Legenda kulturystyki Dorian Yates niedawno udzielił wywiadu dla High Intensity Business, gdzie wspomniał jak ważna jest równowaga hormonalna. Powiedział też, w jaki sposób dba o formę w wieku 60 lat.

https://youtu.be/ekMlqurJOYw

Dorian Yates jest jednym z najlepszych kulturystów i od początku jego kariery zajmował wysokie lokaty. W debiucie, który miał miejsce w 1991 roku, Yates zajął drugie miejsce na zawodach Mr. Olympia. W kolejnym roku był już najlepszy na świecie. Yates przeszedł na emeryturę po zdobyciu swojego ostatniego, szóstego trofeum Sandowa w 1997 roku. 

Zamiast skupiać się na powtórzeniach i seriach, Yates słuchał swojego ciała i był znany z wykonywania niezwykle wyczerpujących ćwiczeń do upadku siły. Mimo że przestał brać udział w zawodach ponad 20 lat temu, nadal jest aktywny i udziela się w branży. Niektórzy nie mogą się nadziwić, jak świetnie wygląda w wieku 60 lat. Sekretem jest dobre odżywianie się i dbanie o optymalną równowagę hormonalną. Efektywny trening jest dla niego nadal priorytetem. 

„Trenowałem od 45 minut do godziny cztery razy w tygodniu i pokonywałem najlepszych na świecie, którzy trenowali znacznie więcej niż ja. Trenowałem wydajniej i czułem, że wydobyłem więcej ze swojego potencjału genetycznego niż oni zrobili. Przeciętny człowiek nie musi tego robić, ponieważ nie musi pracować nad mięśniami naramiennymi bocznymi, tylnymi czy długą głową tricepsa. Po prostu musi intensywnie pracować nad ogólną masą mięśniową. Prawidłowe odżywianie, prawidłowa równowaga hormonalna, wystarczająca ilość odpoczynku i będzie forma. Będą wyniki”. 

Yates waży obecnie 106,5 kg. Mówi o sobie, że jest umięśniony i szczupły w wieku 60 lat, a także skoncentrowany na poprawie jakości życia. Jego celem jest aktualnie utrzymanie masy mięśniowej. Biorąc pod uwagę stosowanie sterydów i hormonu wzrostu w przeszłości Yates cieszy się, że jest aktualnie zdrowy.

„Profesjonalna kulturystyka, to nie jest najzdrowszy sport na świecie. Wiesz, że używamy sterydów, hormonu wzrostu i tak dalej, a wielu facetów nie dożyło nawet 60. Racja. Spójrzmy prawdzie w oczy. Ten sport nie jest najzdrowszym sportem na świecie, więc bardzo się cieszę, że mam takie wyniki i potwierdza się to, co mówiłem”.

Yates nie jest jedynym emerytowanym weteranem kulturystyki, który trzyma świetną formę, ale z pewnością jest wyjątkową postacią w tym sporcie i inspiracją dla wielu osób. Cieszy się, że wiele osób bierze sobie do serca jego wskazówki dotyczące zdrowia i sprawności fizycznej.

 

Komentarze (2)
lodzianin1

Zdradził sekrety %

4
F1.08

Dziaders mu sie wlaczyl. Oni wszyscy w pewnym wieku zaczynaja juz takie banaly opowiadac.

1