Suplementy potreningowe, jest to grupa produktów, których celem jest dostarczenie wszystkiego co potrzeba organizmowi, aby maksymalnie wykorzystać okres okna anabolicznego, jak i wspomóc procesy związane z regeneracją i odbudową. Zazwyczaj ich składy bazują na mieszankach aminokwasów z węglowodanami, które wsparte są o dodatki funkcjonalne, mające na celu stymulować np. procesy anaboliczne.

  1. Zakres wsparcia
  2. Czy warto stosować suplementy tego typu?
  3. Główne zalety produktów POST WORKOUT:
  4. Czy produkty tego typu są bezpieczne?
  5. Odżywki i suplementy potreningowe ranking TOP10

Zakres wsparcia

Co więcej, wykorzystanie tego typu produktów daje nam pewne możliwości, które mogą przydać się w okresach cięższych treningów, jako element przygotowania do kolejnego wysiłku, wspomagając szybkość regeneracji i gotowość do podejmowania kolejnego wysiłku.

Czy warto stosować suplementy tego typu?

Osoby, które wykorzystują wsparcie dobrego produktu typu post workout, zazwyczaj zadowolone są z efektów jakie on daje. Wskazują na szybsze tempo regeneracji, lepszą wydolność, jak i możliwość rozpoczęcia szybciej aktywności fizycznej. Co więcej, wskazuja na dużo mniejsza bolensośc mięśniową. Co więcej, wskazać trzeba, że produkty te wykazują znaczne tendencję odżywcze, co sprawia, że sam post workout często staje się pierwszym posiłkiem jaki zjadamy po wysiłku. Oznacza to, że z powodzeniem wliczamy go w dobowy bilans, dostarczając wysokiej jakości składowych.

ranking odżywek i suplementów potreningowych

Główne zalety produktów POST WORKOUT:

  • Przyspieszają regenerację, co jest dość istotne, gdy osoby trenujące mają napięty grafik nie tylko pod kątem treningów, ale i pracy zawodowej. Zwiększenie możliwości odbudowy uszkodzonych struktur po treningu, pozwala na skrócenie czasu potrzebnego na to, aby podjąć ponownie wysiłek.
  • Odżywiają organizm, co sprawia, że często suplement tego typu staje się naszym pierwszym posiłkiem zaraz po zakończonej sesji treningowej. Zawartość białek, czy węglowodanów w tym okresie jest bardzo istotna
  • Wspomagają anabolizm, dzięki zawartym takim składnikom jak kreatyna, beta-alanina, czy składniki wspomagające efekt syntezy tlenku azotu. Zawartość leucyny w tym okresie, doskonale stymuluje procesy syntezy białek mięśniowych, co jest kluczowym elementem budowy masy mięśniowej.

Czy produkty tego typu są bezpieczne?

Suplementy potreningowe, to mieszanki składników o działaniu odżywczym, jak białka, węglowodany czy tłuszcze, które uzupełnione są o składniki wykazujące działanie funkcjonalne. Oznacza to, że nie ma w ich składzie nic, co może powodować efekt doraźny, zagrażający zdrowiu. Większość składników zazwyczaj posiada udokumentowana historię zastosowania, której efekty potwierdzone są badaniami naukowymi.

Treść przygotował: Tomasz Maciołek - Fizjoterapeuta i Trener

Odżywki i suplementy potreningowe ranking TOP10

1. ALLNUTRITION Post Workout 600g

potreningówka allnutrition

PRO SERIES od firmy ALLNUTRITION to suplementy z najwyższej półki, jeżeli chodzi o skład i jakość surowca. Nie bez powodu marka powstała z myślą o zawodnikach startujących w zawodach sylwetkowych, które to mają nieco bardziej wygórowane wymagania co do suplementacji sportowej. Zawodnicy wypowiadają się o POST WORKOUT w samych superlatywach, wskazując na takie aspekty jak szybsza regeneracja, mniejsze bóle mięśniowe, mniejsze odczucia napięcia mięśni, czy też zahamowanie występowania tzw. zjazdu po wysiłku. Polecany wszystkim osobom, których celem jest znaczne wsparcie regeneracyjne, tak, aby można było z powodzeniem na drugi dzień znów trenować aktywnie.

2. Berserk Labs Rave Cover 1800g

po treningu suplement berserk

Produkt dedykowany wszystkim fighterom, którzy chcą podnieść możliwości wysiłkowe organizmu, zwłaszcza w okresie intensywnego przygotowania do zawodów, gdzie nierzadko wypadają dwie sesje treningowe pod rząd. Rave Cover nadaje się idealnie, aby włączyć go do suplementacji pomiędzy dwoma treningami, przygotowując organizm na kolejny trening w 100%. Osoby stosujące Rave Cover chwalą produkt za zwiększone możliwości wysiłkowe, lepszą wytrzymałość, jak i wydolność mięśniową.

3. Universal Torrent 1490g

potreningówka universal

Produkt Universala w formule all in one zrobił rewolucję na rynku suplementacji, jako produkt dostarczający wszystkiego co trzeba zaraz po zakończonej sesji treningowej. Co więcej, produkt oprócz opinii, które sugerują znaczna poprawę regeneracji, doskonale wspomaga proces budowy jakościowej masy mięśniowej, przyczyniając się jednocześnie do poprawy wyników siłowych i parametrów wysiłkowych. Na uwagę zasługuje szereg różnych form leucyny, kompleks aminokwasów, czy mieszankę form kreatyn, które mają za zadanie działać na różnych płaszczyznach.

4. SFD NUTRITION Iso Energy 1000g

iso energy po treningu

To suplement głównie węglowodanowy, który wsparty został o formułę elektrolitów, jak i dodatek BCAA. Wykorzystanie go w porze potreningowej ma na celu uzupełnienie energii, jak i dostarczenie niezbędnych składników do funkcjonowania metabolizmu. Co więcej, dodatek elektrolitów doskonale wspomaga nawodnienie, co jest istotnym elementem regeneracji powysiłkowej. Dodatkowo zaznaczyć należy, że węglowodany pochodzą ze skrobi kukurydzianej, więc stanowią lepszą alternatywę dla produktów typu izotonik.

5. PVL Mutant Rehab 1280g

rehab potreningu

Mutant Rehab to produkt dla osób, które ćwiczą na serio. Oznacza to, że stosując suplement, możesz sobie pozwolić na mocne sesje treningowe, bez obawy o to, że nie zdążysz zregenerować się do kolejnego treningu, czy dopadną cię bóle mięśniowe uniemożliwiające codzienne funkcjonowanie. Wyselekcjonowana mieszanka aminokwasów, idealnie wpisuje się w funkcjonowanie okna anabolicznego i potrzeby, jakie generowane są przez ten stan, wspomagając metabolizm osoby trenującej, przestawiając go w kierunku anabolizmu.

6. BSN Rebuild Edge 450g

BSN

Linia EDGE od BSN-a to seria produktów, których celem jest przenieść poziom suplementacyjny kilka półek wyżej. Produkt Rebuild charakteryzuje się natychmiastowym działaniem, które skupia się głównie na zahamowaniu procesu katabolizmu. Wykorzystanie znanych i sprawdzonych składowych to gwarancja skuteczności działania bez ryzyka, że produktu nie wykorzystamy w pełni. Suplement wykazuje silne działanie regenerujące, jak i wspomagające budowę masy mięśniowej, co z resztą potwierdzają osoby stosujące produkt.

7. IHS Iron Recover 900g

Recover to suplement zawierający wyselekcjonowany zestaw aminokwasów, których działanie przyczynia się do szybszego powrotu do pełni sił po treningu. Co więcej, wykazuje działanie zmierzające w kierunku szybszej resyntezy glikogenu, jak i pozwala na efektywniejsze nawodnienie tkanek. Dodatkowo Iron Recovery skutecznie stymuluje wzrost masy mięśniowej, dzięki czemu możliwe jest zbudowanie czystej muskulatury.

8. ALLNUTRITION BCAA 8:1:1 400g

bcaa po treningu

Produkt firmy ALLNUTRITION, pomimo że nie należy do typowych post workoutów, idealnie wpisuje się w użycie jako forma potreningowa, ze względu na stosunek leucyny, której jest 8 razy więcej niż pozostałych składowych suplementu. Jak powszechnie wiadomo, leucyna należy do substancji, które mocno stymulując syntezę białkową, a więc jego wykorzystanie w porze po treningu jest uzasadnione. BCAA 8:1:1 to produkt idealnie wspomagający syntezę białkową, więc wykorzystanie go po wysiłku doskonale wspierać będzie budowę masy mięśniowej.

9. HiTec Creasteron 1408g+32caps

Produkty firmy Hi Tec należą na pewno do najbardziej rozbudowanych składowo preparatów na rynku. Jednak nie należy to do zagrań marketingowych, a jest to przemyślana strategia, mająca za zadanie jak najefektywniejsze wsparcie dla organizmu. Creasteron należy do czołówki produktów typu POST WORKOUT i jest szeroko chwalony przez odbiorców. Doskonale regeneruje, buduje masę mięśniową, jak i wykazuje szereg działań prozdrowotnych, których celem jest utrzymanie organizmu w homeostazie.

10. FA Xtreme 3R

Kompleksowa mieszanka aminokwasowa, która dodatkowo wsparta jest substancjami funkcjonalnymi, jak beta-alanina, tauryna i aakg. Produkt dostarcza sporej dawki aminokwasów z grupy EAA w tym znaczną ilość stanowi dodatek BCAA. Co więcej, suplement zawiera 3 różne formy glutaminy, które mają za zadanie maksymalnie zregenerować Twoje mięśnie. Osoby stosujące Xtreme 3R zwracają uwagę na jego skuteczność, która pozwala na dłuższe i intensywniejsze treningi.

Komentarze (27)
basmann

Biorę tylko węgle po treningu także iso energy się sprawdza. Jakiś inny suplement polecacie?

0
goodles

Zależy o jakim treningu piszesz ziomek co trenuje MMA i chodzi na siłkę brał Ravecover z berserka i chwalił

0
Inf3ct3d

Sami piszecie w artach że min 1g BCAA na 10kg masy ciała, a wasza potreningówka ma w porcji 5g. To dla dzieci do 10 roku życia? Taka cena za 12 porcji... Kosmos

0
Bull

Zjedz dwie porcje

1
gokuson

Przedtreningówka to nie monopreparat, Bull ma rację zjedz 2 porcje lub dobij samym BCAA

0
Inf3ct3d

Dlatego napisałem że 12 porcji(nie 24)

0
celnar

Universal torrent chyba już od lat trzyma dobry poziom, bardzo dobry produkt, czuć że działa.

1
anubis84

OD lat się nie zmienia, jak coś dobre to p oco zmiany wprowadzać.

0
goodles

creasteron coś za nisko w tym rankingu, powinien być w pierwszej trójce, to ranking popularności kto najchętniej jakie kupuje suplementy ?

0
anubis84

Masz rację creteston jest spoko, w porównaniu do innych bogaty skład.

0
bronsom

Pierwsza trójka zasłużone miejsca, torrent kultowy już produkt.

0
szpena

createston wg mnie najlepszy, chyba najbogatszy skład posiada ze wszystkich.

0
anubis84

Bardzo rozbudowany skład.

0
milwall

Post workout od AN, universal i createston fajne, trudno powiedzieć który lepszy.

0
anubis84

Trudno wskazać, każdy dobry, każdy będzie dobrze spełniał swe potreningowe zadanie

0
karolek87

Createston spoko, jeden z lepszych jakie miałem okazje testować.

0
majk30

Rave cover, bardzo dobry skład, smak też ok, czuć różnice w regeneracji jak się pucha skończyła.

0
anatom1

Mam tak samo, odkąd stosuje lepiej się czuje na drugi dzien, zakwasy tak nie dokuczają

0
anubis84

Produkt spoko, testowaliśmy go na forum, bardzo dobre opinie zebrał.

0
raptor21

Kolega mnie poczęstował createstonem, niby jedna porcja ale na kolejny dzien się lepiej czułem wiec chyba działa.

0
anubis84

Warto dłużej testować, jest cos takiego jak efekt placebo.

0
kinga93

Stosuję bcaa i odczuwam różnicę na plus.

0
anubis84

Spróbuj kompleksowego produktu, warto przetestować i ocenić jak ma się w porównaniu do BCAA.

0
anulka18

U mnie idealnie się sprawdza BCAA, to jedyny suplement który po treningu stosuje.

0
bogies

Torrenet od kiedy stosuję to już nie czuję się taki zmęczony jak wcześniej i mogę wykonywać więcej powtórzeń

0
kraska22

Miałam okazję jedynie stosować IHS Iron Recover 900g, trudno ocenić mi gdyż nie brałam regularnie, zakwasy były mniejsze.

0
szasiu

Animal trzyma od lat poziom, jedynie torrenta stosuje, nic innego .

0