Bicepsy to dość częsty temat w męskiej szatni na siłowni. Rozmiar ramion niekoniecznie świadczy o sile, ale dla wielu panów ma znaczenie. Duże bicepsy są uważane za symbol siły i męskości, a także sprawiają, że mężczyźni stają się zauważeni wśród tłumu. Wiele legend kulturystyki, takich jak Arnold Schwarzenegger  i  Sergio Oliva miało fenomenalne ramiona. Ale nie tylko oni zasługują na uwagę. Oto 10 znanych kulturystów z największymi bicepsami.

 

Ronnie Coleman

Na liście najlepszych bicepsów nie mogło zabraknąć oczywiście ośmiokrotnego mistrza Mr. Olympia. Jego ramiona miały około 60 cm i wyglądały naprawdę fenomenalnie. Zdecydowanie powinny znaleźć się na czele listy.

 

Phil Heath

U szczytu kariery 58-centymetrowe bicepsy Phila Heatha nie miały sobie równych. Posiadający bardzo dobrą genetykę i mistrzowską budowę ciała Heath długo nie pozwolił konkurencji go pokonać. Heath także zasługuje na bycie w czołówce największych bicepsów na świecie. 

 

Flex Lewis

James „Flex” Lewis  jest legendarnym Mr. Olympia 212. Nieco mniejsze bicepsy niż poprzedników, bo 56-centymetrowe także zasługują na uwagę i umieszczenie w rankingu. Flex jest już na sportowej emeryturze, ale fani z pewnością tęsknią za tym wspaniałym zawodnikiem, który doskonale prezentował się na scenie. 

 

Rich Piana

Rich Piana, którego już niestety z nami nie ma, był prawdziwym freakiem kulturystyki. Chciał oszukać nieco matkę naturę i osiągnąć gigantyczną sylwetkę, co mu się udało. Piana uwielbiał trenować ramiona, a jego bicepsy mierzyły 61 cm!

 

Kai Greene

Kai Greene jest jednym z tych kulturystów, którzy mogą pochwalić się jednymi z najlepszych szczytów bicepsów w branży. 56-centymetrowe karabiny potrafiły przyćmić konkurencję. Niestety nie na tyle, aby zdobyć tytuł Mr. Olympia. 

 

Roelly Winklaar

Roelly Winklaar także może się pochwalić pokaźnych rozmiarów bicepsami, które u szczytu kariery mierzyły 61 cm. Na uwagę zasługują także jedne z lepszych tricepsów, które zawsze przykuwają uwagę. 

 

Lee Priest

U szczytu kariery Priest miał jedne z najlepszych bicepsów w branży. 56 cm przy niskim wzroście kulturysty, wyglądały naprawdę imponująco. Z pewnością wpłynęło to na plus przy ocenie sylwetki na scenie. 

 

 

Bill Pettis

Bill Pettis nie jest bardzo znanym nazwiskiem w kulturystyce, ale warto wiedzieć, że rywalizował z takimi legendami jak Arnold Schwarzenegger, Lou Ferrigno i Franco Columbu. Według Joe Weidera, r.amiona Pettisa mierzyły 59 cm i prezentowały się lepiej niż popularnych kolegów. Niestety kiedy jego kariera kulturystyczna dobiegła końca, Pettis stał się bezdomny i został znaleziony martwy w Pensylwanii w wieku 69 lat. Stał się alkoholikiem i miał problemy ze zdrowiem psychicznym.

  

 

Flex Wheeler

„Sułtan symetrii” jest często określany jako jeden z najbardziej niespełnionych i poszkodowanych zawodników Mr. Olympia. Jego 61 cm bicepsy i masywna budowa ciała uczyniły go liderem przez wiele lat.

 

Greg Kovacs

Kovacs był jednym z największych kulturystów wszechczasów, który sprawiał, że jego rywale wyglądali przy nim jak nowicjusze. Kanadyjski kulturysta miał szokujących rozmiarów bicepsy, które mierzyły 63,5 cm. ramiona. Według niektórych ekspertów jego ramiona były wielkie, ale nie do końca estetyczne.

 

Komentarze (4)
Gats 2

brak vica richardsa

1
lodzianin1

Greg kovacs to była masa

0
lordknaga

bicepsow czy ramion? winklaar mial super triceps ale jego bicepsy nie jakies nadzwyczajne, co tam robi piana, ktory w lapach mial plastik albo kovacs %-) a nie ma np. alberta beckelsa?

4
Tygrysekk

Brakuje tu Arniego...

0