Ranking przygotowany przez Emila Kaleńskiego, zawodnika światowej sceny kulturystyki wagi ciężkiej. Dobrze rozwinięte bicepsy to od dawien dawna synonim nieprzeciętnej tężyzny fizycznej. W spojrzeniu kulturystycznym, ważna jest globalna ocena sylwetki, jednak chyba każdy amator żelaznego sportu marzy o dużych, dobrze rozwiniętych "bickach".

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, iż jest to moja personalna opinia, a kolejność zawodników jest przypadkowa. Pierwsze 3 dwugłowe ramienia należą do przedstawicieli tzw. "golden era", pozostałe do pokolenia "mass monsterów".

Oczywiście w rankingu tym skupiam się na samych bicepsach, nie tricepsach czy ogólnej estetyce i proporcjach sylwetki. Abstrahuje też totalnie od ich "naturalności" w kontekście używania sztucznych wypełniaczy jak synthol, seo.

1. Arnold Schwarzenegger

2. Robbie Robinson

3. Boyer Coe

3. Kai Greene

4. Lee Priest

5. Markus Ruhl

6. Ronnie Coleman

7. Marko Savolainen

8. Flex Lewis

9. Phil Heath

10. Roelly Winklaar

Ranking powstał m.in. na podstawie materiałów z: https://www.muscleandstrength.com

Jeżeli jesteście w posiadaniu jakiejś ciekawej informacji, filmu lub zdjęć z branży fitness albo chcecie udzielić nam wywiadu napiszcie do nas: fitplota@sfd.pl

Komentarze (5)
maly999

polakow ni ma i nie bedzie xd

0
gokuson

Czekają na mnie startuje od 39cm : )))

0
Mephisto88

Kto układał ten ranking?? WTF
Fotografie kompletnie z d...jak już to trzeba było chociaż w wybrać zdjęcia w tych samych pozach np. "bicepsy przodem" żeby mieć jakieś porównanie. Połowa z tych kulturystów to się tutaj w ogóle nie powinna znaleźć IMO, brakuje np. :
Sergio Olivy, Bertil'a Foxa, Larry'ego Scotta a jeśli chodzi tylko o masę to gdzie jest Paul Dillet czy Naser El Sonbaty?

0
Possible

Kilka nazwisk mogloby sie jeszcze pojawic, ale naszego Adama Adamskiego pasowalob wymienic - bicepsy lepsze niz niejeden zawodowiec :)

0
Possible

Polecam ten temat http://www.sfd.pl/BICEPSY_Z_TAMTYCH_LAT-t965652.html 

0