Sześciokrotny zwycięzca Mr. Olympia, Dorian Yates jest potężną postacią w kulturystyce. Droga do sławy nie zawsze była jednak dla niego prosta. Ostatnio zdradził, jak wyglądało rozwijanie jego pasji podczas odbywania kary w więzieniu.

Dorian Yates udostępnił motywacyjny post ujawniając, z czym musiał się zmagać, zanim rozpoczęła się jego kariera kulturystyczna. W młodości Yates trafił do więzienia. Jednak wykorzystał tam większość czasu na trening trójboju siłowego. Pomimo trudności, jakie napotkał i mrocznego czasu, rozpoczął karierę jako kulturysta. Na Instagramie podkreślił, że nawet w najciemniejszych czasach rozwój i sukces to realne możliwości. 

„Zacząłem trójbój siłowy w więzieniu, ponieważ nie było nic lepszego do roboty. Więźniowie uważali mnie za najsilniejszego. Odkryłem swój talent do kulturystyki, gdy strażnik polecił mi odwiedzić siłownię w Birmingham. Reszta to historia… Czasami odkrywasz rzeczy w sobie w najciemniejszych czasach. Głowa do góry. Skup się… wykonaj pracę!”

 

Po dołączeniu do siłowni w Birmingham kariera Yatesa szybko się rozwinęła. Przez lata jego opinia dotycząca kulturystyki i tego, co się w niej dzieje zawsze była ceniona. Często dzieli się doświadczeniem i z pewnością pozostaje ważnym człowiekiem w społeczności kulturystycznej. Pomimo rozpoczęcia kariery w mrocznych dla niego czasach, Yates wykorzystał swój ogromny talent i odniósł ogromny sukces. Wiedzieliście o tym, że siedział w więzieniu?

Komentarze (2)
lordknaga

on jeszcze za swoich startow myslal nad tym, zeby zalozyc firme suplementacyja, jak to jeszcze raczkowalo... pamietam jak "zbratal" sie z mentzerami i mieli zalozyc swoja firme odziezowa na silowni, zwana MYM ( czy cos takiego, juz nie pamietam dokladnie - byl to skrot od nazwy mentzner-yates-mentzner ) ale obaj bracia nonstop sie klocili z czego byli znani, wiec do odziezy koniec koncow, nigdy nie doszlo a malo kto wie, ze ich trio, bylo pewnego czasu, bardzo blisko... pozniej juz bylo co bylo, yates wygladal ochydnie a dalej wygrywal olimpie a bracia mentzner zmarli jeden po drugim w dziwnych okolicznosciach, o ktorych byl tutaj chyba nawet artykul.

3
modlic

Ja się dowiedziałem w 97 roku kurde 97 jak w wojsku byłem od górala z Rabki ,że siedział w więzieniu .
Przecież wtedy nie było jeszcze takiego dojścia do medii jak dzisiaj.

0