SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ala 200, TAURYNA

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3916

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 176 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6145
CZY TE SUPLEMENTY WYSTARCZĄ JAKO TRANSPORTERY DO M3 CREATIN??
cZY TO WOGÓLE DOBRA JEST KREDA ZAMIEŻAM JĄ BRAC 10G DZIENNIE?
O I JESZCZE JEDNO CO SIE MOGE PO NIEJ SPODZIEWAĆ I POWIEDZCIE MI JAK JĄ ŁĄCZYĆ Z TAURYNĄ I ALA?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
Aspekt kształtowania siły jest tak rozległym i skomplikowanym tematem, że trudno tą kwestie uzależniać jedynie od działania kreatyny. Ten suplement ma istotne znaczenie w procesie kształtowania mocy eksplozywnej i dynamicznej oraz w przyroscie masy miesniowej - czynników mających niewątpliwie wazny udział w procesie wzrostu siły mieśniowej. Ale to tylko niestety pewna cząstka zagadnienia. W procesie wzrostu siły mieśniowej znacznie ważniejszą role odgrywa prawdopodobnie układ nerwowy. Jeżeli weźmiemy osobę poczatkujaca i poddamy ja cwiczeniom z obciazeniem, łatwo zaobserwować że przyrost siły w początkowych tygodniach jest znacznie wiekszy niz wzrost masy mieśniowej. Zatem nie tylko wzrost umiesnienia decyduje o sile. Zatem co...? Wszystko zaczyna sie w mózgu. Tam w korze mózgowej zlokalizowane są specjalne neurony ruchowe, które pod wpływem odpowiedniego działania ulegaja pobudzeniu. Następnie przekazują one impuls nerwowy wzdłuż rdzenia kręgowego do mieśni. Na samym koncu znajduje sie neuron który unerwia włókna miesniowe. jeden tzw. "motoneuron" odpowiada za pobudzanie wielu włokienek mieśniowych. Ten jeden motoneuron połączony z kilkoma włoknami mieśniowymi tworzy tzw. "jednostkę ruchową"
I w tym momencie zaczyna sie tajemnica siły... Otóż siła uzalezniona jest od dwóch czynników: ilosci aktywnych jednostek ruchowych (ilosci motoneuronów połączonych z włoknami mięśniowymi) oraz potencjału generowanego przez motoneurony (czyli siła impulsu przekazywana przez neuron włoknom mieśniowym).
W przypadku osób początkujacych organizm blokuje zarówno aktywnosć całych jednostek ruchowych jak i pobudliwosć samych motoneuronów. Co wiecej w początkowym okresie treningów organizm pobudza jedynie słabsze jednostki ruchowe a blokuje te najsilniejsze. To jego mechanizm obronny. Wiadomo bowiem że gdyby uaktywnił silniejsze jednostki ruchowe mogło by dojsc do powaznej kontuzji, gdyz organizm nie byłby zaadaptowany do takiego wysiłku.
W miare treningu oraz wstepnej adaptacji organizmu nastepuje powolne uruchamianie kolejnych jednostek ruchowych (coraz silniejszych) a takze wzmocnienie generowania mocy przez motoneurony.
I tutaj wracajac do przykąłdu kolegi... Prowadził on dosć specjalistyczny trening, ściśle ukierunkowany na wzrost siły mieśniowej jednej grupy. W ten sposób doprowadził do bardzo silnej, ukierunkowanej aktywacji ukąłdu nerwowego co w połączeniu z odpowiednim programem wspomagania przyniosło tak wymierny efekt. Należy dodać na koniec, ze aspekt siły jest bardzo mocno uwarunkowany genetycznie. Pod kontrolą genów znajduje sie zarówno proces nerwowego pobudzania mieśni, skład włókien mieśniowych oraz ich specyfika fizjologiczna. Tak wiec mimo ogromnych staran, nie każdy moze zostac Pudzianowskim, ale każdy może znacznie podwyższyc możliwosci swojego organizmu w zakresie kształtowania siły miesniowej. Ok, mam nadzieje ze za bardzo nie zamotałem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 452 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10656
Jaki cel?

Który to twój cykl?

Kulturystyka zaczyna się tam gdzie kończy się budowanie masy!!!

Pozdrawiam TOBY

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 176 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6145
CYKL BEDZIE 4 WAŻE 100KG CEL MASA!!!!!!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 6563 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 45379
Jeśli nie przeszkadza Ci proszek to radziłbym zamienić na Cell Pumpa - jest w nim już tauryna wiec nie bedziesz musiał dokupywać, a praktycznie za tą samą cenę masz jeszcze dodatki w Cell pumpie - AAKG, glikocyjaminę, betainę
ALA bierzesz 1 kaps do porcji Cell pump/M3
jeśli zdecydujesz sie na M3 to tauryny 2-3 kaps do porcji kreatyny

"Anyone can give up; it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone would
understand if you fell apart, that's TRUE STRENGTH"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 452 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10656
"CYKL BEDZIE 4 WAŻE 100KG CEL MASA!!!!!!!!"

Trochę mnie zaskoczyłeś bo niemyślałem że jesteś aż tak zaawansowany zawodnik 100kg masy -moje gratulacje!!!

"CZY TE SUPLEMENTY WYSTARCZĄ JAKO TRANSPORTERY DO M3 CREATIN??"

Myślę że tak tylko Ala 200 zamieniłbym na R-Types Bx i do tego jescze Carbo polecam rónież z Bx.

"cZY TO WOGÓLE DOBRA JEST KREDA ZAMIEŻAM JĄ BRAC 10G DZIENNIE? "

Teoria i badania głoszą że najlepsza, ale w praktyce... też najlepsza

"O I JESZCZE JEDNO CO SIE MOGE PO NIEJ SPODZIEWAĆ I POWIEDZCIE MI JAK JĄ ŁĄCZYĆ Z TAURYNĄ I ALA?"

M3 proponuje rano naczo 5-6kap i po treningu 5-6kap
Do każdej porcji kreatyny 2kap R-types i 2-3kap tauryny.
+ oczywiśći 50g Carbo.

Choć na twoim miejscu zrezygnowałbym z M3 i dodadków, a kupiłbym Cell Pump, ceny są wciąż promocyjne, wyjdzie taniej niż kombinacja M3+dodatki,a efekty po cell pumpie też będą lepsze
Ale decyzja należy do Ciebie

Kulturystyka zaczyna się tam gdzie kończy się budowanie masy!!!

Pozdrawiam TOBY

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4202 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31691
Pierwsza uwaga, nie trzeba zadnego transportu.
Po drugie ALA radze kupic(albo r-ala) dac po trenigu w celach antyoksydacyjnych(kreatyna oczywiscie przed trenigiem). Carbo po treningu jest ? jak nie to dokup pierwszorzędnie.

Rowniez radze przemyslec zakup Cell pumpa zamiast samej kreatyny.
Wtedy 9g rano i przed trenigiem cell pumpa, po trenigu 400-600g ALA(dawka r-ala przez pol), 100g Carbo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1492 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9859
-jeszcze dodam że jesli cie interesooje masa i już jesteś tak zawansowany to mogłbyć skorzystać z połączenia CP/CF z mono - polecam bardzo dobre połączeenie na mase ...


Pozdrawiam !

...>>>>>>>>> ..The Olny Dead Have Been The End Of War..<<<<<<<<<...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 600 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7778
Po pierwsze kreatyna nie przed tylko po treningu...
Co post radzicie inaczej.
Raz ze po bo wtedy wchlanialnosc jest najlepsza.
Teraz Strong pisze ze przed...
Ja i tak radze po a pierwsza porcja oczywiscie rano naczczo, nie inaczej!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1492 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9859
z tego co wiem to Strong zawsze był za porcją przed chyba że sie myle ... każdy może miec swoje zdanie .. są rózne mozliwości

...>>>>>>>>> ..The Olny Dead Have Been The End Of War..<<<<<<<<<...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4202 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31691
Nie ma roznicy we wchlanianiu przed a po trenigu, ale jest roznica w wykorzystywaniu, zapotrzebowanie na kreatyne bedzie wieksze gdy sie przyjmie przed treniigiem a nie po, czyli analogicznie zostnie wiecej wykorzystane.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 6563 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 45379
Oj jest różnica we wchłanianiu
po treningu organizm chłonie wszystko jak gąbka

"Anyone can give up; it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone would
understand if you fell apart, that's TRUE STRENGTH"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Suplementacja przy treningu na siłe

Następny temat

Różnica między rodzajami HMB

WHEY premium