SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mięsień zębaty przedni i nie tylko ...

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 16052

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 74 dni Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 94




Mięsień zębaty przedni (łac. musculus serratus anterior) - położony na bocznej ścianie klatki piersiowej, płaski, czworokątny mięsień, należący do grupy powierzchownych mięśni klatki piersiowej. Jest jednym z największych mięśni u człowieka.
Moje pytanie jest następujące, jakie ćwiczenia wykonywać by uwidocznić te mięśnie? Ogólnie gram w piłkę nożną i chciałbym poprawić trochę swoją sylwetkę (nie marzy mi się postura "koksa"). Mam 3 treningi ogólnorozwojowe, dużo biegania, teraz w zimę również obwód stacyjny na sali sportowej (ćwiczenia z piłkami lekarskimi, skakanka, drabinka, materace, płotki). Dostęp do siłowni 2x w tygodniu, więc prosił bym o ćwiczenia które mógłbym robić również po treningach, lub w dniach wolnych w domu.
Korzystając z okazji zapytania ludzi którzy "siedzą" w tym temacie, prosił bym o poradę, często po szkole wracam do domu i jestem kompletnie "zajechany", bez mocy, włączam TV i zasypiam po 15 minutkach :/, co poradzicie, jakaś odżywka która dałaby mi trochę power'a na treningach i po nich?


Zmieniony przez - cyna7 w dniu 2010-01-16 16:37:16
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 78 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4056
wyciskanie sztangi siedząc
wyciskanie sztangielek w leżeniu głową do dołu
rozpiętki na maszynie
oraz w nieznacznym stopniu; unoszenie sztangielek przodem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 74 dni Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 94
A wiesz może jak porodzić sobie z moim brakiem mocy, jak się suplementować? Jak będę miał badania, to zapytam doktora dlaczego jestem taki osłabiony, ale to dopiero za 2 miesiące, może do tej pory jakoś doładowałbym baterie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 77 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1497
Musisz jesc wlasciwie, duzo spac w nocy i oduczyc sie spania w ciagu dnia:) Organizm przyzwyczaja sie do tego ze po poludniu bedzie drzemka i czujesz sie senny:)

http://chomikuj.pl/Durki  <--kulturystyka, sporty siłowe i sztuki walki, filmy, gry, Dragon Ball etc, WBIJAJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 74 dni Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 94
Durki, no właśnie o tym, że organizm się przyzwyczaił do popołudniowych drzemek to mi nawet matka mówiła :D, ale ja sobie myślałem, co ona może wiedzieć-jestem śpiący, to sobie 2h przekimam i git. OK od tego tygodnia postaram się "walczyć" z tym spaniem i może się oduczę, bo fakt jak pośpię w dzień, to później mam problemy z zaśnięciem i przy komputerze, TV do 1.00 w nocy się miotam a rano o 7.00 do szkoły trzeba wstać.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PLAN TRENINGOWY-OCENA

Następny temat

Proporcjonalnosc wzrostu i wagi do budowy

Wiecej