Opisane ćwiczenie wymaga potężnej stabilizacji ze strony grzbietu (prostowniki), brzucha (prosty, skośny), ramion (triceps), przedramion, klatki piersiowej, dlatego dla wielu osób jest nieosiągalnym marzeniem. Przede wszystkim, wersja wykonywana z kolan i tak jest formą technicznej regresji boju, o wiele trudniej jest wykonać ćwiczenie w klasycznym podporze, gdy kolana są proste. 

  1. Rolowanie brzucha z kółkiem z kolan - zaangażowane mięśnie
  2. Rolowanie brzucha z kółkiem z kolan - prawidłowe wykonanie
  3. Uwagi i sugestie

Jeśli dla kogoś taka prostsza wersja z kolan jest również za trudna, można wykonywać tylko zejście do podłoża, z czasem po zyskaniu wprawy i wytrzymałości dokładając powrót do pozycji wyjściowej.

Rolowanie brzucha z kółkiem z kolan - zaangażowane mięśnie

Rolowanie brzucha z kółkiem z kolan - prawidłowe wykonanie

rolowanie brzucha z kolan

Trzymając ręce prosto, wysuń koło tak daleko, jak to możliwe. Delikatnie opuść tułów na podłogę, wyciągając ramiona do przodu. Podnieś ciało z powrotem do góry, pracując biodrami, kolanami i rękoma. Powtarzaj.

Uwagi i sugestie

Ćwiczenie można utrudnić dołożeniem ciężaru, ustawieniem ciała w pozycji podporu na palcach, przy wyprostowanych kolanach itd. Jeśli ćwiczenie w wersji z kolan jest za trudne, należy zacząć np. od wznosów nóg w leżeniu, nożyc, ćwiczenia typu świeca, scyzoryki itd.

Ćwiczenia mięśni brzucha nie powodują redukcji tkanki tłuszczowej z tego kłopotliwego rejonu ciała. Do tego potrzeba treningu aerobowego, interwałowego i odpowiedniej diety, w której ogranicza się podaż energii.

Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.
Komentarze (0)