpliwie należy doskonalić ich jakość i gęstość, są dość wyraźnie oddzielone od uda. Doskonała prezencja dominująca na scenie, dopracowana prezentacja, która z zawodów na zawody jest lepsza. Dopracowana estetyka, piękny strój, makijaż i fryzura czynią zawodniczkę na scenie prawdziwą gwiazdą. Co poprawić? Dalsza praca powinna dotyczyć wypełnienia sylwetki mięśniami, doskonaląc proporcje ciała.

Co dalej? Jak potoczy się kariera sportowa Ludmiły? Czas pokaże. Przed nami Mistrzostwa Europy.

https://www.youtube.com/watch?v=fO8FVXIBMUo

https://www.youtube.com/watch?v=l-1xYBtD01c